Повітряний рейд на Могилянку: інспектори дісталися до келій Братського монастиря квадрокоптером

Читать на русском

ДІАМ таки вдалося оглянути будмайданчик у Києві, який викликав протести активістів, у підсумку університету винесли протокол з приписом про необхідність усунути порушення

Читать на русском
Конфлікт навколо реставрації Братських келій НаУКМА
Інспектори побачили з повітря, що у келіях був замінений дах, демонтовані віконні рами, змінено вхідну групу і двері

ДІАМ таки вдалося оглянути будмайданчик у Києві, який викликав протести активістів, у підсумку університету винесли протокол з приписом про необхідність усунути порушення

У Міністерстві з відновлення України 20 березня розповіли, що, попри позицію ректора НаУКМА Сергія Квіта, все ж провели огляд келій столичного Братського монастиря. Інспектори Держінспекції з архітектури та містобудування подивилися на стан будівлі та етап робіт з повітря, застосувавши квадрокоптер. У підсумку вони склали відповідний припис для університету з вимогами усунути порушення.

Про проведення огляду будівлі келій Братського монастиря, що входить до комплексу будівель НаУКМА, повідомили на сайті Мінвідновлення. Так, згідно з висновками, що зробили інспектори ДІАМ після огляду, замість реставраційних робіт "з пристосуванням під навчальні та службові приміщення" на пам'ятці містобудування та архітектури національного значення проводяться саме будівельні роботи.

"Це заміна даху, демонтаж віконних рам у будівлі, змінено вхідну групу і двері до неї, змінений загальний фасад будівлі", - зазначили у повідомленні міністерства.

У Мінвідновленні акцентували на тому, що перевірку проводять у відповідь на звернення громадської організації. Інспектори вивчають дозвільні й супровідні документи, і стежать за тим, щоб роботи на об'єкті відповідали проєкту. Втім, у НаУКМА відмовились надати необхідні документи і не допустили фахівців до самого об'єкту для перевірки, у зв'язку з чим і було прийняте рішення про "повітряний рейд".

У повідомленні також зазначено, що до НаУКМА надіслали протокол з даними про розгляд справи про правопорушення у сфері містобудівної діяльності та припис, що включає заходи для усунення порушень протягом 10 днів. Відтак, напочатку квітня ректор університету, Сергій Квіт, може чекати на нову перевірку - ймовірно, знову з використанням новітніх технологій.

Університет каже про рейдерське захоплення, прокуратура - завела кримінальну справу: передісторія

Нагадаємо, днями Інформатор подавав позицію НаУКМА щодо конфліктної ситуації навколо реставрації келій Братського монастиря. Вона полягає у тому, що відбувається спроба рейдерського захоплення одразу шести будівель, причому землю під ними нібито вже встигли перереєструвати на організацію, яка ніяк не пов'язана з університетом. До того ж, на території самої академії за документами вже встигли "створити" парковку, а у проєкті реставрації Будинку настоятеля, зробленому в 2022-2023 роках, де за планом університету має знаходитись кафедра теології та філософії - запланували відкрити ресторан.

Ще раніше, в середині грудня, прокуратура почала вивчати, наскільки законними є роботи, які проводяться у келіях Братського монастиря. Столичні прокурори відкрили кримінальне провадження за фактом "пошкодження і руйнування" - санкція статті передбачає штраф чи обмеження та позбавлення волі строком до 3 років. Депутати Київської міськради та пам'яткоохоронці стверджують, що університет знищує стародавні перекриття у будівлі та тим самим руйнує історичну спадщину.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Чи дійсно є підстави говорити про нову масовану атаку по Україні? Та чому росіяни надають пріоритет тактичній зброї перед стратегічною і чи завжди це так, розповів експерт з авіаційної галузі Анатолій Храпчинський. Дізнайтеся більше у нашому відео.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.