Поки не зрозуміло, але дуже цікаво: у КМДА зібрали перші дебати щодо Житнього ринку

Посадовці, депутати Київради та громадськість зійшлися на тому, що ані зносити чи забудовувати, ані передавати ринок в оренду на довгий термін не будуть, але залишається загадкою, де брати кошти на суттєву ревіталізацію Житнього, а також як місто має заробляти на ньому в подальшому

Житній ринок Подільський район Київська міськрада
Члени робочої групи з порятунку Житнього зібрались на засідання, щоб узгодити першу тезу: ринок ніхто не продаватиме і не відчуджуватиме

У КМДА відбулося перше засідання робочої групи з питання ревіталізації Житнього ринку. Розмовляли про важливість історичної ролі об'єкта та безпеку для відвідувачів. З гарних новин: нині ніхто вже не розглядає можливість передачі ринку в приватну власність, чи довгострокову оренду. А от питання про те, як буде виглядати Житній в майбутньому, поки лишається риторичним - як саме вдихати нове життя в будівлю і де брати кошти, незрозуміло самій міській владі. Так само й про те, як Києву заробляти на ринку в майбутньому.

Про засідання робочої групи повідомив депутат Київради від УДАРу Віктор Домагальський у Facebook. Він зазначив, що, як депутат від Подолу, наполягає на тому, що відчужувати чи вилучати ринок з власності громади міста не можна. Але є питання безпеки ринку для його відвідувачів, і воно стоїть гостро.

"Я звернув увагу на врахування інтересів та потреб територіальної громади столиці: ми маємо створити безпечний та сучасний простір для відвідувачів ринку, зберігаючи при цьому автентичність і культурну цінність цієї споруди", - написав Домагальський у соцмережі.

Головою робочої групи став заступник голови КМДА Валентин Мондриївський. Його головна теза, пише Домагальський, - у тому, що ринок є важливим об'єктом та історичною будівлею і для району, і для Києва. Позиція слушна: ніхто не хоче повторення трагедії з садибою Зеленських (та інших, менш медійних, руйнацій історичних будівель). А от голова громадської ради при КМДА Геннадій Кривошея, який також увійшов до групи, розповідає: як завжди, основне питання - де взяти гроші на реконструкцію чи ревіталізацію.

"Проблем дуже багато, але найосновніше, це фінансування. Питання щодо його продажу яи передачі в довгострокову оренду взагалі не розглядалося. Всі, хто має конструктивні пропозиції щодо Житнього ринку, можуть направляти свої пропозиції безпосередньо на Хрещатик, 36, на розгляд робочої групи, або безпосередньо до Департамент промисловості та розвитку підприємництва КМДА", - зазначив Кривошея у Facebook.

Історія ринку, з якого починався Київ

Житній ринок — найдавніший що діє ринок Києва. Він був відомий ще з часів Київської Русі, розташовувався на Подолі поблизу ремісничих районів Кожум’яки та Гончаров. Починаючи з 15 століття він був головним торговим центром міста. За часів Київської Русі тут проходили багатолюдні віча, а в період магістратського правління влаштовувалися народні гуляння. Ринок був розтягнутий по всьому кварталу, його епіцентр знаходився на нинішньому місці автостанції Поділ.

Хотіли здати в оренду на 15 років чи забудувати

Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що долю київського Житнього ринку, навколо якого навесні розгорівся скандал, домовились вирішувати цивілізованим шляхом. Це - надійний спосіб не допустити знесення та появи на цьому місці ЖК або ТРЦ. Тож, у столиці створили робочу групу з пошуку шляхів приведення будівлі критого ринку на вул. Верхній Вал, 16 до належного технічного стану.

Про ідею КМДА здати Житній на 15 років в оренду з наступною перебудовою ринку Інформатор писав ще у березні. Оголосили торги, за умовами яких орендар зобов’язаний був би провести за власні кошти капітальний ремонт будівлі та виконати вимоги пожежників, які приходили з перевіркою у серпні 2023 року. Також на першому поверсі мали продавати сільськогосподарську продукцію, а на другому розміщуватимуться кафе, ремонт одягу, хімчистка, вело - та радіомайстерні, а також ремонт годинників та телефонів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube