Оглядовий майданчик, ще один місток та щити давніх богатирів: як будують ІІ чергу Меморіалу пам'яті жертв Голодомору

Ймовірно, будівлю хочуть здати до 25 листопада, пам'ятної трагічної дати: нині оздоблюють зовні основну будівлю, доробляють да та налаштовують підйомники до пішохідного містка через Дніпровський узвіз

Як будують ІІ чергу Меморіалу пам'яті жертв Голодомору у Києві - репортаж Інформатора
Комплекс вже майже готовий зовні - залишилося доробити дах та зовнішнє оздоблення фасаду

У Парку Вічної Слави, посеред умовного трикутнику між стелою з Вічним вогнем, пам'ятником військовим льотчикам та "свічкою" Музею Голодомору добудовується II черга Меморіалу пам'яті жертв великого голоду. Комплекс вже майже готовий зовні - залишилося доробити дах та зовнішнє оздоблення фасаду. Наразі йдуть роботи всередині будівлі, а також доводиться до завершення пішохідний міст над Дніпровським узвозом. Інформатор поспостерігав за тим, як тривають будівельні роботи.

Масивні зовнішні плити споруди надають їй схожості з велетенськими щитами, які колись покинули на дніпровських схилах богатирі. За задумом, їхню верхню частину мають засадити газоном і квітами - так вони будуть максимально схожі на брили землі, що ніби вивернув плуг під час оранки. Ідея, яку уклали архітектори, небанальна й щемна: це правда про чи не найбільший біль українського народу, що, ламаючи покрівлю, виходить ніби з-під землі на світло.

Да буде схожим на брили землі, що ніби вивернув плуг під час оранки
Да буде схожим на брили землі, що ніби вивернув плуг під час оранки

Архітектурний проєкт будівлі музею у складі ІІ черги Меморіального комплексу розробила майстерня ТОВ Проектні системи ЛТД - перу її головного архітектора, Андрія Миргородського, належить також "скляний" міст Кличка (пішохідний хідець з Володимирської гірки до Хрещатого парку), відкритий днями пішохідний "Хвилястий" міст на Оболонський острів, а також весь проєкт Поштової площі, однієї з наймасштабніших недобудов Києва. Над концепцією музею українці працювали спільно з польською студією Nizio Design International.

Головний задум арітекторів стає зрозумілим, якщо стати на одну лінію між "Свічкою пам'яті" та новою спорудою
Головний задум арітекторів стає зрозумілим, якщо стати на одну лінію між "Свічкою пам'яті" та новою спорудою

Головний задум арітекторів стає зрозумілим, якщо стати на одну лінію між "Свічкою пам'яті" та новою спорудою. Обидві будівлі сполучає уявна вісь, яка веде від "розчахнутої землі", з-під якої струменить жива пам'ять, до горішньої меморіальної свічки - символу скорботи й очищення. Це також художній прийом, що ніби веде від трагічного минулого до майбутнього, світлого та у чомусь переосмисленого.

Також зверху видно справжню майстерність, з якою архітектори вписали будівлю у непростий ландшафт київськи схилів над Дніпром. Вона виглядає цілісним, завершеним архітектурним творінням і органічно "виходить" із похилих схилів.

Табличка неподалік стверджує, що музей будується всередині дендропарку
Табличка неподалік стверджує, що музей будується всередині дендропарку

В будівлю, що нині зводиться, передбачено два входи: перший - зверху, від свічки. Другий - з Дніпровського узвозу, над яким вже перекинули пішохідний місток. Його, на відміну від більшості об'єктів у столиці, якраз обладнали і зручними пандусами, і ліфтами-підйомниками - нині робітники проводять роботи з їхнього налаштування, облицювання зовнішніх підпірних стінок (адже київські схили знаходяться у постійному русі).

Оглядовий майданчик поряд з нижнім входом та пішохідний місток, що веде до нього
Оглядовий майданчик та пішохідний місток, що веде до нижнього входу

Трохи вище будується і оглядовий майданчик. Нині його майбутню структуру видно лише за гранітними блоками, що формують зовнішню грань майданчика - там працює теніка, що розрівнює породу. Повз цей будмайданчик проходять сходи, покладені тут ще за часів мера-Черновецького всередині "нульових": вони у досить занедбаному стані, так, що спускатися чи йти догори ними іноді важко: цегла повипадала, подекуди "з'ївши" цілі сходинки.

Розчовгані сходи, що ведуть донизу, та будмайданчик зблизка
Розчовгані сходи, що ведуть донизу, та будмайданчик зблизка

Зазначимо, що поки офіційно дату відкриття Меморіального комплексу не називали. Проте можна припустити, що, зважаючи на темпи робіт, їх встигнуть завершити до листопада. А якраз 25 листопада відзначається День пам'яті жертв Голодоморів.

Ймовірно, будівельники бажють встигнути до Дня пам'яті жертв Голодоморів наприкінці листопада
Ймовірно, будівельники бажють встигнути до Дня пам'яті жертв Голодоморів наприкінці листопада

Тіні забутих МАФів під Залізничним вокзалом та "Хвилястий міст" Кличка: репортажі Інформатора

Нагадаємо, днями Інформатор зробив репортаж з-під головного київського залізничного вокзалу, який є одним з найбільших транспортних хабів у Східній Європі. Та його околиці залишаються чи не найпроблемнішим питанням з точки зору благоустрою у центрі столиці. Стихійні ринки, суцільна парковка, містечко із МАФів поряд з вокзалом десятиліттями розросталися, провокуючи корупційні ризики та підживлюючи напівкримінальне середовище - від безхатьків та дрібних злодюжок до системної злочинності.

Також ми на власні очі побачили, як виглядає новісінький "Хвилястий міст" на Оболонський острів. Насправді, його поява означає, що у Києві з'явився новий чудовий прогулянковий маршрут, рекреаційна зона на острові. А зовнішній вигляд мосту є, щонайменше, цікавим: сформована у декілька хвиль конструкція виглядає стильно і сучасно. А от якщо приглядатися до деталей нових відпочинкових зон, стає зрозуміло, що Київ опинився перед новими виборами, а його міський голова намагається повернути на свою користь кожне досягнення.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube