У Києві запроваджено карантин: комунальники вирізатимуть та випалюватимуть амброзію

В період цвітіння рослина здатна викликати в населення алергійне захворювання, амброзійний поліноз: його симптомами є сльозотеча, погіршення зору, різке запалення верхніх дихальних шляхів, приступи бронхіальної астми тощо

Карантин Київ амброзія
У Києві амброзія полинолиста захоплює все більше територій - тепер боротьба з нею вийде на новий рівень

У Києві посилюють заходи, спрямовані на боротьбу з амброзією. В місті розпорядженням КМВА запроваджено карантин, також буде посилено застосування гербіцидів. Крім того, комунальники будуть висаджувати багаторічні трави, що здатні пригнічувати амброзію і не допускати її зростання в наступні роки.

Про початок карантину повідомив Департамент захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА. Карантин поширюється на всю територію міста і передбачає комплекс спеціальних заходів зі знищення вогнищ амброзії та її подальшого розповсюдження. Як повідомили посадовці, йдеться передовсім про виривання і спалення амброзії.

Також КП УЗН в районах міста отримають вказівки щодо створення фітоценозів із багаторічних трав, здатних пригнічувати амброзію полинолисту. Зрештою, передбачено також використання хімічних засобів боротьби (при застосуванні хімзасобів передбачається використання лише тих гербіцидів, які офіційно дозволені в Україні).

Зазначимо, що раніше Київ почав впроваджувати комплекс заходів для ліквідації вогнищ амброзії. Напередодні цвітіння рослини-алергену території, де її виявили, почали обробляти спеціальним препаратом на основі природного мінералу бішофіт — після його дії амброзія в’яне, її пилок стає стерильним, тобто не викликає алергії. Також території, на яких виявили амброзію, скошували, а на невеликих ділянках цю рослину виривали з коренем.

Втім, такі заходи не були надто ефективними. У соцмережах все більше згадок про амброзію в різних районах Києва: рослина росте на закинутих промзонах, в місцях неподалік озер та ставків, і навіть у парках столиці.

Чим небезпечна амброзія

Амброзія полинолиста — це однорічна рослина, що може досягати висоти до 2 метрів. Вона має характерне розсічене листя та дрібні зеленуваті квіти, що утворюють суцвіття-колоски. Амброзія розмножується насінням, яке здатне зберігати життєздатність у ґрунті від 5 до 40 років. Одна рослина амброзії може виробити до 50 тисяч насінин за один сезон. Насіння поширюється вітром, водою, а також тваринами і людьми (на транспортних засобах, взутті тощо).

В період цвітіння, а цвіте вона в кліматичних умовах України з середини липня до настання осінніх заморозків, серед населення досить часто спостерігається алергійне захворювання - амброзійний поліноз. Пилок амброзії, потрапляючи в очі, ніс, бронхи викликає сльозотечу, погіршує зір, призводить до різкого запалення слизових оболонок верхніх дихальних шляхів, приступів бронхіальної астми, підвищує температуру тіла.

Щоб запобігти проявам алергії, лікарі радять скоротити час прогулянок, приймати душ не менше двох разів на добу і обов'язково мити волосся. Також не відкривати вікна у квартирі чи офісі, використовувати кондиціонери з фільтром. А після дощу чи тоді, коли немає вітру, - провітрювати квартиру. На відкрите вікно чи двері при цьому вішати змочене простирадло або марлю у декілька шарів.

У Києві вже діє карантин через вузькозлатку ясеневу: чи будуть спилювати заражені дерева

Нагадаємо, на початку серпня Інформатор писав про те, що на усій території Києва запроваджується карантин через небезпечного шкідника дерев – вузькозлатки ясеневої смарагдової. Ця комаха становить реальну загрозу для дерев столиці, адже рослини, які заселяє вузькозлатка, засихають впродовж 1-2 років. Після того, як ще взимку 2024 року карантин оголосили у Солом'янському парку, комунальники просто спиляли там усі заражені дерева.

Також ми розповідали, що Київ поступово втрачає видатні та історичні дерева. Так, за останній час було повністю знищено цінний каштан Шевченка, що ріс на території Видубецького монастиря. Також була пошкоджена липа Петра Могили, що знаходиться у історичній частині міста - у самому началі Андріївського узвозу. Зрештою, буревій зламав одну з великих гілок дубу Крістера у Подільському районі Києва, що також є ботанічним пам'ятником місцевого значення.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube