Учасники повинні мати поглиблені знання з алгоритмізації та програмування в технологіях Node.JS + TypeScript + C++
Чи слід знижувати швидкісний режим у Києві
Активісти просять залишити швидкість на рівні 50 км/год на основних магістралях
Чи варто залишити швидкість на рівні 50 км/год, чи, як завжди, підвищити її до 80 км/год?
голосів
Поворот не туди
"Війна не прощає помилок, і однією з найбільших є підміна понять. І якщо в головах українських дітей український військовий — ворог, а "втащити" йому - прояв героїзму, то всім нам - величезна жирна "двійка"
Начальник управління комунікацій командування Сухопутних військ ЗСУ Віталій Саранцев - про скандал зі шкільною постановою, де "герої" б'ють співробітника ТЦК
"Шахрая - до відповідальності"
"В партії розуміють, що скандал із шахраєм, який використовував ім’я політичної сили, б’є по репутації всієї організації. Ми закликаємо правоохоронців та суд притягнути шахрая до максимальної відповідальності, згідно закону"
Заява партії УДАР про свого колишнього члена, очільника Одеського осередку, який намагався вирішити "земельне" питання у Києві
416627 внутрішньо переміщених осіб зареєстровано у Києві
Київрада створює КП, яке опікуватиметься долею людей, що приїхали до столиці у пошуках спокійного життя
Закупівлі влади у Києві
Улюблений телеканал Віталія Кличка накупив начиння та приладдя на понад 13 млн грн
Колапс у метро скасовано
У Києві нарешті відкрили рух оновленою ділянкою тунелю "синьої" лінії метро
Чи відчули ви на собі перекриття руху?
голосів
Цитата тижня
"Іде сніг - мер винуватий. Дощ, забагато води - мер винуватий. Вітер, дерева падають - і це теж відповідальність мера. Сонце, голубе небо, чудова погода - і ніхто не скаже: "Спасибі, мер!" Мер - кризовий менеджер".
Віталій Кличко, міський голова Києва, в інтерв'ю The Times
Курс валют на сьогодні
Дізнайтесь актуальну інформацію станом на
04.04.2025
У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
Кулінарний рецепт від Інформатора
Морква по-французьки - у світі вигадали дивне свято
Морква, як вважають українці, - овоч, а в інших країнах - це фрукт, який додають в супи, салати, консервацію та навіть випічку. Ми ж приготуємо смачну французьку закуску з моркви!
Ціни на пальне у мережевих АЗС України
Оновлено станом на 03.04.2025
А95+
А95
ДП
ГАЗ
57.99
56.59
56.99
37.82
60.82
57.66
56.82
36.82
61.99
58.99
57.99
37.98
-
52.82
50.04
34.56
61.99
58.99
57.99
37.99
56.14
54.14
53.14
34.99
ТОП-5 найбагатших людей України у рейтингу Forbes
Вказана динаміка змін за поточний рік
1
Рінат Ахметов
$4,0 млрд.
2
Віктор Пінчук
$2,0 млрд.
3
Вадим Новинський
$1,2 млрд.
4
Костянтин Жеваго
$1,2 млрд.
5
Геннадій Боголюбов
$1,0 млрд.
Актуальний курс кріптовалют
BINANCE COIN (BNB)
591.57
DOGECOIN (DOGE)
0.16
THETA (THETA)
0.77
LITECOIN (LTC)
83.25
BITCOIN (BTC)
82694.98
Як Ігор Рець вижив на стежці ухилянтів із Закарпаття в Румунію
Кореспондент Інформатора забрався на високогір'я Карпат і прожив тиждень у притулку для туристів, щоби взяти інтерв'ю у ухилянтів; на шляху він зустрів прикордонників, військкомів із Хуста, а також численні порушення закону
Подорож Ігоря закінчилася у ТЦК та СП Хуста, звідки, як вважають ухилянти, одна дорога – до учебки, а потім на фронт. У Хусті кореспондент Інформатора зафіксував численні порушення закону. Підсумком поїздки став докладний звіт про пригоди. Інформатор публікує цей звіт у кількох частинах.
Чому в Києві під час повітряної тривоги трамваї та тролейбуси стоять, а маршрутки їздять
Скільки б кияни не просили скасувати рішення про заборону руху під час тривог, влада кожного разу їм відмовляє. Проте є транспорт, який рухається за розкладом, коли інші стоять.
З 1 серпня 2022 року до 17 листопада 2023 року вимушений простій наземного громадського транспорту Києва та частково метрополітену призвів до втрат 2,5 млрд грн. Це пов’язано із рішенням зупиняти громадський транспорт через повітряні тривоги в столиці. Такі підрахунки зробили активісти громадської організації «Пасажири Києва».
За цей час транспорт зупинявся майже на 300 годин. З коштів, які були втрачені через простій, могло бути сплачено 18% ПДФО, 40% від якого пішло б у міський бюджет. Це понад 180 млн грн.
«Щонайменше 60 млн грн було недоотримано КП «Київський метрополітен» і КП «Київпастранс» лише за час простою, також на виручку негативно впливає нерівномірність графіків руху після закінчення дії сигналу «Повітряна тривога». Ці недоотримані доходи покриваються комунальним перевізникам з міського бюджету», - заявили в громадській організації.
Кияни просили скасувати заборону на рух транспорту.
17 листопада цього року президент Володимир Зеленський заявив, що російські винищувачі, які можуть бути носіями «Кинджалів», не повинні паралізувати всю країну на години. Й доручив знайти рішення, що з цим робити. Спираючись на цю заяву, активісти звернулись до начальника Київської міської військової адміністрації (КМВА) Сергія Попко та попросили скасувати рішення, яким паралізується транспорт Києва під час тривог.
«Ми неодноразово заявляли про неефективність такого рішення та відсутність доведеного впливу на підвищення безпеки жителів та гостей Києва. Окрім того, це призводить до перевитрат коштів громадянами через вимушену потребу скористатися іншими - набагато дорожчими видами транспорту, такими як - приватні автомобілі, таксі та маршрутки», - вважають активісти.
Однак в КМВА вирішили нічого не змінювати. Тому кияни, які не встигли доїхати через тривоги, будуть переплачувати й надалі.
«Після обговорень, було прийняте рішення подовжити заборону руху громадського транспорту під час повітряних тривог. Як і раніше - транспорт буде довозити пасажирів до найближчого укриття, перевезення людей плановими маршрутами під час тривог заборонено. Таке рішення обумовлене заходами безпеки. Тому прошу звернути на це увагу і сумлінно дотримуватися встановлених правил», — процитували начальника КМВА Сергія Попко в Деснянській райадміністрації.
Хто наказав зупиняти транспорт
З 1 серпня 2022 року було прийнято рішення Ради оборони Києва, що наземний комунальний громадський транспорт зупиняється на час повітряної тривоги, а пасажири мають йти до укриття. Метро не здійснюватиме перевезення наземними ділянками та закриватиме роботу станцій відкритого типу. Підземні станції працюватимуть як укриття.
Як виявилося, це так не працює – кияни збиралися на зупинках в очікуванні кінця тривоги та не йшли до укриттів, а маршрутки продовжували їздити. Виявилося, що в договорах з перевізниками немає пункту про зупинку під час тривог. Тому в Київради переклали відповідальність на поліцію.
В угодах з маршрутниками немає нічого про тривоги. Фото - "Пасажири Києва"
«У разі повітряної тривоги КП «Київпастранс» та приватні компанії, що надають послуги з перевезення пасажирів, мають робити зупинку біля найближчого укриття для населення, розміщеного за маршрутом руху», - таке рішення ухвалила 17 травня цього року Рада оборони Києва. Відповідальність за виконання знов переклали на поліцію.
Проте вимога зупинятися стосується не всього транспорту. Навіть під час тривог кільцева електричка рухається за розкладом. В тому числі між лівим та правим берегом. Це пов’язано із тим, що електричка «підпорядковується» Укрзалізниці.
Інформатор писав, що кияни критикують єдиний квиток на громадський транспорт.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.