Розпаковуємо подарунки Києву на День незалежності: які п'ять нових мистецьких об'єктів з'явилися і де їх шукати

Чотири урбан-скульптури та один малюнок на асфальті подарував Києву сучасний французький митець Джеймс Коломіна: усі вони розташовані в межах пішохідного маршруту центром Києва

Урбан-скульптури Київ Майдан Незалежності
Усі арт-об'єкти подарував Києву французький митець Джеймс Коломіна

У Києві днями з'явилися чотири нові об'єкти урбан-мистецтва. Три з них є скульптурами, четверта - малюнок: звичайні, здавалося б, класики з глибоким контекстом. Усіх їх подарував українській столиці на День незалежності французький митець Джеймс Коломіна.

Першою скульптурою є Метро-Плюшевий ведмедик. Вона зображує маленьку дитину, що тримає перед обличчям серце, поруч з нею сидить символ дитинства - плюшевий ведмедик. Цей об'єкт за задумом має символізувати невинність і вразливість дітей під час війни. Встановили її на ст.м. Університет.

Дві перші скульптури Джеймса Коломіни слід шукати просто під мостом над Алеєю Героїв Небесної Сотні на Майдані та на фасаді ст.м. Університет
Дві перші скульптури Джеймса Коломіни слід шукати просто під мостом над Алеєю Героїв Небесної Сотні на Майдані та на фасаді ст.м. Університет

"Вибираючи фасад київського метро, я хотів підкреслити роль станцій метро, які стали укриттями для захисту цивільних від бомбардувань, пропонуючи нібито безпеку під час загрози. Серце, яке дитина тримає перед своїм обличчям, символізує любов, співчуття та надію — основні цінності перед обличчям насильства та страху", — розповів автор скульптури Джеймс Коломіна.

Друга прикметна скульптура французького митця має назву "Гойдалка", і її встановлено в дуже знаковому для киян, та й усіх українців, місці - під мостом над алеєю Героїв Небесної Сотні на Майдані. Посил тут вже трохи інший, адже йдеться про ще довоєнні революційні події - а сильний образ досягається завдяки поєднанню бойового шолома на голові в дівчинки та безтурботного дитячого образу гойдалок.

"Це підкреслює жорстоку реальність, яку переживають діти в зонах конфлікту. Розмістивши цю роботу під мостом, де майорять прапори з усього світу, я хотів нагадати людям, що мир в Україні є глобальною проблемою, і що міжнародна солідарність має важливе значення для захисту невинності та забезпечення кращого майбутнього наступним поколінням", - каже автор.

Ще дві роботи з переліку розташовані на Майдані - це голубка з лавровою гілкою та фігура, що креслить герб України на Головпоштамті, а от "класики" намальовані у Парку Шевченка
Ще дві роботи з переліку розташовані на Майдані - це голубка з лавровою гілкою та фігура, що креслить герб України на Головпоштамті, а от "класики" намальовані у Парку Шевченка

Ідею для іншої скульптури Коломіна явно запозичив у Пабло Пікассо, автора знаменитого "голуба миру". Так, тепер просто на ліхтарному стовпі на Майдані Незалежності у середмісті столиці "живе" голуб, що тримає в дзьобі оливкову гілочку. Автор розмістив голуба у дуже символічному місці - поруч з прапорами, що майорять на Майдані на честь загиблих українських військових. Щоправда, так він хотів сказати не про "мир", а про "глибоке прагнення українського народу до свободи".

"Голубка спостерігає за прапорами солдатів, віддаючи данину їхній жертві та несучи послання надії. Після закінчення війни, коли нарешті настане мир, ця голубка, хоч і важливий символ, але вона не зможе зрівнятися за цінністю з життям українських воїнів, які пожертвували своїм життям заради того, щоб їхні діти жили в мирному майбутньому. Ця скульптура — данина пам’яті героям", - стверджує скульптор.

Ще одна робота Джеймса Коломіни, встановлена в ніч на 26 серпня - це намальовані класики у формі російської ракети. По одну сторону від класиків французький митець зобразив квіти, а по іншу - хмари. Цю графічну роботу можна побачити у парку Тараса Шевченка в Києві. За словами Коломіни, він хотів показати, що навіть у розпал війни можна мріяти "про мир і майбутнє", де насильство не нестиме загрози для дитинства.

Зрештою, ще одну фігурку Коломіна розмістив просто на фасаді головпоштамту у Києві на Майдані. Червона фігурка ніби визирає зі стіни, щоб намалювати український герб, тризуб. Автор пояснив: робота спрямована на те, щоб засудити несправедливість війни в Україні та показати підтримку українському народові.

Чому захейтили нового янгола на Пейзажці та що за мода "наздогнала" Київ

Нагадаємо, нещодавно Інформатор розповідав про те, що на Пейзажній алеї у Києві встановили нову скульптуру замість "дівчинки (янгола) на подушках", залишки якої демонтували днями. Тепер там розмістився ще один янгол - скульптуру "всадовили" на казковий будиночок, і вона дме в музичний інструмент, схожий на маленький кларнет. Втім, янгол прийшовся до вподоби не всім: у мережі почали критикувати нову скульптуру, називаючи "несмаком і крінжем" та вимагаючи повернути "дівчинку".

Також ми писали про те, що Київ "наздогнала" світова мода на полігональні скульптури. Це фігури, що створюють в комп'ютерному моделюванні з "полігонів" - однотипних багатокутників, коли велика їх кількість поєднується у сітку, що повторює контури певного предмета чи фігури. Кілька років тому подібні скульптури почали встановлювати перед входом до ТРЦ та громадських будівель по всьому світу - тепер прийшла черга української столиці, щоправда, в нас такі витвори мистецтва поки продають на маркетплейсах, а замовляють у якості декору власних садів та заміських котеджів заможні кияни.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ