Доля Житнього ринку у Києві все ще туманна, втім, йому збережуть функціонал і архітектуру

Група, що займається ревіталізацією найдавнішого Житнього ринку на київському Подолі, ще не визначилася остаточно з тим, чи залишити будівлю у комунальній власності, чи продати з аукціону, але точно є бажання залишити її функціонал

Житній ринок Поділ майбутнє
Робочу групу провів її голова, Валентин Мондриївський - він і відзвітував у Facebook

У КМДА провели друге засідання робочої групи з питання ревіталізації Житнього ринку. З важливого: минулого разу вирішили, що будівлю вже точно не будуть передавати в приватну власність чи довгострокову оренду, але зараз такої впевненості у посадовців вже немає. А Департамент комунального майна готуватиме проєкт рішення Київради по Житньому ринку.

Про рішення по найдавнішому ринку столиці пише заступник міського голови Валентин Мондриївський у Facebook. Він зазначив, що робоча група, яка зібралася вже вдруге, провела "плідне обговорення", та, зазначає він, найголовніше, що "відверте".

Головне з бачення на сьогодні по Житньому ринку: невідомо, чи він залишиться у власності міста і, відповідно, довгостроковій оренді, чи буде приватизований. Втім, пише Мондриївський, учасники робочої групи підтвердили необхідність збереження функціоналу ринку та його архітектури.

"Поки що ніхто не переконав в іншому. Але дискусії тривають. У підсумку, надано доручення Департаменту комунального майна підготувати проєкт рішення Київської міськради. Це буде практичний крок, який допоможе нам рухатися далі в цьому питанні", - зазначив Валентин Мондриївський.

Цікаво, що напередодні другого за ліком засідання робочої групи щодо Житнього про нього писав очільник Громадської ради при КМДА Геннадій Кривошея. І за його словами, концептуального рішення щодо подальшої долі ринку таки ще немає (продавати об'єкт чи, навпаки, зберегти у комунальній власності).

"Як на мене, місто має залишити обʼєкт в комунальній власності та знайти механізм залучення коштів для проведення відповідних ремонтів та облаштування відповідних торгівельних локацій на території комплексу", - зазначив Кривошея.

Історія ринку, з якого починався Київ

Житній ринок — найдавніший діючий ринок Києва. Він був відомий ще з часів Київської Русі, розташовувався на Подолі поблизу ремісничих районів Кожум’яки та Гончаров. Починаючи з 15 століття він був головним торговим центром міста. За часів Київської Русі тут проходили багатолюдні віча, а в період магістратського правління влаштовувалися народні гуляння. Ринок був розтягнутий по всьому кварталу, а його епіцентр був там, де нині розташована автостанція Поділ.

Чому КМДА вагається, чи заборонити продаж Житнього ринку

Втім, нагадаємо, ще на початку серпня Інформатор писав про перше засідання групи, на якому було вирішено, що ніхто вже не розглядатиме можливість передачі ринку в приватну власність. А от питання про те, як буде виглядати Житній в майбутньому, поки лишається риторичним - як саме вдихати нове життя в будівлю і де брати кошти, незрозуміло самій міській владі.

Про ідею КМДА здати Житній на 15 років в оренду з наступною перебудовою ринку Інформатор писав ще у березні. Оголосили торги, за умовами яких орендар зобов’язаний був би провести за власні кошти капітальний ремонт будівлі та виконати вимоги пожежників, які приходили з перевіркою у серпні 2023 року. Також на першому поверсі мали продавати сільськогосподарську продукцію, а на другому розміщуватимуться кафе, ремонт одягу, хімчистка, вело - та радіомайстерні, а також ремонт годинників та телефонів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube