Готові йти мостами пішки: кияни вимагають від Кличка припинити зупиняти транспорт на час тривоги або відкрити переходи

Читать на русском

Петицію з вимогою відкрити міст для пішоходів подали в той самий день, коли президент розпорядився припинити зупиняти країну на час тривоги

Читать на русском
Вимога припинити зупинки транспорту
Кияни, що втомилися чекати відбою тривоги на платформі, готові рушати мостом пішки

Петицію з вимогою відкрити міст для пішоходів подали в той самий день, коли президент розпорядився припинити зупиняти країну на час тривоги

Кияни подали чергову петицію, в якій йде мова про необхідність скасування рішення про зупинку громадського транспорту в столиці на час повітряних тривог. Цього разу мера Києва, Віталія Кличка, та Раду оборони міста просять відкрити для пішого руху Південний міст, по якому проходить зелена гілка столичного метрополітену. Річ у тім, що після оголошення тривоги рух поїздів відкритою ділянкою мосту припиняють згідно з рішенням Ради оборони, і тисячі пасажирів змушені чекати на відбій тривоги.

"Люди годинами чекають на відбій тривоги на станціях "Видубичі" та "Осокорки". Відстань між станціями близько 4 км, що можливо подолати пішки менше, ніж за годину, а з допомогою засобів мікромобільності - ще швидше, - стверджує автор петиції, Володимир Надопта, громадський активіст та колишній кандидат на виборах до Київради від "Демальянсу" та "Голосу". - Люди мають право самі обирати - чи чекати відбою, чи усвідомивши ризик, взявши відповідальність на себе перетнути міст".

Надопта стверджує, що забезпечення пішохідного руху пасажирів мостом достатньо буде виділити всього одну смугу автомобільної дороги. Варто зазначити, що теперішня вимога до міської влади вирішити транспортний колапс через оголошення тривог є не першою. Загалом киянами було подано вже 6 петицій, де в той чи інший спосіб пропонувалося вирішення проблеми з простоєм комунального транспорту.

Відписки з посиланням на ДСНС

Так, 13 листопада Олександр Волтарніст подав петицію з вимогою припинити перекриття руху Дарницьким мостом під час повітряних тривог. За 6 днів вона зібрала майже третину від кількості підписів, необхідної для розгляду Радою оборони Києва. 18 серпня відповідну петицію подавав киянин Максим Жовтун, щоправда, підписів було недостатньо.

А от на січневу петицію авторства Михайла Куценка, що набрала достатню кількість голосів, Віталій Кличко надав відповідь, з якої випливає, що Рада оборони Києва, яка прийняла відповідне рішення про зупинку, буде переглядати його виключно "за умови суттєвої стабілізації безпекової ситуації" у Києві та за умови надходження "відповідних рекомендацій від ДСНС". Щоправда, останні, як стверджують в ГО "Пасажири Києва", не є обов'язковими до виконання, оскільки є саме "рекомендаціями", а відтак, за необхідності можуть бути взяті до уваги та не виконані.

"Більшість міст, зокрема, близьких до фронту, які рік тому почали зупиняти громадський транспорт швидко чи з часом відмовилися від цього рішення через його неефективність", - наполягають у ГО "Пасажири Києва", нагадуючи, що станом на листопад транспорт зупиняють лише три міста - Київ, Хмельницький та Івано-Франківськ.

Президент доручив припинити зупиняти країну

В п'ятницю, 17 листопада, свою думку з цього приводу висловив і президент. За його словами, рівень протиповітряної оборони в країні дає змогу осучаснити реакцію на зліт носіїв ракет "Кинджал", припинивши зупиняти країну на час тривоги.

"Дав сьогодні окреме доручення Міноборони та Генштабу щодо реагування на носіїв "Кинджалів", які зупиняють нашу країну на години через повітряну тривогу. Наш рівень ППО й загалом готовність до ракетних загроз дає змогу дещо осучаснити реагування – без непотрібних зупинок країни. Це важливо для мільйонів наших людей. Я очікую відповідних пропозицій", - підкреслив голова держави.

Чи буде готовою Рада оборони Києва та Віталій Кличко, що є її співголовою, до осучаснення реакції на вимогу містян та президента, буде зрозуміло найближчим часом. Вірогідність того, що петиція про відкриття пішохідного руху мостом набере необхідну для розгляду кількість голосів, досить висока - адже всього за декілька годин, станом на середину суботи, 18 листопада, вона набрала 326 голосів.

Боротьба з забудовниками

Зазначимо, що серед останніх петицій, які кияни подають в КМДА, є вимоги зупинити забудову поблизу Берестейського проспекту на виїзді з Києва. Також вимога стосується заборони на зрізання трьох з половиною сотень дерев, що розташовані на ділянці, призначеній під забудову.

Також кияни подавали петицію щодо заборони проїзду будівельної техніки до Екопарку Осокорки. Петиція зібрала 6763 голосів киян і була розглянута, проте транспортна комісія КМДА її відхилила.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.