Кличко йде ва-банк: міський голова відновлюватиме районні ради у столиці через Київраду

Очільник столиці зареєстрував у Київраді проєкт рішення, яким уточнюються положення аналогічного документу, прийнятого просто напередодні повномасштабного вторгнення: він визначає строки та особи відповідальних за повернення райрад до Києва

Київрада районні ради Віталій Кличко
Цього разу міський голова, схоже, має міцні наміри створити механізм для наповнення райрад, щойно війну буде завершено і вибори стануть можливими

Віталій Кличко вкотре порушує питання створення, чи, скоріше, відновлення районних рад у Києві. Відповідний проєкт рішення, поданий міським головою, вже зареєстрований у Київраді. Цей крок може стати важливим посиленням для очільника Києва - і буде продовженням політичної гри, яку той вів ще до початку повномасштабного вторгнення Росії.

Райради скасували "під Януковича" ще 2010-го

Проєкт рішення Київради, що вносить зміни до рішення від 3 лютого 2022 року, було опубліковано на сайті КМР 25 вересня. Цікаво, що з моменту реєстрації до, власне, публікації пройшов тиждень - це досить довгий термін, зазвичай ініціативи роблять публічними значно швидше. Втім, зважаючи на те, що рішення про повернення райрад кияни чекали з лютого 2022-го, часовий проміжок дійсно нікчемний.

У проєкті йдеться про три зміни до того акту, що депутати вже прийняли напередодні великого вторгнення РФ. Змінюється дата, до якої підготовча група, створення якої передбачено рішенням, має подати на розгляд міського голови драфти проєктів про створення райрад, їх чисельність та обсяг повноважень. Змінюється сам персональний склад: з групи виключений колишній перший заступник Кличка Олексій Кулеба, замість нього доданий чинний посадовець, Владислав Андронов. Також в текст додано посилання на Закон "Про правовий режим воєнного стану".

Треба зазначити, що відновлення райрад для Кличка - важливий крок, який має передовсім політичне підґрунтя: по-перше, міський очільник має амбіції з централізації влади в районах міста, якими зараз опікуються РДА, чиї голови призначені президентом. По-друге, це відновлення справедливості, бо кожен з районів столиці за кількістю населення дорівнює невеличкому місту, і повинен мати представлення в місцевих радах - що й було до 2010 року, тоді райради скасували, за великим рахунком, коли новообраному тоді президентові Вікторові Януковичу було вигідно централізувати владу в столиці.

Як скористається з цього Віталій Кличко

У 2010-му "УДАРівці" Віталія Кличка, до речі, проголосували "за" скасування райрад, а зараз вони ж виступлять за їхнє повернення. За задумом, саме районні, місцеві, депутати мають вирішувати питання щодо освіти, ЖКГ, благоустрою, управляти майном громадян та районними підрозділами комунальних підприємств - наприклад, районними КП "УЗН". Також, що прикметно, в проєкті від 2022 року йшлося про підпорядкування усіх штатів чиновників і посадовців райадміністрацій в структуру виконкому Київради (тобто, КМДА). Так Кличко планував "зациклити" на собі вплив на РДА, чиїх голів на той момент вже перепідпорядкував собі президент.

Можна припустити, що для Віталія Кличка це - частина реваншистського плану. Річ у тім, що у січні 2022 року було змінено процедуру призначення голів РДА. Їх, як і раніше, призначає президент. Але раніше подання на цих чиновників вносив Віталій Кличко, як голова КМДА. А у 2022-му Кабмін своєю постановою змінив цей порядок, забравши в міського голови можливість впливати на призначення - і майже одразу президент замінив трьох голів РДА, у Дарницькому, Дніпровському та Шевченківському районах.

Відтак, план Кличка простий: підготувати ґрунт для відновлення райрад, як виразників думки громади на місцях. Воєнний стан в документі згадується не просто так - адже до його припинення будь-які вибори неможливі. Але, щойно вони стануть можливими, міський голова столиці отримає новий важіль впливу на центральну владу. Він почав робити це ще напередодні великого вторгнення - 3 лютого 2022-го Київрада прийняла рішення про відновлення райрад (зі зрозумілих причин воно залишилося без реалізації). Відтак, зараз він планує знову повернутися до цього питання.

Київрада кличе на роботу присяжних та передасть екс-зятеві Черновецького ділянку у Царському селі

Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що Київрада планує передати оточенню колишнього зятя Леоніда Черновецького, бізнесмена Олександра Супруненка, ділянку землі під будинком просто на Печерському пагорбі, біля узніжжя Батьківщини-матері, за адресою вул. Лаврська, 33. Там розташована одна з будівель НПП "Навігатор Л", що спеціалізується на машинобудівництві та має проєкти, пов'язані з атомною, гідро- та тепловою енергетикою.

Також ми розповідали про те, що Київрада оголосила додатковий набір присяжних до кількох судів Києва. Це цікава й дуже пізнавальна робота, за яку ще й непогано платять, а час, що присяжні витрачають на роботу в суді, зараховується до всіх видів трудового стажу. А покликати можуть на розгляд як відносно "простих" справ, про всиновлення чи визнання особи безвісно відсутньою, так і на кримінальні справи, де обвинуваченим загрожує довічне позбавлення волі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube