Під Києвом вірян ПЦУ не пустили до храму, де служить священник від УПЦ

Віряни із Пристоличної сільської громади ще пів року тому перейшла до Православної церкви України, проте храм разом із священиком залишився під контролем УПЦ

УПЦ ПЦУ Київська область
Віряни годину чекали надворі, доки вирішиться питання про дозвіл провести молебен

Спроба провести 29 вересня 2024 року молебен за здоров’я українських воїнів у храмі Пристоличної громади у Броварському районі на Київщині закінчилась скандалом. Спочатку священик від УПЦ не пускав вірян, що перейшли до ПЦУ, навіть за огорожу церкви, а після виклику поліції та Муніципальної варти дозволив помолитися на території, просто неба. Проте так і не дав змоги впустити людей до храму: він його просто не відкрив.

Про обурюючий інцидент 29 вересня повідомили у міських Telegram-каналах із посиланням на вірян Пристоличної громади, яким довелося молитися на вулиці. Як зазначають мешканці громади, їхній храм за рішенням суду ще пів року тому перейшов з УПЦ до ПЦУ, проте колишній настоятель нікуда не подівся. Треба зазначити, що Пристолична громада відноситься до Бориспільської єпархії, якою керує "не перша, але й не друга" людина в УПЦ, "права рука” предстоятеля Онуфрія - Митрополит Бориспільський і Броварський Антоній.

Саме він був одним із найвпливовіших  єпископів УПЦ, і керував справами церкви. Також ще з 2018 року Антоній є фігурантом сайту “Миротворець”, і одним із семи священнослужителів, проти яких наприкінці 2022 року були введені санкції. Тож не дивно, що у Бориспільській єпархії представники УПЦ чинять такий опір релігійним громадам, що перейшли до ПЦУ.

А от "вуличний" молебен все ж відбувся - але віряни зафіксували на відео, що навіть такий формат був на межі зриву. Справа в тому, що колишній священик від УПЦ, який й досі відчуває себе хазяїном у храмі, впродовж години не відчиняв ворота та не пускав людей на територію. Довелося викликати поліцію.

Разом з правоохоронцями прибула й місцева Муніципальна варта, і жінка “адміністративного вигляду”. Остання, як могла, стримувала бажання вірян потрапити на територію храма: пояснювати, чому саме, не стала, мовляв, наступного разу розповість детальніше. Втім, причини зрозумілі - будь-які силові дії можна вважати провокацією, а це є предметом дослідження вже Кримінального кодексу.

Згодом священник пустив правоохоронців та військових, які теж прийшли на молебен за здоров’я українських воїнів. У цей же час вірян, що вже почали вголос озвучувати питання на кшталт "доки московський патріархат буде тут правити", - жінка стримувала за парканом та заспокоювала “анонсом” майбутніх свят (1 жовтня - день Покрови Пресвятої Богородиці, день Захисника України та день воїнів УПА). Та зрештою молебен все ж відбувся.

Суди, які мають виселити УПЦ з території Лаври, затягуються

Інформатор розповідав, що у четвер, 26 вересня 2024 року, відбулося судове засідання Північного апеляційного господарського суду Києва, де мали б вирішити остаточну долю монахів УПЦ у Києво-Печерській лаврі. Вони досі займають декілька будівель у Нижній Лаврі, не зважаючи на рішення суду про розірвання договору оренди. Проте, як заявив гендиректор Національного заповідника Києво-Печерська лавра Максим Остапенко, судова система сама не зацікавлена у остаточному вирішенні питання про розірвання договору оренди між УПЦ та монастирем, що належить державі. 

У справі постійно відбуваються відводи, самовідводи та будь-які інші технічні приводи, що стають на заваді вирішенню ситуації з монастирем. Водночас гендиректор заповідника підкреслив, що усі рішення першої інстанції були на користь Лаври. Зараз же, за словами Остапенка, на території Нижньої Лаври перебувають лише монахи, а також обмежена кількість військовослужбовців та захворілих людей.

Також ми повідомляли про те, що з 2002 по 2008 роки на території Нижньої лаври було незаконно побудовано 16 великих корпусів. Всі роботи проводились без належних археологічних досліджень, через що державі нанесено збитки, що оцінюються в десятки мільйонів гривень. Про це розповів завсектором археології у Національному заповіднику Сергій Тараненко.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube