Робоча група у КМДА таки вирішила передати Житній ринок в оренду

Водночас посадовці та громадськість розробили умови, які, за задумом, мають убезпечити об'єкт інфраструктури від зміни цільового призначення та руйнування

Житній ринок Євген Клопотенко
Долею Житнього активно опікується "головний шеф-кухар" Києва Євген Клопотенко. Фото: Facebook Валентина Мондриївського

У понеділок, 23 грудня 2024 року в КМДА провели чергове засідання робочої групи з приводу майбутнього Житнього ринку. Ухвалили проєкт рішення про нові умови передачі ринку в оренду: згідно з ними, об'єкт передаватимуть як єдиний комплекс, і це, на думку посадовців КМДА, унеможливить зміну цільового призначення будівлі в майбутньому. Та чи дійсно це унеможливить усі ризики - питання.

Про проведення чергової робочої групи з приводу майбутнього Житнього ринку на Подолі у Києві повідомив заступник міського голови столиці Валентин Мондриївський у Facebook. Він каже, що на засіданні схвалили напрацьований групою проєкт рішення щодо нових умов передачі в оренду Житнього ринку як єдиного майнового комплексу.

"Це рішення забезпечить ефективне використання комунального майна в інтересах громади Києва. Гарантує збереження Житнього ринку як будівлі з функцію ринку", - зазначив Мандриївський у дописі.

Посадовець додав, що приватизація об'єкта, "як є", буде великим ризиком, оскільки через 5 років після аукціону закон дозволяє змінювати цільове призначення будівлі без обмежень. І, хоч Житній ринок і належить до об'єктів, що не підлягають приватизації (згідно з рішенням Київради ще від червня 2023-го), цільове призначення могли б змінити і йому - тепер же майбутній орендар не зможе влаштувати всередині, скажімо, ресторан.

Яку саме суму місто зможе отримати до бюджету від приватизації ринку, незрозуміло. Але вже є бачення з приводу того, що ця сума має бути вищою, аніж та, що є сьогодні. Також має бути збережений функціонал ринку і робочі місця його співробітників, а сама будівля повинна отримати капремонт.

Як і про що "засідала" робоча група з питань ревіталізації Житнього ринку

Нагадаємо, Інформатор розповідав про те, що робочу групу для вирішення долі київського Житнього ринку, навколо якого навесні розгорівся скандал, утворили ще у липні 2024-го. Тоді міська влада домовилася з активістами: доля має бути вирішена цивілізованим шляхом.

Тоді, у жовтні 2024-го, ми писали про вже друге засідання робочої групи з питання ревіталізації Житнього ринку. З важливого: минулого разу вирішили, що будівлю вже точно не будуть передавати в приватну власність чи довгострокову оренду, але зараз такої впевненості у посадовців вже немає. А Департамент комунального майна готуватиме проєкт рішення Київради по Житньому ринку.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ