ПриватБанк побачив аферу з коштами пенсіонерів з Ізраїлю: киянку попросили закрити рахунки

У банку підозрювали, що подружжя нотаріусів може незаконно отримувати кошти пенсіонерів, але через поважний вік банку не вдалося дізнатися, чи живі ще ці люди та чи отримують вони свої гроші.

суд, Київ, ПриватБанк
На жінку нібито оформили додаткову карту до рахунку пенсіонерки

1 червня 2022 року ПриватБанк повідомив своїй клієнтці, що не хоче більше мати з нею справ. Їй запропонував прийти впродовж місяця до одного з відділень, щоб переказати всі кошти на рахунки в інших банках. Підставою став результат фінансового моніторингу, за яким банк дізнався, що жінка пов’язана з подружжям нотаріусів, які мають довіреності від 272 пенсіонерів, переважно з Ізраїлю, та знімають кошти з їх рахунків за допомогою додаткових карток. Жінка обурилася та подала до суду, де вимагала компенсувати їй 30 тис. грн за понесену образу. Про це йдеться у матеріалах справи від 8 квітня 2024 року. 

ПриватБанк 1 червня 2022 року надіслав жінці листа, де попередив, що більше не зможе надавати їй банківські послуги. Клієнтці запропонували впродовж 30 днів забрати свої кошти. 

«Достроково за ініціативою банку розриваються укладені договори банківського обслуговування, депозитні договори та закриваються поточні й інші рахунки», - йшлося у повідомленні від банку.

Таке рішення у ПриватБанку ухвалили після того, як проаналізували підозрілі фінансові операції та уважно вивчили інформацію про свою клієнтку. Виявилося, що жінка може мати відношення до діяльності подружжя нотаріусів, які «мають право представляти інтереси значної кількості осіб що належать до соціально вразливих верств населення». Йшлося про 272 пенсіонерів, які надали подружжю довіреності. Більшість з цих людей поважного віку були з Ізраїлю.

«Кошти (подружжя) знімають готівкою з їх рахунків за допомогою додаткових карток як на території Ізраїлю, так і на території України. Виникає підозра, що подружжя незаконно представляють інтереси та отримують кошти довірених осіб – пенсіонерів», - пояснювали у банку свою відмову обслуговувати клієнтку.

Через поважний вік пенсіонерів банку не вдалося дізнатися, чи живі ще ці люди та чи отримують вони свої гроші.

«При додатковому аналізі виявлено, що по дванадцяти клієнтам-пенсіонерам, в яких вже були оформлені додаткові карти на ім`я одного з (подружжя нотаріусів), відбулось оформлення додаткових карт на підставі нотаріальних доручень на ім`я (жінки), що вказує на вірогідну участь її в схемі подружжя», - вирішили у ПриватБанку.

Так, з 25 травня 2021 року по 5 березня 2022 року з картки однієї з пенсіонерок, яка довірилася нотаріусам, зняли 20 тис. грн готівкою. Куди пішли ці кошти – не відомо.
Не дивлячись на такі серйозні підозри, жінка вважала, що банк неправий. Та вимагала поновити «дружбу» та компенсувати їй 30 тис. грн компенсації за моральну шкоду.

Що вирішив суд

Суддя Печерського районного суду Києва Олена Бусик вивчила результати фінансового моніторингу. Згідно із правилами, банки можуть перевіряти своїх клієнтів, якщо у них є якісь підозри, та відмовляти в обслуговуванні, якщо розслідування доведе серйозність порушень.

«Банк має право відмовитися від підтримання договірних відносин, у тому числі шляхом розірвання договірних відносин, чи проведення фінансової операції у разі встановлення клієнту неприйнятно високого ризику», - нагадала суддя.

Окрім незгоди жінка не надала суду доказів, що банк у чомусь був неправий. Тому спиратися лише на слова було б неправильно. Тому 8 квітня 2024 року суддя Олена Бусик відмовилася примушувати ПриватБанк до «дружби» з клієнткою та вирішила не стягувати 30 тис. грн компенсації.

За 9 хвилин з рахунку у ПриватБанку вкрали понад 24 тисяч гривень

У жінки з кредитки впродовж 9 хвилин списали 24 274 гривень. Вона заблокувала картку та звернулася до поліції із заявою про шахрайські дії. Фінустанова повернула лише частину коштів, а іншу відмовляється. 

Позов жінки задовольнили. Акціонерне товариство комерційний банк «ПриватБанк» зобов'язали повернути їй безпідставно списані з рахунку кошти в розмірі 10 289 гривень, скасувати заборгованість за використаним кредитним лімітом. Також з фінустанови стягнуть інфляційні витрати - 598 гривень, 3% річних - 374 гривень та пеню - 5 675 гривень.

Інформатор писав, що ПриватБанк відкрив жінці карту без її згоди та списав 28 912 гривень.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ