Київ придбав вже 15 установок, здатних виробляти електроенергію й тепло - коли чекати на поставки

П’ятнадцять комплектів обладнання, яке дозволяє одночасне виробництво електричної та теплової енергії, мають забезпечити власною електроенергією найважливіші об’єкти критичної інфраструктури

електрогенерація електроенергія
Загальна потужність когенераційних установок складає 60 МВт

КП “”Київтеплоенерго” придбало вже 15 когенераційних установок. Ці закупівлі були проведені з метою реалізації програми з енерговідновлення, яку навесні прийняла Київрада. Завдяки цьому обладнанню загальною потужністю 60 МВт можна буде одночасно виробляти електроенергію і тепло за допомогою використання газу.

Втім, доведеться трохи зачекати: за умовами тендеру, який виграла компаній зі Словаччини, кінцевий строк поставки установок - до завершення 2025 року. Наразі ж вже розпочалося виробництво цього важливого обладнання на одному з європейських заводів, повідомив в інтерв’ю ТСН заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

За словами посадовця, влада планує обладнати когенераційними установками найважливіші об’єкти критичної інфраструктури. А загалом концепція розподіленої когенерації має на меті зробити систему життєзабезпечення Києва більш потужною і водночас гнучкою. Самі ж когенераційні установки - це не тільки одночасна генерація тепла та електроенергії, а й енергонезалежність. 

Поки столиця очікує, на Київщині встановлять 33 когенераційні установки

Як розповідав Інформатор, незабаром у громадах області будуть встановлені 33 когенераційні установки, які вироблятимуть електроенергію та тепло. Їхня загальна потужність майже 80 МВт, а ще 16 локацій щодо встановлення когенераційних установок опрацьовуються, а також готуються нові меморандуми. Також планується встановити 8 компактних газових теплоелектростанцій на колесах. До початку опалювального сезону їх отримають 7 громад для забезпечення енергією об’єктів освіти, охорони здоров’я та соцзахисту.

Крім того, ми писали що виконком Броварської міської ради підписав Меморандум про взаєморозуміння з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) GmbH та громадською організацією "Школа енергоефективності". Тепер дитсадок "Капітошка" буде обладнаний сонячною станцією на 35 кВт. Таким чином, Броварська громада стала однією з 12 в країні, що перемогла у конкурсі та реалізуватиме проєкт з модернізації енергетичних муніципальних об'єктів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube