У четвер суд може виселити монахів УПЦ з Нижньої Лаври

Важливе судове засідання Північного апеляційного госпсуду Києва з приводу Нижньої Лаври може поставити крапку у справі, що затягнулася більше, ніж на рік, про розірвання договору між монастирем, що є власністю держави, та монахами-орендарями

Лавра УПЦ звільнення корпусів суд
Наразі монахи займають у Лаврі декілька корпусів, зокрема, №58 (зліва) та №54 (справа)

У четвер, 26 вересня 2024 року, відбудеться судове засідання Північного апеляційного господарського суду Києва, де можуть вирішити остаточну долю монахів УПЦ у Києво-Печерській лаврі. Вони досі займають декілька будівель у Нижній Лаврі, не зважаючи на рішення суду про розірвання договору оренди. Якщо суд вирішить підтримати рішення першої інстанції, УПЦ доведеться звільнити Лавру остаточно.

Про проведення судового засідання Північного апеляційного госпсуду Києва з приводу Нижньої Лаври повідомив у своєму Telegram адвокат Микита Чекман, що захищає інтереси УПЦ у справі. Він написав, що засідання призначено на 11 годину ранку. Також, за його словами, засідання буде "важливим" - відтак, можна очікувати на певні результати, і, можливо, - судове рішення у справі.

Зазначимо, що УПЦ оскаржує в апеляційній інстанції рішення суду річної давнини. Ще у серпні 2023-го суд зобов'язав УПЦ звільнити загалом 79 об'єктів, у тому числі, всередині Києво-Печерської лаври у Києві. Так, згідно з цим рішенням, УПЦ вже звільнила Успенський собор, Трапезний храм преподобних Антонія та Феодосія Печерських тощо. Вони перейшли у користування ПЦУ.

Водночас, УПЦ прийняла рішення про апеляційну скаргі і, тим часом, залишила за собою право користування деякими корпусами Нижньої Лаври. Зокрема, станом на початок 2024 року, йшлося про одразу три великі корпуси: №54, 57 та 58.

Зазначимо, що корпуси №54 та №58 називаються "домом Лаврський паломник" і є, фактично, міні-готелями для прочан. Всередині розташовано кімнати для розміщення прочан, трапезні, санвузли з душовими кабінами, кімнати для прасування білизни та прання.

Таку саме функцію виконує і корпус №57, щоправда, окрім власне паломників тут проживають кілька монахів лаврської братії. Всередині серпня 2023 року комісії вдалося зайти всередину, втім, прочани виштовхали її представників і забарикадувалися.

У Лаврі побудували 16 великих корпусів, не узгоджуючи це з міською владою і Мінкультом

Нагадаємо, Інформатор повідомляв, що з 2002 по 2008 роки на території Нижньої лаври було незаконно побудовано 16 великих корпусів. Всі роботи проводились без належних археологічних досліджень, через що державі нанесено збитки, що оцінюються в десятки мільйонів гривень. Про це розповів завсектором археології у Національному заповіднику Сергій Тараненко.

А напочатку грудня 2023 року у лаврі стався курйозний випадок. Один з монахів УПЦ, Володимир (Рибаков Р.) вистрибнув з №99 корпусу Києво-Печерської лаври. На ньому не було жодного одягу. На місце події прибули поліцейські та швидка допомога, монаха було ушпиталено.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube