Киянин взяв у Монобанку кредит, але вимагає не нараховувати відсотки - яким було рішення суду

Читать на русском

У Монобанку вказують, що клієнт певний час виконував кредитний договір, що само по собі є підтвердженням його укладення та прийняття умов

Читать на русском
Монобанк
Чоловік вимагає Монобанк визнати кредитний договір недійсним в частині нарахування відсотків

У Монобанку вказують, що клієнт певний час виконував кредитний договір, що само по собі є підтвердженням його укладення та прийняття умов

Киянин вирішив взяти кредит у Монобанку, але не згоден з нарахуванням відсотків. Він вимагає фінустанову частково визнати кредитний договір недійсним та зробити перерахунок заборгованості. Про це йдеться у рішенні Оболонського районного суду Києва, опублікованого 16 квітня 2024 року. 

Чоловік уклав з АТ «Універсал Банк» договір, за умовами якого відкрили рахунок та видали кредитну карту на якій встановлено ліміт. Він зазначає, що укладений договір не містить домовленості сторін про сплату відсотків за користування кредитними коштами, пені та штрафів за несвоєчасне погашення кредиту.

На підставі викладеного, чоловік просить кредитний договір укладений з Монобанком визнати недійсним в частині нарахування відсотків. Також він вимагає фінустанову зробити перерахунок заборгованості.

Позиція Монобанку

У Монобанку вказують, що клієнт підписав договір з ними 26 листопада 2020 року. Він певний час його виконував, що само по собі є підтвердженням укладення та прийняття умов.

"26.11.2020 року чоловік підписав з АТ «Універсал Банк» договір про надання банківських послуг у вигляді анкети-заяви до договору про надання банківських послуг, на підставі чого отримав кредит у вигляді встановленого кредитного ліміту на поточний рахунок, спеціальним платіжним засобом якого є платіжна картка, зі сплатою відсотків за користування кредитом у розмірі 3,1% на місяць на суму залишку заборгованості за кредитом", - йдеться у матеріалах справи. 

Розгляд справи 

Суд з'ясував, що Монобанк виконав зобов'язання з надання клієнту кредиту. Сторони при укладенні договору визначили та погодили порядок надання та обслуговування кредиту, зокрема і розмір відсоткової ставки. Згідно з довідкою про рух коштів по його картці, кредитний ліміт зменшувався та збільшувався декілька разів, і станом на 29.01.2024 року становив 39 298 гривень.

"Чоловік посилається на те, що анкета-заява не є кредитним договором, не містить необхідних умов, зокрема, щодо розміру кредитного ліміту та розміру, порядку нарахування відсотків, а отже кредитний договір має бути визнаний судом недійсним в частині нарахувань відсотків, пені та штрафних санкцій з застосуванням наслідків недійсності правочину. Водночас Монобанк зазначив про те, що всі умови договору завчасно були відомі клієнту, оскільки він підтвердив отримання ним інформації щодо умов кредитування відповідно до вимог чинного законодавства про захист прав споживачів у відповідному мобільному додатку", - наголошується у матеріалах справи. 

Що вирішив суд? 

Чоловіку відмовили у задоволенні позову. Адже він та Монобанк досягнули згоди щодо всіх істотних умов кредитного договору.

"Сторони при укладенні кредитного договору досягнули згоди щодо всіх істотних умов цього договору, позичальником підтверджено своїм підписом, що він ознайомлений з умовами кредитування та згодний з ними, договір укладено у письмовій формі відповідно до вимог чинного законодавства, суд приходить до висновку про відсутність підстав для визнання вказаного кредитного договору недійсним, а також для задоволення інших позовних вимог як похідних. Таким чином, суд приходить до висновку про відмову у задоволенні заявлених вимог", - вирішив суд. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.