Киян закликають звертатися до прокуратури задля збереження залишків палацу Розумовського

Читать на русском

У неділю, 17 березня, під стінами Київради пройшов традиційний мітинг за збереження історичних пам’яток столиці, й цього разу активісти тримали у руках фото будівельних робіт на вулиці Мазепи, 3 В, де археологи побачили залишки фундаменту палацу останнього гетьмана України.

Читать на русском
будівництво, Київ, забудовник
Кияни можуть допомогти зберегти пам’ятку

У неділю, 17 березня, під стінами Київради пройшов традиційний мітинг за збереження історичних пам’яток столиці, й цього разу активісти тримали у руках фото будівельних робіт на вулиці Мазепи, 3 В, де археологи побачили залишки фундаменту палацу останнього гетьмана України.

Під стінами КМДА 17 березня пройшов мітинг киян, які вимагають від влади приділяти більше уваги збереженню історичних споруд у столиці. Цього разу «темою» зустрічі стали будівельні роботи на вулиці, Мазепи, 3 В на Печерську. Там уважні кияни помітили залишки палацу останнього гетьмана України. 

Як повідомила спільнота «Спадщина», на ділянці внаслідок «капітального ремонту» нищать не лише залишки будівлі кінця XIX ст., а й фундаменти більш раннього палацу Кирила Розумовського.

«Раніше археолог Тимур Бобровський підтвердив, що мурування справді належать до XVIII ст., а місце будівництва співпадає з місцем розташування палацу останнього гетьмана», - йдеться у повідомленні.

Киян закликають звертатися до прокуратури задля збереження залишків палацу Розумовського 1

 

Активісти на мітингу просили захистити залишки палацу. Фото - спільнота Спадщина
Активісти на мітингу просили захистити залишки палацу. Фото - спільнота "Спадщина"

Мова йде про будівлі інженерних служб Київської фортеці є складовою фортифікаційного комплексу Микільської брами, більш відомої сьогодні за проєктом реновації Арсенальної площі. Офіційно роботи там називаються «капітальний ремонт громадського будинку».

Біля будівництва активісти розвісили плакати. Фото - спільнота "Спадщина".
Біля будівництва активісти розвісили плакати. Фото - спільнота "Спадщина".

 

Для того, щоб привернути увагу киян та влади до збереження цих історичних залишків, місцеві мешканці повісили плакати біля будівництва.

Активісти закликають мешканців столиці підписати та поширити серед своїх знайомих звернення до Київської міської прокуратури щодо відкриття кримінального провадження через порушення вимог до робіт на цій ділянці.

«Будівля знаходиться в межах Центрального історичного ареалу м. Києва, в межах зони регульованої забудови, пам’ятки історії та ландшафту «Історичний ландшафт Київських гір і долини р. Дніпро», в охоронній зоні пам’ятки архітектури та містобудування “Будинок житловий робітників Київського військового округу”, 1935-1940 рр., вул. Мазепи, 3-5 (охоронний № 456-Кв)», - написано у тексті звернення до прокуратури.

Що відомо про палац

Дерев’яний палац стояв на вулиці Івана Мазепи біля Арсенальної площі. Від цього комплексу до недавнього часу у відносно історичному вигляді залишилися дві споруди - одноповерхові служби кінця 19 століття та двоповерховий флігель середини 19 століття.

«Попри те, що ці історичні будівлі ввійшли у Звід пам‘яток та складали частину комплексу будівель Київська фортеця - їх було надано забудовнику ТОВ «СОБІ» для «капітального ремонту», фактично - реконструкції з надбудовою», - писав краєзнавець Антон Короб.

З його слів, археологічні дослідження перед початком будівельних робіт не проводилися. Тому компанія своїми роботами, як вважає Короб, вже знищила «склепіння підземного ярусу».

Минулого тижня активісти викликали на місце, де триває будівництво, поліцію. Відомо, що на той час роботи на майданчику тимчасово зупинили.

Інформатор писав, що у Києві зі «Сходів до неба» зроблять готель та пекарню.

Нашим гостем є відомий український політолог, Андрій Золотарьов. Обговорюємо масштабну дронову атаку в десяти регіонах росії, найбільшу за часів війни. Російські повстанці, зокрема РБК та легіон "Свобода Росії", перетнули кордон і розпочали наступ. Це перед виборами президента росії. Як це вплине на виборчий процес та легітимність путіна? Чи почнуть звичайні росіяни сумніватися у його легітимності?

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.