Суд Києва зупинив будівництво поблизу Солом’янського парку: що трапилося

Читать на русском

Активісти крок за кроком домагаються у суді зупинки зведення висоток, проте девелопер називає свої дії законними, а рішення суду – неправомірним.

Читать на русском
Суд Києва зупинив будівництво поблизу Солом’янського парку: що трапилося
Поки рішення не скасують – будувати заборонено

Активісти крок за кроком домагаються у суді зупинки зведення висоток, проте девелопер називає свої дії законними, а рішення суду – неправомірним.

Шостий апеляційний адміністративний суд 6 червня 2024 року за скаргою активістів громадської організації «Збережемо Солом`янський парк» заборонив проводити будь-які будівельні роботи поблизу зони відпочинку. Ця заборона діятиме поки суд не ухвалить остаточного рішення чи поки його не оскаржать. Раніше – у квітні 2024 року Солом’янський районний суд Києва наклав арешт на спірну ділянку й теж заборонив будівництво. 

Активісти ГО «Збережемо Солом`янський парк» 6 червня 2024 року повідомили, що Шостий апеляційний адміністративний суд зупинив дію дозволу на проведення будівельних робіт та заборонив активність на будмайданчику до моменту прийняття рішення по справі.

«Сьогодні Шостий апеляційний адміністративний суд розглянув апеляційну скаргу Громадської організації «Збережемо Солом'янський парк» на ухвалу Київського окружного адміністративного суду від 09 листопада 2023 року про відмову у забезпеченні позову шляхом зупинення дії дозволу та заборони провадження будівельних робіт», - написали у соцмережі активісти.

За їх словами, заборона діятиме допоки фінальне рішення у справі не буде прийняте, або забудовник не скасує цей висновок.

На спірних ділянках запланована поява висоток.
На спірних ділянках запланована поява висоток.

Нагадаємо, що 1 квітня 2024 року Солом’янський районний суд Києва наклав арешт на ділянку по вулиці Шаповала, 1-3 поблизу парку та заборонив будівництво на території площею 1,3767 га. 

«Орендарем фактично здійснюється будівництво житлових будинків всупереч цільовому призначенню земельної ділянки, що свідчить про вчинення ним порушення, передбаченого пунктом «ґ» частини першої статті 211 Земельного кодексу України», - йшлося у клопотанні прокурора.

Проте будівельна компанія РІЕЛ, яка визнала себе девелопером ділянки та заявила про старт продажів житла в Park Life, називає свою діяльність законною, а рішенні суду – неправомірним. 

Що відбувається поблизу Солом’янського парку

Нагадаємо, що на вулиці Шаповала, 1-3 у Києві впритул до Солом‘янського ландшафтного парку тривало спорудження висоток. Ще у грудні 2018 року та у квітні 2019 року Київрада передала в оренду 4 ділянки по вулиці Механізаторів, 1-3 (назву вулиці змінили на Генерала Шаповала).

У 2019 році Київрада погодила компанії «Смарт-Девелопмент» старт робіт поблизу парку. У цій зоні мав з’явитися багатофункціональний комплекс, включаючи готелі та офіси. Згодом, у вересні 2021 року, за декілька днів до того, як ліквідували Державну архітектурно-будівельну інспекцію, вона встигла видати дозвіл на будівництво. 

Через будівництво у парку стався зсув грунту.
Через будівництво у парку стався зсув.

Під час риття котловану в ніч на 14 жовтня 2023 року відбувся зсув ґрунту, а на пішохідній зоні з’явилися тріщини.

Як кияни борються із забудовником

Мешканці столиці створили громадську організацію «Збережемо Солом'янський парк». На своєму сайті активісти пропонують замість висоток побудувати у парку спортивну зону.

Суд Києва зупинив будівництво поблизу Солом’янського парку: що трапилося 3

 

Активісти пропонують залишити територію вільною для відпочинку та спорту.
Активісти пропонують залишити територію вільною для відпочинку та спорту.

Кияни не раз зверталися до мера Віталія Кличка із петиціями зупинити будівництво. Також мешканці столиці писали позови до суду

  • щодо скасування містобудівних умов та обмежень;
  • щодо скасування дозволу на будівництво;
  • щодо скасування детального плану території.

Будмайданчик біля парку перевірять інспектори

У березні 2024 року стало відомо, що Держінспекція архітектури та містобудування України мала провести перевірку будівництва поряд із Солом'янським парком. 

«ДІАМ фактично розпочав свою роботу у 2021 році з нуля після ліквідації Державної архітектурно-будівельної інспекції. За ці три роки ДІАМ перевірив тисячі обʼєктів – без скандалів, судових тяганин або корупційних звинувачень. Більше того – системно посилюючи цифрову та антикорупційну складову. Саме так створюється суспільна довіра до інституції», - заявляли у міністерстві відновлення.

Інформатор писав, яке відношення до ЖК поблизу Солом’янського парку має Денис Комарницький та син ексмера Києва Олександра Омельченко.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.