Митрополит Епіфаній освятив оновлений храм у Києві, що доєднався до ПЦУ

Предстоятель Православної Церкви України звершив Чин оновлення храму на честь преподобного Миколи Святоші, розташованого у Деснянському районі столиці

храм
Митрополит Епіфаній закликав вірян підтримувати і молитвою тих, хто зараз боронить країну

Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній 24 вересня 2024 року звершив Чин оновлення храму на честь преподобного Миколи Святоші, з нижнім приділом на честь святого мученика Іоана Воїна, який доєднався до ПЦУ.  В урочистостях взяли участь представники духовенства, військовослужбовці та численні віряни. Оновлення храму, що розташований неподалік метро “Лісова” у Деснянському районі столиці, стало важливою духовною подією для Києва.

Адже, як зазначив Митрополит Епіфаній, тепер ще в одному храмі столиці буде линути молитва за Україну, повідомляє пресслужба Київської Митрополії Православної Церкви України.  Він закликав вірян підтримувати українських воїнів не лише матеріально, а й духовно, через молитви. Після урочистого богослужіння предстоятель ПЦУ відзначив захисників України церковними нагородами, подарував храму ікону Покрову Божої Матері й нове видання богослужбового Євангелія, а настоятелю – іменну єпитрахиль.

“Понад 30 років тому Господь благословив нам відновити нашу державність, незалежність та свободу і допомагає зберегти їх зараз. Нашому народу намагалися нав’язувати ідеологію «русского міра», але усі вже побачили її справжню суть та страшні й криваві наслідки. Тож відтепер ще в одному храмі нашої столиці буде линути молитва за Україну, за наших захисників і захисниць, які поклали життя за Україну і за тих, хто зараз самовіддано продовжує боронити Батьківщину. Наш священний обов’язок через молитву підсилювати їх духовно», - наголосив Митрополит Епіфаній.

Суд може виселити монахів УПЦ з Нижньої Лаври

Як повідомляв Інформатор, вже сьогодні, 26 вересня судове засідання Північного апеляційного госпсуду Києва з приводу Нижньої Лаври може поставити крапку у справі про розірвання договору між монастирем, що є власністю держави, та монахами-орендарями. Вони досі займають декілька будівель у Нижній Лаврі, не зважаючи на рішення суду про розірвання договору оренди. Якщо суд вирішить підтримати рішення першої інстанції, УПЦ доведеться звільнити Лавру остаточно. Зазначимо, що УПЦ оскаржує в апеляційній інстанції рішення суду річної давнини. Ще у серпні 2023-го суд зобов'язав УПЦ звільнити загалом 79 об'єктів, у тому числі, всередині Києво-Печерської лаври у Києві. Так, згідно з цим рішенням, УПЦ вже звільнила Успенський собор, Трапезний храм преподобних Антонія та Феодосія Печерських тощо. Вони перейшли у користування ПЦУ.

Водночас, УПЦ прийняла рішення про апеляційну скаргі і, тим часом, залишила за собою право користування деякими корпусами Нижньої Лаври. Зокрема, станом на початок 2024 року, йшлося про одразу три великі корпуси: №54, 57 та 58.

Також Інформатор повідомляв, що з 2002 по 2008 роки на території Нижньої лаври було незаконно побудовано 16 великих корпусів. Всі роботи проводились без належних археологічних досліджень, через що державі нанесено збитки, що оцінюються в десятки мільйонів гривень. Про це розповів завсектором археології у Національному заповіднику Сергій Тараненко.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube