Бренді-Колу та пиво Арсенал конфіскували в дохід держави: як киянку покарали за торгівлю без акцизу

Читать на русском

У грудні 2022 року поліцейські «застукали» жінку за торгівлею алкоголем на площі Героїв Бресту, 1, а про штраф вона дізналася у жовтні 2023 року.

Читать на русском
суд, Київ, алкоголь
Жінка намагалася скасувати штраф

У грудні 2022 року поліцейські «застукали» жінку за торгівлею алкоголем на площі Героїв Бресту, 1, а про штраф вона дізналася у жовтні 2023 року.

У жовтні 2023 року мешканка Києва хотіла зняти гроші у банкоматі, але її картка була заблокована. У банку вона дізналася, що пенсійний рахунок заблокований державним виконавцем за рішенням суду. Так киянка дізналася, що платить штраф, хоча на засідання до суду її начебто не запрошували. Про це йдеться у матеріалах справи від 11 грудня 2023 року. 

Намагаючись розблокувати свою картку, жінка дізналася про рішення Святошинського районного суду Києва від 1 березня 2023 року. Проте повісток із викликом на засідання вона не отримувала. 

Виявилося, що у грудні 2022 року поліцейські «застукали» її за торгівлею алкоголем на площі Героїв Бресту, 1. Тоді у жінки забрали:

  • 3 пляшки «Бренді-Коли»;
  • 2 пляшки «Водка-Лайм»;
  • 1 пляшку «Джин-Грейпфрут»;
  • 4 пляшки пива «Revo»;
  • 2 пляшки пива «Оболонь»;
  • 1 пляшку пива «Арсенал».

Разом з протоколом до суду потрапили письмові пояснення пенсіонерки, де вона сама визнала, що того дня торгувала алкоголем. Тому у березні 2023 року жінку оштрафували на 3 тис. 400 грн, змусили заплатити 536 грн судового збору та конфіскували «Бренді-Колу» й пляшки з пивом.

Коли жінка не змогла зняти кошти у банкоматі через 9 місяців потому, вона дізналася про це рішення та вирішила його оскаржити. За її версією, штрафувати можна лише підприємців та у протоколі не вказано, у чому саме вона винна. Тому просила суддів скасувати постанову про штраф.

Але у Київському апеляційному суді вирішили інакше. Судді пояснили, що штрафувати можна всіх, хто порушив закон та кому виповнилося 16 років.

«В матеріалах справи наявне пояснення (пенсіонерки), в якому вона підтвердила торгівлю алкогольними напоями без акцизної марки, - йдеться у постанові суду. - Враховуючи викладене, суд апеляційної інстанції погоджується з висновками суду першої інстанції про визнання (жінки) винною у вчиненні адміністративного правопорушення».

Оскаржити штраф та повернути гроші не вийшло. Постанову від 11 грудня 2023 року не оскаржували та вона набрала законної сили.

Який штраф довелось сплатити за продаж пива неповнолітньому

Перед Новим роком, 30 грудня 2023 року о 21:43 у столичному барі «Дрінкері» неповнолітньому нібито продали два бокали пива. Адміністративна комісія при Київраді визнала це порушенням та оштрафувала представника закладу на 6 тис. 800 грн. Проте той не хотів платити штраф та у суді доводив, що в протоколі немає фіскального чека, тому ще потрібно довести, що саме продали неповнолітньому. 

Постанову про накладення адміністративного стягнення склали 23 січня 2024 року. Але представник закладу вважав, що «сам факт складання протоколу не є достатнім та самостійним підтвердженням продажу останнім слабоалкогольних напоїв неповнолітній особі».

Суддя Шевченківського районного суду Києва Юлія Матвєєва вирішила штраф скасувати та зобов’язати Київраду сплатити 1 тис. 211,20 грн судового збору.

Інформатор писав, що жінка не могла пояснити, чому була за барною стійкою та чий алкоголь продавала.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.