Кличка просять повернути земельну ділянку Солом’янському ландшафтному парку, а не віддавати її забудовнику

Читать на русском

У 2004 році Київрада вирішила вилучити з території Солом’янського ландшафтного парку - зі сторони вулиці Романа Ратушного, ділянку площею 0,7513 га, щоб віддати її «для будівництва житлового будинку».

Читать на русском
Київ, петиція, забудовник
Кияни хочуть зберегти зону відпочинку

У 2004 році Київрада вирішила вилучити з території Солом’янського ландшафтного парку - зі сторони вулиці Романа Ратушного, ділянку площею 0,7513 га, щоб віддати її «для будівництва житлового будинку».

Киянин Олександр Федорків у середу, 13 березня, звернувся до мера Києва Віталія Кличка з петицією. Він просить змінити призначення ділянки та передати її «Київзеленбуду», щоб на цьому місці був парк, а не висотка. 

На сьогодні ділянка з кадастровим номером №8000000000:72:186:0027 з багаторічними деревами перебуває у вільному використанні. Проте є ймовірність, що її можуть забудувати та зрубати всі дерева, які будуть заважати роботам. Відтак це означатиме остаточну втрату частини парку. Про це написав автор петиції Олександр Федорків

Кияни просять Кличка зберегти зелену зону від забудови.
Кияни просять Кличка зберегти зелену зону від забудови.

Для того, щоб зберегти та відновити історичні межі Солом’янського ландшафтного парку, громада району та ГО «Збережемо Солом’янський парк» просять міську владу:

  • прийняти рішення про зміну цільового призначення ділянки з кадастровим номером 8000000000:72:186:0027 з «землі житлової забудови та громадського призначення» на «землі рекреаційного призначення»;
  • передати зазначену земельну ділянку в постійне користування КО «Київзеленбуд» для експлуатації парку.

«Реалізація зазначених заходів дозволить забезпечити збереження частини земель зелених насаджень загального користування, повернути на користь Солом'янського ландшафтного парку раніше втрачену територію рекреаційного призначення, що відповідатиме інтересам громади та Генеральному плану міста Києва», - вважає автор звернення.

На момент підготовки матеріалу петицію підписали 43 мешканці столиці. Для її розгляду Київрадою потрібно зібрати 6 тисяч голосів та на це є 59 днів.

В парку Києва стався обвал через будівництво ЖК.
В парку Києва стався обвал через будівництво ЖК.

Нагадаємо, що активісти громадського об'єднання «Збережемо Солом'янський Парк» зверталися до Київради з петиціями зупинити будівництво поблизу зони відпочинку. Але це не дало бажаного результату. Через роботи техніки торік стався обвал в будівельний майданчик. Київрада виказала «глибоке занепокоєння» та будівництво продовжилося. 

Киян запрошують на засідання зі збереження Екопарку Осокорки

У Господарському суді Києва по вулиці Богдана Хмельницького 44 в у середу, 13 березня, має пройти чергове засідання щодо розірвання договору оренди ділянки Екопарку Осокорки із забудовником "Stolitsa Group". Кияни, які є ініціаторами позову вважають, що компанія могла не виконати умови угоди.

Киян просять не залишатися байдужими. Фото - ГО
Киян просять не залишатися байдужими. Фото - ГО "Екопарк Осокорки"

«(4 березня 2024 року) засідання було гарячим і суддя взяв тиждень, щоб прийняти остаточне рішення. Наступного дня на одній з ділянок екопарку сталася масивна пожежа, яка торкнулася і заказника "Осокорківські луки", і ділянки, за яку боровся забудовник», - йдеться у повідомленні ГО «Екопарк Осокорки».

Нагадаємо, що ввечері вівторка, 5 березня 2024 року, у Києві спалахнула масштабна пожежа на території екопарку Осокорки, через що вогонь охопив приблизно 3 гектари території заповідників «Осокорківські луки» та «Озеро Тягле» поблизу ділянки, де Stolitsa Group має будувати ЖК. За попередніми даними вигоріло близько 3 гектарів території, зокрема і частина ландшафтного заказника «Осокорківські луки». Правоохоронці відкрили кримінальне провадження. 

Інформатор писав, що ідею ЖК Ріхерт&Парк у Києві оскаржуватимуть у суді: причиною стала висотність.

Запрошуємо вас переглянути інтерв'ю з ветераном війни Юрієм Гудименком, де ми обговоримо події, пов'язані з законом про мобілізацію. Народний депутат Ярослав Железняк висловив свої прогнози щодо перспектив цього закону ще з травня. Чи може ворог скористатися цим часом для більш ефективного наступу? Приєднуйтесь до перегляду, щоб дізнатися більше.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.