За роки війни обід у їдальні КМДА здорожчав до 55%, але соціалізм у цінах залишився

Повноцінний обід у їдальні Київради/КМДА коштуватиме відвідувачам 200-300 гривень, такі ціни не йдуть у жодне порівняння з ресторанами, що розташовані поруч, на Хрещатику чи вул. Богдана Хмельницького

Київрада Хрещатик ресторан їдальня ціни
Їдальні на Хрещатику, 36 не пощастило - вона спробувала перетворитися на ресторан, але після початку війни зміни довелося скасувати

Цікавість до їдальні КМДА привернув київський блогер, що відвідав заклад та зробив його огляд. Самому йому страви видалися "не харизматичними", атмосфера загалом - "сумною", а от ціни досить невеликими, у порівнянні з іншими ресторанами, що розташовані в самому середмісті. Цікаво, що, якщо порівнювати їх з такими самими цінами за січень 2022-го, коли заклад відкрили в оновленому форматі, то вони зросли більше, ніж на 50%.

Відеоогляд їдальні київський блогер з нікнеймом @kiri_kyrylo виклав у Tik-Tok. Спочатку він розповів про наїдки, що подають у закладі, а зрештою - пообідав котлетою по-київськи, битком з курки, гарніром з гречки та квашеною капустою, сплативши за все 244 гривні.

"Котлета смачна, і з неї добре витікало масло. Відбивна м'яко різалася, і це вже добре. А гречка - "5 з 10", мені було сухо", - розповів блогер, додавши, що обідати у КМДА йому не сподобалося: атмосфера була "сумна", а їжа - "не харизматична".

Спробувавши "високу кухню" у КМДА, блогер визнав: готують ніби й непогано, але й недоліків чимало
Спробувавши "високу кухню" у КМДА, блогер визнав: готують ніби й непогано, але й недоліків чимало

Деякі ціни з їдальні Київради:

  • Суп сирний з куркою - 65 грн
  • Котлета по-київськи - 85 грн
  • Тефтелі м'ясні - 58 грн
  • Курячий биток з шинкою - 82 грн
  • Хек в маринаді - 85 грн
  • Шакшука - 75 грн
  • Картопляне пюре - 45 грн
  • Спагетті з сиром і шпинатом - 55 грн
  • Гречана каша 39 грн

Втім, блогер порушив цікаве питання. Річ у тім, що їдальня на Хрещатику, 36 - де-факто, це повноцінний ресторан, де можна смачно та поживно пообідати. А його розташування - просто у середмісті столиці - робить заклад унікальним: найближчі до Хрещатика громадські заклади з подібними цінами розташовані на Подолі чи Лук'янівці. Повноцінний обід менше, ніж за 6 доларів - це просто знахідка в будь-якому місті.

Звичайно, щоб потрапити до їдальні, потрібно мати запрошення до КМДА чи Київради, самому бути депутатом чи депутатським помічником, або працювати в будівлі на адміністративній посаді. В цьому проявляється звичка, що лишилася ще з радянських часів і характерна для посадовців усіх рівнів - користуватися будь-якою можливістю для поліпшення власного життя (адже їдальня з "соціалістичними" цінами фінансується з міського бюджету, а голосують за це ті ж-таки депутати).

Зазначимо, що їдальні на Хрещатику, 36 не щастило. За пів року до початку повномасштабного вторгнення заклад зачинили на реконструкцію. З двох залів, що були у їдальні раніше, зробили один (до ремонту в одній залі обідали, інша слугувала за кафетерій). А їжу та напої вирішили не експонувати перед відвідувачами на вітринах, а розносити - у залі працювали офіціанти.

Втім, вже після початку масштабної війни заклад повернувся до "роздаткової" системи харчування. Так, страви відвідувачам насипають у тарілки, які ставляться на розноси та транспортуються до столиків самостійно. А от ціни на наїдки зросли пропорційно до цін на ринках. Так, гарнір у вигляді картопляного пюре тепер коштує 45 грн замість 25 грн, а перші страви - 60-80 грн замість 40-50 грн два роки тому. Відтак, вартість страв зросла до 55%, але загалом для депутатів Київради так і залишився "розвинений соціалізм".

У Києві відновлюватимуть райради, а киян кличуть працювати присяжними до судів

Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що Віталій Кличко вкотре порушив питання створення, чи, скоріше, відновлення районних рад у Києві. Відповідний проєкт рішення, поданий міським головою, вже зареєстрований у Київраді. Цей крок може стати важливим посиленням для очільника Києва - і буде продовженням політичної гри, яку той вів ще до початку повномасштабного вторгнення Росії.

Також ми розповідали, що Київрада оголосила додатковий набір присяжних до кількох судів Києва. Це цікава й дуже пізнавальна робота, за яку ще й непогано платять, а час, що присяжні витрачають на роботу в суді, зараховується до всіх видів трудового стажу. А покликати можуть на розгляд як відносно "простих" справ, про всиновлення чи визнання особи безвісно відсутньою, так і на кримінальні справи, де обвинуваченим загрожує довічне позбавлення волі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube