Авторка панно є знаною мисткинею і в Києві, де вона розписала чимало церков, і у світі: її монументальна робота-панно прикрашає штаб-квартиру ЮНЕСКО у Парижі
У головпоштаматі Києва демонтували частину керамічного панно української мисткині Людмили Мешкової. Причому зняли чомусь лише верхні елементи, і вони відсутні на своєму місці вже тривалий час. Прикметно, що Мешкова - знана художниця в Україні і за кордоном: її робота, монументальне панно площею 55 кв.м, прикрашає штаб-квартиру ЮНЕСКО у Парижі.
Про пропажу розповіла столична екскурсоводка Оксана Пурик. Вона опублікувала у Facebook світлини, на яких видно, що зі стіни прибрали верхню частину роботи, що знаходиться на вході до операційної зали. Пурик каже: панно відсутнє вже довгий час.
"Тому питання — коли частина роботи, що знаходиться на вході до операційної зали буде повернена на своє місце? Бо якщо це реставрація, то щось довго. Якщо ні, то як тоді це зрозуміти?" - пише екскурсоводка.
Зазначимо, що Людмила Мешкова працює зі всіма видами кераміки, керамічними та мінеральними фарбами - емалями, каменем у різних комбінаціях, склом, солями металів, глазурами тощо. Серед композицій майстрині — декоративні панно, ікони, портрети. Нині художниця вже у поважному віці, їй 86 років.
Найвідомішою роботою мисткині є керамічне панно "Земле, флюїди життя і розквіту світам Всесвіту посилай…" - нині воно прикрашає штаб-квартиру ЮНЕСКО в Парижі. Його розміри — 55 кв.м. Також Людмила Мешкова створила стінописи в храмі на Салютній площі (церква Андрія Первозванного), в соборі Різдва Христового на Оболоні в Києві, у Спасо-Преображенській церкві урочища Гусинці. Її композиції визнані цілком канонічними.
Зазначимо, як розповідав Інформатор, у Києві почали зберігати від знищення мозаїки, керамічні панно та вітражі. Так, наприкінці 2023 року до Держреєстру культурної спадщини внесли одразу чотири нові мозаїки. Мова про твори монументального мистецтва 1950-80-х рр., для яких характерний синтез мистецтв, що відбувався в добу модернізму.
Також ми писали про те, що у Києві рекламою парикмахерської замалювали унікальні декоративні майолікові плитки, якими було оздоблено житлові будинки на Північно-Броварському масиві. Громадськість обурюється: йдеться про твори Київської експериментальної майстерні художньої кераміки, якими вирішили прикрасити пілони дашків над під'їздами у будинках 1970-х років саме у цьому мікрорайоні. Втім, сам автор реклами-графіті стверджує, що декоративні елементи було замальовано ще до нього - комунальниками.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.