У Київтеплоенерго завершили підготовку до старту опалювального сезону

Теплоджерела, що перебувають в управлінні компанії, забезпечують теплом майже половину столиці

тепломережі
На випадок надзвичайних ситуацій підготовлено понад 50 пересувних мобільних котелень

КП “Київтеплоенерго” виконало підготовчі роботи в котельнях Києва для старту опалювального сезону. Про це підприємство повідомило майже одночасно із заявою Віталія Кличка, що подавати тепло в столиці почнуть у понеділок, 14 жовтня. Теплоджерела, що перебувають в управлінні Київтеплоенерго, загалом виробляють до 50% тепла для Києва. 

Про готовність котелень, де були проведені капітальні ремонти та встановлені генератори, підприємство повідомило у своєму Telegram-каналі. Загалом до нового опалювального сезону підготували 160 котелень і станцій теплопостачання в усіх районах столиці. Обладнання пройшло випробування та регламентні роботи й готове подавати тепло але спочатку до соціальних закладів, а згодом - до будинків.

“Енергетики виконували роботи різного ступеня складності: ремонт котлів, систем горіння, насосів, газо- і теплопроводів, димових труб та іншого обладнання, за допомогою якого виробляється тепло. Найбільш масштабні роботи проведені на великих теплоджерелах – капітальні ремонти котлів із повною заміною поверхонь нагріву та обмурування. Так, потужності одного такого котла достатньо, аби забезпечити теплом одразу цілий мікрорайон”, - йдеться у повідомленні “Київтеплоенерго”.

До речі, ті котельні, де це дозволяє потужність, оснащені генераторами, щоправда, про їхню кількість на підприємстві не повідомляють. Проте відомо, скільки в Києві працюватиме мобільних пересувних котелень - їхня кількість збільшиться до більш як 50 одиниць.Щодо обіцяних когенераційних установок, зазначається, що  “Київ у цьому напрямі співпрацює з європейськими виробниками”.

Коли чекати на когенераційні установки в столиці?

Як повідомляв Інформатор, КП “”Київтеплоенерго” придбало 15 когенераційних установок. Ці закупівлі були проведені з метою реалізації програми з енерговідновлення, яку навесні прийняла Київрада. Завдяки цьому обладнанню загальною потужністю 60 МВт можна буде одночасно виробляти електроенергію і тепло за допомогою використання газу. Втім, доведеться трохи зачекати: за умовами тендеру, який виграла компаній зі Словаччини, кінцевий строк поставки установок - до завершення 2025 року. 

Також ми розповідали, що у громадах області будуть встановлені 33 когенераційні установки, які вироблятимуть електроенергію та тепло. Їхня загальна потужність майже 80 МВт, а ще 16 локацій щодо встановлення когенераційних установок опрацьовуються, а також готуються нові меморандуми. Також планується встановити 8 компактних газових теплоелектростанцій на колесах. До початку опалювального сезону їх отримають 7 громад для забезпечення енергією об’єктів освіти, охорони здоров’я та соцзахисту.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube