Киянин хотів забрати в автошколи гроші за навчання: дружба з інструктором не склалася

Читать на русском

Чоловіку залишалося пройти 10 годин практичного водіння категорії «В», але інструктор вважав, що киянин - нездібний учень та не поспішав призначати уроки.

Читать на русском
суд, Київ
Водійське посвідчення було потрібно для роботи

Чоловіку залишалося пройти 10 годин практичного водіння категорії «В», але інструктор вважав, що киянин - нездібний учень та не поспішав призначати уроки.

У грудні 2022 року чоловік уклав з автошколою угоду, що його навчать теорії та практиці водіння. За уроки чоловік мав заплатити 12 тис. грн, ще 500 грн реєстраційного внеску та 500 грн податку. Навчання мало тривати до 10 червня 2023 року, але чоловік не довчився та зажадав повернути назад свої гроші. Про це йдеться у рішенні Оболонського районного суду Києва від 25 квітня 2024 року. 

Чоловік заявив, що проміжок між практичними заняттями складав від 10 до 15 днів. Нібито це заважало засвоєнню програми майбутнім водієм. 

У травні 2023 року чоловік вперше письмово попросив повернути гроші, а через місяць відправив нову вимогу. Але кошти так і не повернули.

«(Фірма «ОНЄГА») ухиляється від надання послуг з водіння транспортним засобом або повернення сплачених коштів, чим порушує права (киянина), як споживача, не виконує зобов`язання, протиправно заволодівши грошовими коштами», - написав чоловік у своєму позові.

Він просив, щоб автошкола повернула йому кошти, сплачені за навчання, а ще виплатила 30 тис. грн моральної шкоди та заплатила 12 тис. грн, які чоловік витратив на оплату праці адвоката.

Що було у суді

Суддя Оболонського районного суду Києва Анна Майбоженко вивчила іншу версію подій, яку розповів у суді представник автошколи. Виявилося, що у грудні чоловіка прийняли на курси водіїв категорії «В». Він вивчив теорію та успішно склав іспит, й перейшов до практики.

«Після того, як (чоловік) використав 74 академічних години навчання, а залишилося 10 академічних годин практичного навчання, з невідомих причин він перестав відвідувати заняття та не погоджував час проведення з викладачами практичного водіння», - йдеться у відповіді автошколи.

Уроки мали закінчитися 10 червня 2023 року. За словами представника автошколи, чоловікові залишилося навчатися два дні, проте учень на початку травня 2023 року попросив повернути гроші.

«Підприємство використало в повному обсязі оплачені (киянином) кошти на його навчання. До того, (чоловіку) повернули 1000 грн», - в автошколі нагадали, що чоловік заплатив не всю суму за навчання й при цьому йому ще зробили перерахунок.

Однак учень наполягав, що в автошколі не було індивідуального графіка занять з практичного водіння, а дати таких уроків з учнем не узгоджували.

«Проміжок часу між практичними зайняттями дуже великий, що призводить до того, що засвоєні навички можуть бути втрачені. При проведенні занять з практичного водіння інструктор не дотримувався програми з навчання. До того ж кожне заняття тривало менш як 1 академічної години», - пояснив свою позицію киянин та додав, що інструктор вважав його нездібним учнем, а інші інструктори були зайняті.

Водійське посвідчення йому було необхідне для того, щоб влаштуватися на курси навчання водіїв трамвая, де однією з вимог була наявність водійських прав. Однак для суду потрібні були докази, що школа не давала можливості довчитися. А таких доказів не було.

«Як вбачається з матеріалів справи (автошколою) було виконано умови договору щодо навчання водінню транспортного засобу, а (киянином) не надано доказів зворотного, у зв`язку з чим, суд не вбачає підстав, для задоволення позовних вимог в частині стягнення грошових коштів, сплачених за договором щодо навчання, а також для задоволення інших позовних вимог», - йдеться у рішенні суду.

Тому 25 квітня 2024 року учню автошколи відмовили у поверненні коштів та виплаті компенсацій.

За нетверезе водіння мотоцикліст отримав 8 років за ґратами

У жовтні 2021 року мотоцикліст з пасажиром їхали столичною вулицею Миколи Кибальчича з перевищенням швидкості. Замість дозволених 50 км/год вони рухалися зі швидкістю до 80 км/год. На перехресті водій, який був напідпитку, не впорався з керуванням та влетів в огорожу, через що його пасажир помер у лікарні. Суд призначив мотоциклісту 8 років за ґратами, повідомила 26 березня Київська міська прокуратура.

За вироком суду, 43-річного мотоцикліста визнали винним у вчиненні ДТП зі смертельними наслідками у стані алкогольного сп’яніння. Йому призначили 8 років позбавлення волі з забороною сідати за кермо на той же термін.

Інформатор писав, що на Київщині водій вимагав від патрульної поліції 2 мільйони гривень за звинувачення у ДТП.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.