У Кличка пішли на принцип: у Києві під час тривоги зупинили навіть приватні маршрутки, люди йдуть додому пішки - відео

Як і обіцяв Микола Поворозник, міська влада знайшла важелі впливу на приватних перевізників, змусивши їх висадити пасажирів з маршрутних таксі на час повітряної тривоги

Зупинки громадського транспорту у Києві на час повітряної тривоги
Сотні маршрутних таксі, автобусів та тролейбусів зупинилися на час повітряної тривоги - скріншоти з відео киян

Під час довгої повітряної тривоги 23 січня, що тривала більше 2,5 годин, було зупинено весь громадський транспорт Києва, включно з приватними маршрутними таксі. Це викликало обурення пасажирів, які змушені були повертатися додому з роботи пішки. А депутати Київради вже висувають припущення: у КМДА таким чином вирішили відбілити себе від звинувачень у роботі на користь приватних перевізників.

У вівторок, 23 січня, повітряні тривоги оголошували декілька разів. Найдовшою була та, що тривала у Києві (і по країні) з 14:50 по 17:40, тобто майже три години. Під час цієї тривоги було традиційно зупинено комунальний громадський транспорт, а на додачу до цього влада розпорядилася спинити і маршрутні таксі приватних перевізників.

У соцмережах миттєво з'явилися фото та відео з чергами пасажирів, що вишикувалися перед зупинками транспорту, містян, які крокують вздовж засніжених вулиць, та довгих черг з маршруток та автобусів, що просто стояли вздовж доріг. Пасажири висловлювали обурення, мовляв, людям треба їхати додому, а транспорту немає.

Telegram oembed: https://t.me/informator_live/1367

"Попко і Кандибор вирішили комусь довести, що вони не працюють на користь приватних перевізників. На Берестейському в годину пік під час тривоги зупиняли маршрутки. Стало десь 20+ маршруток. Повністю заблокували смугу. Водії сидять чекають. Ціни на таксі до неба. Хто не має грошей на таксі, зібралися натовпом на зупинках", - описала ситуацію активістка та депутатка Київради ("Слуга народу") Ксенія Семенова.

Депутатка нагадала, що кияни вже 3 рази збирали 6000 голосів під петицією за скасування зупинок транспорту під час тривог. На її думку, із досвіду двох років ракетних обстрілів з боку рф можна зробити висновок про те, що зупинка транспорту аж ніяк позитивно не впливає на безпеку у місті.

Чому у зупинках транспорту звинувачували оточення Кличка

Зазначимо, що 1 серпня 2022 року було прийнято рішення Ради оборони Києва про те, що наземний комунальний громадський транспорт муситиме зупинятися на час повітряної тривоги, а пасажири мають йти до укриття. Метро не здійснюватиме перевезення наземними ділянками та закриватиме роботу станцій відкритого типу.

Кияни не оцінили такої турботи. В серпні 2022 року з’явилась перша петиція за скасування рішення про зупинку транспорту. В січні 2023 року кияни вдруге попросили відмовитися від ідеї зупиняти транспорт. В березні 2023-го була третя спроба "достукатися" до влади.

Кожного разу прохання киян не підтримали. Віталій Кличко відповідав, що Рада оборони Києва буде переглядати рішення виключно "за умови суттєвої стабілізації безпекової ситуації" у Києві та за умови надходження "відповідних рекомендацій від ДСНС". Щоправда, останні, як стверджують в ГО "Пасажири Києва", не є обов'язковими до виконання і є саме "рекомендаціями", а відтак, за необхідності можуть бути взяті до уваги та не виконані.

До останнього часу під час тривог Києвом курсував лише приватний транспорт. Відтак, з'явилися підстави для підозри - чи не є ця ситуація лобіюванням інтересів приватних перевізників з боку міської влади. Так, журналіст Вахтанг Кіпіані у листопаді припустив, що "турботою" такі рішення і не пахнуть, адже приватний транспорт їздить "за кеш", а готівка не обліковується.

Зрештою, заступник Кличка Микола Поворозник наприкінці грудня в одному з інтерв'ю висловився про те, що міська влада не має важелів впливу на приватних перевізників. І нагадав, що рішення Ради оборони про зупинку транспорту обов'язкове для виконання для усіх суб'єктів господарювання, у тому числі, приватних перевізників.

 Кияни просили Кличка відкрити мости для пішого проходу

Нагадаємо, востаннє кияни писали петицію про необхідність скасувати зупинки міського транспорту у середині листопада. Тоді у відозві навіть попросили Кличка відкрити метромости для пішого проходу пасажирів - адже якось та й треба діставатися додому.

Інформатор у листопаді підготував для читачів лонгрід про те, чому у Києві під час повітряної тривоги трамваї та тролейбуси стоять, а маршрутки їздять. До речі, виявилося, що це ще й економічно не вигідно: з коштів, які були втрачені через простій, могло бути сплачено 18% ПДФО, 40% від якого пішло б у міський бюджет. Це понад 180 млн грн чистого збитку.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube