У ДТЕК зробили лікнеп з одного із найчастіших питань, що виникають в киян під час знеструмлень: чи пов'язаний дефіцит із експортом електроенергії, виявилося, що востаннє невеликий обсяг продавали ще всередині травня
У ДТЕК Київські електромережі оприлюднили відповідь на одне з найпопулярніших запитань про причину масштабних знеструмлень. А саме, чи пов'язані вони з продажем електроенергії за кордон. За даними Укренерго, Міненерго та європейської мережі операторів системи передачі електроенергії ENTSO-E, жодних перетоків до європейських країн-сусідок України з 12 травня не було.
Відеопояснення експерта з енергетики Ярослава Шинкаренко оприлюднили ДТЕК Київські електромережі у Facebook. Фахівець зазначив, що у ДТЕК отримують багато коментарів про те, що Україна, нібито, продає електроенергію за кордон, через що вимушена здійснювати відключення всередині. Це неправда, зазначив він, а справжньою причиною знеструмлень є агресія РФ.
"Причина відключень єдина: росіяни зруйнували наші енергетичні об'єкти, і вони не можуть виробляти достатньо електроенергії", - додав експерт.
За словами енергетика, під час знеструмлень електроенергія значно потрібніша всередині країни, тож з початку відключень продажів не було. А останній продаж за кордон відбувся ще 12 травня, напередодні перших масштабних відключень цього року.
"Це була невелика кількість електроенергії для Молдови, на той момент вона була зайва, тому її продали. Так працює енергосистема будь-якої країни: кількість виробленої електроенергії має дорівнювати кількості спожитої", - пояснив Шинкаренко.
Зрештою, зазначив фахівець, кожен може легко перевірити інформацію про, нібито, "продаж" обсягів електроенергії. Укренерго та Міненерго щодня публікують дані про імпорт та експорт. Інформацію про перетоки між країнами Європи оприлюднює також європейська мережа операторів системи передачі електроенергії ENTSO-E. А за її даними, в стовпчиках "експорт" - самі нулі: за кордон нічого не продається.
Нагадаємо, у червні ДТЕК пояснив Інформатору, як розподіляється доступна електроенергія між всіма споживачами Києва. Виявилося, що в столиці на критичну інфраструктуру припадає 25% електроенергії, яку не можна обмежувати за будь-яких умов, причому список обʼєктів затверджує місцева влада. Решту 75% споживає побутовий сектор (багатоквартирні та приватні будинки), бізнес, соціально-побутова сфера та промисловість. Наприклад, населення споживає 40% всього обсягу електроенергії.
Також ми розповідали, що сповіщення від ДТЕК можна отримувати у додатку Київ Цифровий. Для цього потрібно додати у додатку Київ Цифровий свою адресу. Сповіщення стосуються стабілізаційних, екстрених відключень, відновлення електропостачання та зміни графіку. А отримувати повідомлення можна в будь-який час доби, чи, за бажанням, відімкнути їх уночі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.