Історичні дерева Києва: втрачено каштан Шевченка, а липу Петра Могили та віковий дуб Крістера було суттєво пошкоджено - деталі

Читать на русском

У столиці поступово помирають вікові та історичні дерева: причиною є бездіяльність комунальних служб, а іноді - просто примхи природи

Читать на русском
Збереження історичних та вікових дерев у Києві
Під час одного з нещодавніх буревіїв дуб Крістера втратив одну з основних гілок. Фото Wiki та Інформатора

У столиці поступово помирають вікові та історичні дерева: причиною є бездіяльність комунальних служб, а іноді - просто примхи природи

Київ поступово втрачає видатні та історичні дерева. Так, за останній час було повністю знищено цінний каштан Шевченка, що ріс на території Видубецького монастиря. Також була пошкоджена липа Петра Могили, що знаходиться у історичній частині міста - у самому началі Андріївського узвозу. Зрештою, буревій зламав одну з великих гілок дубу Крістера у Подільському районі Києва, що також є ботанічним пам'ятником місцевого значення.

Про втрату особливо цінних дерев Києва Інформатору повідомив Володимир Борейко, очільник Київського еколого-культурного центру. За його словами, останнім часом Київ втратив повністю чи частково (через ушкодження внаслідок несприятливих погодніх умов) декілька важливих для міста ботанічних пам'яток. Усього в столиці знаходиться близько 200 таких дерев.

"За останній час ми втратили кілька таких дерев: у Видубецькому монастирі вітер зламав дуже цінний каштан Шевченка, просто розламав його на дві частини, і вочевидь дерево помирає. Це сталося близько року тому. Крім того, у Київському зоопарку кілька років тому ураган зламав дві черешні, також заповідні, одні з найстаріших у місті", - повідомив Інформатору еколог.

Також, за словами Володимира Борейка, районні комунальні підприємства, що займаються зеленими насадженнями, часто нехтують своїми обов'язками. Зокрема, це відбулося у Подільському районі Києва, до якого належить Андріївський узвіз. Саме там сильний вітер пошкодив липу Петра Могили - ботанічну пам'ятку природи місцевого значення, одну з найстаріших лип Києва віком близько 350-400 років (за деякими даними - навіть більше 500), за легендою, висадженою Київським митрополитом 1635 року.

"Вітер відчасти зламав липу через те, що комунальники (КП УЗН Подільського району - Ред.) не поставили підпірки під її гілки. А я багато разів казав, що їх необхідно там поставити, і яйнайшвидше! Зрештою, вони їх змонтували - проте було вже запізно, бо одну з гілок вже було зламано. Також буревієм зламало одну з великих гілок дубу Крістера у Подільському районі", - зазначив Борейко у коментарі Інформатору.

Кореспондент Інформатора навідався до дубу Крістера, дійсно, дерево перебуває в жалюгідному стані: під час буревію було зламано верхівку дерева. Наразі місце зламу не було оброблено чи закрито від впливу зовнішнього середовища, що, на думку екологів, може призвести до подальшого руйнування пам'ятки місцевого значення.

Так виглядає знаменитий дуб сьогодні. Фото Інформатор
Так виглядає знаменитий дуб сьогодні. Фото Інформатор
Місце, де було зламано дерево, досі ніяк не захищене. Фото Інформатор
Місце, де було зламано дерево, досі ніяк не захищене. Фото Інформатор

 Дерева атакують бобри та інвентаризатори від міської влади

Нагадаємо, днями Інформатор повідомив, що не так з ініціативою міської влади про створення онлайн-мапи дерев у Києві. До реєстру вже внесено більше за 200 тисяч рослин, втім, це вже далеко не перший "підхід до штанги" влади у питанні інвентаризації зелених насаджень, і попередні завершилися лише заявами. А екологи кажуть: йдеться про карту заради карти, і ефективність такого заходу буде невеликою.

Також ми розповідали про те, що наприкінці січня Київ атакували бобри. Водоплавні гризуни активізувалися з морозами: Інформатор знайшов кілька дерев на озері Лебединому, що на Харківському житловому масиві, поточених бобрами. Слід зазначити, що рослини не було захищено металевими сітками чи хімічними розчинами - інакше тварини не змогли б дістатися до деревини.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.