Київрада повертає в управління міста Київводоканал з усім майном та боргами

Таке рішення визвано тим, що одне із найвавжливіших підприємств критичної інфраструткутри наразі працює на межі своїх економічних, технічних, кадрових та фінансових можливостей

аварія водоканал
Стан, в якому знаходиться постачальник води, створює великі ризики для киян

Як відомо, однією з умов вступу України до Європейського Союзу є вода, яка має бути питною в кранах. Та поки киянам лишається про це лише мріяти і жити у умовах “хронічних” аварій на водогонах, що трапляються через зношеність мереж та відсутність будь-якої модернізації. Наприкінці весни депутати Київради проголосували за повернення водопроводного господарства в управління міста, адже “Київводоканал” — це приватне підприємство, і громаді Києва належить лише 25%. Тоді було прийнято рішення про припинення дії договору на володіння та користування майном територіальної громади Києва, яке було передано ПрАТ "АК "Київводоканал". Нині з’явився проект рішення щодо цього питання, який наразі знаходиться на розгляді кількох комісій КМДА.

Згідно з опублікованим проектом рішення, Київська міська рада вирішила, що сума заборгованості “Київводоканалу” за 2019-2024 роки у розмірі майже 60 млн грн підлягає сплаті впродовж 3 місяців після припинення та скасування воєнного стану на території України. А поки КМДА має укласти з приватним акціонерним товариством «Акціонерна компанія «Київводоканал» додаткову угоду до Договору на володіння та користування майном територіальної громади міста Києва.  

“Приватне товариство “Київводоканал” наразі працює на межі своїх економічних, технічних, кадрових, фінансових можливостей. Ситуація, що склалась, пов’язана з гострою нестачею обігових коштів для продовження роботи Товариства у стабільному режимі, оскільки основним джерелом покриття витрат на виробництво послуг із централізованого водопостачання та централізованого водовідведення є кошти, отримані від реалізації цих послуг за встановленими тарифами”, - йдеться у пояснювальній записці до проекту рішення.

Через брак обігових коштів грошей у “Київводоканала” вистачає лише на придбання реагентів, пально-мастильних матеріалів, виплату заробітної плати та сплати податкових зобов’язань. А ось вже на сплату електричної енергії, природного газу, теплової енергії, необхідних для роботи, коштів немає, не кажучи вже про ремонти чи модернізацію. Тож, аби не допустити кризових ситуацій на підприємстві критичної інфраструктури, особливо важливому в умовах війни, місто має повернути водопровідне господарство у власне управління.

 Крадіжки керівництва "Київводоканалу" та штучні борги споживачам

Нагадаємо, Інформатор писав, що посадовці "Київводоканалу" розікрали на закупівлі насосів понад 1,7 млн грн. Згідно з матеріалами слідства, Київводоканал оголосив тендер на закупівлю глибинних насосів. З метою привласнення бюджетних коштів посадовці Київводоканалу залучили у протиправну схему керівника підконтрольного та наближеного підприємства та уклали з ним договір поставки глибинних насосів, за цінами значно вище ринкових. Різницю у вартості, що сягає понад 1,7 млн гривень, учасники оборудки розподілили між собою.

Також ми розповідали історію киянки, якій, за її словами, нарахували штучний борг за споживання холодної води. У Київводоканалі звинуватили клієнтку в ігноруванні зобов'язання по передачі фактичних показань приладів обліку води. У підсумку, позов жінки суд задовольнив частково.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube