Учень середньої школи №37 у середмісті Києва зняв на відео знущання з боку вчителя фізкультури, у школі провели термінову нараду та вирішили перервати усі зв'язки із зовнішнім світом, щоб не коментувати скандал
У Києві розгоряється ще один "шкільний" скандал. Цього разу він пов'язаний із застосуванням сили та образ з боку вчителя щодо одного з учнів школи у середмісті столиці. При цьому, зневажливі вислови, що звучали від викладача, стосувалися нібито не лише поведінки учня, але і його походження - у пабліках стверджують, що хлопчик переїхав до Києва з Луганщини.
Скандальну ситуацію, що трапилася днями у середній загальноосвітній школі №37 Києва (що на вул. Антоновича, 130/17) зафільмував і виклав у мережу сам учень, щодо якого було здійснено насилля. На відео видно, як вчитель крокує коридором з довгою "шкільною" шваброю у руці та свариться на учня, який цієї миті починає зйомку відео. Інформатор вирішив оприлюднити відеозапис, зважаючи на великий суспільний резонанс події. На ньому чимало обсценної лексики.
"Я тебе по горбу як й.ну щас, поняв? Що ти дьоргаєшся щас? - Стой тута на мєстє, сєпарська, б..дь, гніда!" - починає вчитель.
При цьому педагог шарпає учня, але з відео не надто зрозуміло, чи він таки застосовує до нього грубу силу (простіше кажучи - б'є хлопця), чи лише ставить його у положення перпендикулярно до підлоги. Але з тону та наголосів, які робить вчитель, видно, що на відео зафіксовано вже завершення (чи продовження) конфлікту, який розпочався раніше, ймовірно, цього ж дня. Звучать подробиці - "обмазані ручки": ймовірно, учні намазали чимось ручки дверей.
"Я тебе научу, як правильно - не буду з тобою цяцькаться так, як цяцькаються! - стань ровно! (на прохання учня його не чіпати) Єслі я тебе чіпну - реанімація не спасе!" - додає погрозливим тоном вчитель.
З зовнішнього виду можна зробити висновок, що вчитель, який дозволив собі дискримінувати учня за місцем народження, викладає фізичну культуру та спорт. На сайті школи викладач фізкультури зазначений, як В.М. Дзюбенко. У тому, що на відео фігурує саме він, можна пересвідчитися, перевіривши світлини на сайті школи: саме цей вчитель допомагав школярам розібратись у хитромудростях правильного збирання наметів на День туризму минулого вересня.
У соцмережах вчитель підписаний, як Віталій Дзюбенко, він походить з Конотопу та навчався у Сумському державному педуніверситеті. Зі світлин також можна зробити висновок, що вчитель часто супроводжує учнів під час шкільних екскурсій, позашкільної активності, а також здає кров на потреби Центру служби крові.
Щоб почути сторону вчителя та педколективу школи №37, Інформатор звернувся по коментар до директорки закладу, Ірини Бабки, та самого Віталія Дзюбенка, у соцмережі Facebook. Поставити запитання телефоном наразі неможливо: після обіду у понеділок, 6 травня, у приймальні директорки нам відповіли, що у школі проводиться термінова нарада. Після цього усі телефони перестали відповідати, а прямий номер приймальні взагалі було відімкнено.
В теорії, дії вчителя можна кваліфікувати за ст.161 Кримінального кодексу України (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності тощо) - у поєднанні з насильством чи погрозами, а їх чітко чути на відеозаписі, викладачеві можуть присудити чималий штраф (від 8,5 до 17 тис грн), або й позбавлення волі від 2 до 5 років, позбавивши права обіймати певні посади.
У соцмережах відео вже викликало бурхливу реакцію. На теренах спільноти "Батьки SOS" кияни засуджують поведінку вчителя, радять "відправити його на фронт" (цей вираз, схоже, став синонімом певного покарання для тих, чия поведінка не вкладається у суспільноприйнятні норми), а заодно діляться власним досвідом. Передовсім киян обурює саме момент з дискримінацією хлопця за місцем народження.
"Я теж чула не раз, що дітей з Луганської області так називають у школах Києва. І не тільки вчителі, але й діти так себе поводять, дивлячись на таких вчителів. Якщо хлопчик в чомусь і провинився, не можна обзивати дитину та штовхати", - вважає користувачка Facebook на ім'я Володимирівна.
А Валентина Лось пише, що, попри поведінку учнів, якщо доросла людина не може керувати своїми емоціями - тим більше, якщо вона є вчителем, то вона навряд чи має право надалі працювати з дітьми.
Зазначимо, що Ірина Бабка, директорка школи №37, є досвідченим педагогом. Раніше вона керувала Ліцеєм податкової та рекламної справи №21 Києва, а також була заступницею директора однієї із загальноосвітніх шкіл. Зважаючи на поведінку адміністрації школи (відімкнути засоби зв'язку, "сховати голову в пісок"), першою ж реакцією закладу буде "прикривати" вчителя, не допускаючи розростання скандалу. Якщо це дійсно так - під сумнів можна поставити і професійні якості самої директорки.
Нагадаємо, днями Інформатор розповідав про те, що у Києві однолітки побили школяра, спричинивши сильні ушкодження внутрішніх органів. Ситуація ускладнилася через те, що дитина не розповіла батькам про конфлікт - у підсумку, за 10 днів після бійки хлопчику довелося робити операцію. Сама ж сварка нібито трапилася через те, що хлопець дивився мультфільм російською мовою.
Ще раніше ми висвітлювали конфлікт у Київській гімназії східних мов №1, де директорка публічно плюнула в обличчя вчителю японської мови під час робочого часу. За словами постраждалої вчительки Зої Карпенко, ситуація трапилася 2 січня цього року через незатвердження індивідуального плану роботи на канікулах, який просила у адміністрації вчителька.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.