У Києві утримується пожежна небезпека: правила відпочинку на природі

У Києві утримується пожежна небезпека: правила відпочинку на природі

У столиці до 20 серпня утримається надзвичайний рівень пожежної небезпеки. Про що треба знати під час відпочинку на природі, щоб це не призвело до старшних наслідків.

Про опасну спеку попереджає Український гідрометцентр. А Інформатор нагадує про правила поведінки на природі під час відпочинку.

  • Розводьте багаття у спеціально відведених для цього місцях. Якщо таких немає, то розкопайте яму самостійно й усередині неї розпалюйте вогнище. Це знизить ризик поширення вогню за її межі.
  • Не використовуйте горючі речовини (бензин та інші спеціальні). Це небезпечно.
  • Ніколи не залишайте дітей без нагляду. Вони можуть заблукати в лісі, піти до найближчої водойми, впасти, поранитися або вдаритися, полізти в багаття або до мангала. Випадків, коли дитина дістає опіки на пікніку через неуважність батьків, величезна кількість.
  • Поясніть дітям для їх власної безпеки, що не можна кидати в багаття будь-які предмети. Особливо це стосується балончиків з аерозолями. Вони мають властивість вибухати у разі нагрівання.
  • Не залишайте вогнище без нагляду: ви не помітите, як подує вітер, і вогонь вийде за межі багаття.
  • Коли йдете з місця відпочинку, кілька разів перевірте, чи повністю загасили вогнище. Ліпше це робити за допомогою води або піску.
  • Оскільки в лісі багато колючих рослин, комах та інших дрібних тварин, вибирайте зручний закритий одяг. Взуття має бути зручне, закрите, на товстій підошві.

За прогнозами синоптиків, удень температура повітря в Києві прогріється до 30-32° тепла.

У разгар вихідних нагадуємо: під час відпочинку на природі розпалювати багаття, окрім як у спеціально відведених місцях відпочинку, заборонено. Чинним законодавством (ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення) за розпалювання багаття в недозволених місцях передбачений штраф від 340 до 1 360 гривень.

Зазначимо також, що самовільне випалювання рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах тягне за собою накладення штрафу.

Згідно зі статтею 77-1 КУпАП штраф становить:

  • для громадян: 180 – 360 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (3 060 – 6 120 грн);
  • для посадових осіб: 900 – 1 260 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (15 300 – 21 420 грн).

Штраф за випалювання рослинності в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду становить:

  • для громадян: 360 – 720 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (6 120 – 12 240 грн.);
  • для посадових осіб: 1 260 – 1 800 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (21 420 – 30 600 грн).

Також нагадуємо, що на період дії воєнного стану у столиці заборонено відвідування лісів та в’їзд туди транспорту.

Всі новини про зміни погоди та температурні рекорди читайте по тегу – ПОГОДА.

Більше новин в нашому Telegram-каналі. Якщо ви стали свідком надзвичайної ситуації чи аварії, виявили небезпечний предмет, бездиханне тіло, помітили вогонь чи підпал, повідомте про це 101, 102 та 103, а також напишіть у нашому Telegram-чаті. Приєднатися до нього можна ТУТ.

Платон Бережний

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.