Не можна будувати, та можна продавати: у скандальному ЖК в Солом’янському парку почали збувати квартири

Ціни на неіснуюче житло у ЖК Park Life суттєво нижче ринкових, але це можна розцінювати як знижку за ризики: скандальне будівництво, що визнано незаконним, може закінчитися зовсім не так, як мріється забудовнику

будівництво ЖК
Такий вигляд мало будівництво комплексу наприкінці березня, а в планах - три висотки на 16 та 22 поверхи

У ЖК Park Life, будівництво якого у 2024 році вже двічі було заборонено судами, продаються квартири - наразі для купівлі доступні 173 помешкання. Поки вони цілком віртуальні, адже на місці житлового комплексу, будівництво якого викликало великий резонанс в суспільстві, призупинено. Та оскільки будівельна компанія РІЕЛ, що визнала себе девелопером ділянки, вважає свою діяльність законною, нічого не заважає їй продавати житло.

За інформацією, що розміщена на офіційному сайті ЖК Park Life, до продажу пропонується 173 квартири. Вибір є: від студій площею 35 кв м до трикімнатних квартир площею близько 100 кв м. Вартість найменших - від 2 млн грн, повноцінні 1-кімнатні площею від 35 до 44 кв м - від 2,2 млн грн до 2,6 млн грн. Площа 2-кімнатних, в середньому, 75 кв м, ціна від 3,6 до 4,2 млн грн. Вартість 3-кімнатних площею від 85 до 99 кв м складає 4,02 - 5,47 млн грн.

Житло, яке забудовник анонсує як можливість “опинитися на свіжому повітрі в обіймах природи лише через дві вулиці до ділового центру міста”, мало б побудуватися на території Солом’янського ландшафтного парку. Звідси, власне, і свіже повітря, й обійми природи. Але наразі діє заборона суду на проведення будь-яких будівельних робіт поблизу зони відпочинку. Адже будівництво житлових будинків на цій території суперечить цільовому призначенню земельної ділянки. Тож, ціни на майбутні квартири недарма нижче ринкових - шанс, що громада зможе відстояти Солом’янський парк і не дозволить продовжитися незаконному будівництву, великий.

Як розвивалися події зі скандальним будівництвом у Солом’янському парку

Нагадаємо, що на вулиці Шаповала, 1-3 у Києві впритул до Солом‘янського ландшафтного парку тривало спорудження висоток. Ще у грудні 2018 року та у квітні 2019 року Київрада передала в оренду 4 ділянки по вулиці Механізаторів, 1-3 (назву вулиці змінили на Генерала Шаповала).

У 2019 році Київрада погодила компанії «Смарт-Девелопмент» старт робіт поблизу парку. У цій зоні мав з’явитися багатофункціональний комплекс, включаючи готелі та офіси. Згодом, у вересні 2021 року, за декілька днів до того, як ліквідували Державну архітектурно-будівельну інспекцію, вона встигла видати дозвіл на будівництво.

Проте воно було зупинено з початком повномасштабної війни, а поновилося влітку 2023 року. Під час риття котловану в ніч на 14 жовтня 2023 року відбувся зсув ґрунту, а на пішохідній зоні з’явилися тріщини. Це стало приводом для активного втручання громади. Мешканці столиці створили громадську організацію «Збережемо Солом'янський парк». Кияни не раз зверталися до мера Віталія Кличка із петиціями зупинити будівництво. Також мешканці столиці писали позови до суду щодо скасування містобудівних умов та обмежень, скасування дозволу на будівництво, скасування детального плану території. 

1 квітня 2024 року Солом’янський районний суд Києва наклав арешт на ділянку по вулиці Шаповала, 1-3 поблизу парку та заборонив будівництво на території площею 1,3767 га. Суд визнав, що орендарем фактично здійснюється будівництво житлових будинків всупереч цільовому призначенню земельної ділянки і заборонив будівництво. 

А на початку червня 2024 року Шостий апеляційний адміністративний суд за скаргою активістів громадської організації «Збережемо Солом`янський парк» заборонив проводити будь-які будівельні роботи поблизу парку. Ця заборона діятиме, поки суд не ухвалить остаточного рішення чи поки його не оскаржать. Тим часом забудовник вже подав апеляцію та продає квартири.

  Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.        

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube