Козак жене окупанта: у Києві продають патріотичну картину Анатолія Шарія

Полотно 1995 року на історичну тематику продається на аукціоні, нині його виставлено за символічну початкову ціну у 1 грн, втім, попри відоме в Україні прізвище автора, ставок поки немає

Аукціон продаж картини Шарій
На полотні зображено батальну сцену битви у звичайному українському селі часів Гетьманщини чи доби Руїни

На сайті для колекціонерів антикваріату та інших цінних предметів Violity виставлено на продаж картину олією "Козак жене окупанта". Полотно 1995 року на історичну тематику продається на аукціоні. Нині його виставлено за символічну початкову ціну у 1 грн, втім, попри відоме в Україні прізвище автора, ставок поки немає.

На полотні зображено батальну сцену битви у звичайному українському селі часів Гетьманщини чи доби Руїни. Вершник-козак, піднявши шаблю, б'є нею людину, що вдягнута у халат і головний убір східного типу. На задньому плані - палають українські селянські хати, що стоять поряд з млином.

У описі до картини вказано, що її намалював відомий український художник Анатолій Шарій. Він народився 1936 року на Дніпропетровщині, з 1966-го - бере участь у виставках. З 1984 року - член Національної спілки художників України, з 2012-го - Заслужений художник України.

Власник картини, що ховається під ніком, вказав, що полотно продається у Києві, написано олією і має середній розмір - до 90 см. Втім, картину можуть доставити в будь-який населений пункт країни поштою.

Найдорожче просять за Щорса, найменше за Матросова - скільки коштують таблички з назвами вулиць

Нагадаємо, Інформатор розповідав, що київські стародруки XVII-XIX ст. мають неабиякий попит на українських майданчиках для бібліофілів. Так, на онлайн-сервісі для колекціонерів старожитностей Violity видання, що були надруковані у Києві, продають за мало не найвищою ціною, та пишуть, що саме вони завжди цінувалися через красу і багате оформлення сторінок. Втім, придбати раритет нині можна за цілком помірними цінами - навіть найдавніші видання коштують не дорожче за 500 доларів.

Також ми писали про те, що у Києві виставляють на продаж старі радянські емальовані таблички з назвами вулиць, які було перейменовано в рамках процесів декомунізації чи деколонізації. Найдорожче "коштує" російський та радянський офіцер Микола Щорс - 350 грн. Трохи дешевше "просять" за Йону Якіра, учасника встановлення радянської влади в Україні - 300 грн. Але якщо пригадати всю історію продажів, то найдорожче продали все ж табличку часів німецької окупації Києва: за "Polizeistrasse" - справжній музейний експонат - заплатили 8 тисяч гривень.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube