Повноцінний обід у їдальні Київради/КМДА коштуватиме відвідувачам 200-300 гривень, такі ціни не йдуть у жодне порівняння з ресторанами, що розташовані поруч, на Хрещатику чи вул. Богдана Хмельницького
Цікавість до їдальні КМДА привернув київський блогер, що відвідав заклад та зробив його огляд. Самому йому страви видалися "не харизматичними", атмосфера загалом - "сумною", а от ціни досить невеликими, у порівнянні з іншими ресторанами, що розташовані в самому середмісті. Цікаво, що, якщо порівнювати їх з такими самими цінами за січень 2022-го, коли заклад відкрили в оновленому форматі, то вони зросли більше, ніж на 50%.
Відеоогляд їдальні київський блогер з нікнеймом @kiri_kyrylo виклав у Tik-Tok. Спочатку він розповів про наїдки, що подають у закладі, а зрештою - пообідав котлетою по-київськи, битком з курки, гарніром з гречки та квашеною капустою, сплативши за все 244 гривні.
"Котлета смачна, і з неї добре витікало масло. Відбивна м'яко різалася, і це вже добре. А гречка - "5 з 10", мені було сухо", - розповів блогер, додавши, що обідати у КМДА йому не сподобалося: атмосфера була "сумна", а їжа - "не харизматична".
Деякі ціни з їдальні Київради:
Втім, блогер порушив цікаве питання. Річ у тім, що їдальня на Хрещатику, 36 - де-факто, це повноцінний ресторан, де можна смачно та поживно пообідати. А його розташування - просто у середмісті столиці - робить заклад унікальним: найближчі до Хрещатика громадські заклади з подібними цінами розташовані на Подолі чи Лук'янівці. Повноцінний обід менше, ніж за 6 доларів - це просто знахідка в будь-якому місті.
Звичайно, щоб потрапити до їдальні, потрібно мати запрошення до КМДА чи Київради, самому бути депутатом чи депутатським помічником, або працювати в будівлі на адміністративній посаді. В цьому проявляється звичка, що лишилася ще з радянських часів і характерна для посадовців усіх рівнів - користуватися будь-якою можливістю для поліпшення власного життя (адже їдальня з "соціалістичними" цінами фінансується з міського бюджету, а голосують за це ті ж-таки депутати).
Зазначимо, що їдальні на Хрещатику, 36 не щастило. За пів року до початку повномасштабного вторгнення заклад зачинили на реконструкцію. З двох залів, що були у їдальні раніше, зробили один (до ремонту в одній залі обідали, інша слугувала за кафетерій). А їжу та напої вирішили не експонувати перед відвідувачами на вітринах, а розносити - у залі працювали офіціанти.
Втім, вже після початку масштабної війни заклад повернувся до "роздаткової" системи харчування. Так, страви відвідувачам насипають у тарілки, які ставляться на розноси та транспортуються до столиків самостійно. А от ціни на наїдки зросли пропорційно до цін на ринках. Так, гарнір у вигляді картопляного пюре тепер коштує 45 грн замість 25 грн, а перші страви - 60-80 грн замість 40-50 грн два роки тому. Відтак, вартість страв зросла до 55%, але загалом для депутатів Київради так і залишився "розвинений соціалізм".
Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що Віталій Кличко вкотре порушив питання створення, чи, скоріше, відновлення районних рад у Києві. Відповідний проєкт рішення, поданий міським головою, вже зареєстрований у Київраді. Цей крок може стати важливим посиленням для очільника Києва - і буде продовженням політичної гри, яку той вів ще до початку повномасштабного вторгнення Росії.
Також ми розповідали, що Київрада оголосила додатковий набір присяжних до кількох судів Києва. Це цікава й дуже пізнавальна робота, за яку ще й непогано платять, а час, що присяжні витрачають на роботу в суді, зараховується до всіх видів трудового стажу. А покликати можуть на розгляд як відносно "простих" справ, про всиновлення чи визнання особи безвісно відсутньою, так і на кримінальні справи, де обвинуваченим загрожує довічне позбавлення волі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.