У КП Плесо, на балансі якого опинилася алея, обіцяють відновити сім жіночих скульптур та Аполлона, а почати планують з найбільш пошкодженої музи театру
У спаплюжених часом та людьми скульптур, що колись прикрашали Оболонську набережну, а нині можуть і налякати, з’явився шанс на відновлення. Нічийна Алея муз наприкінці 2024 року була передана на баланс КП “Плесо”, до функцій якого входить не тільки утримання внутрішніх водойм Києва, а й охорона, утримання та експлуатація земель водного фонду. І, хочеться “опікуну” чи ні, але Київрада доручила йому зберегти та ефективно використовувати “елементи благоустрою” Набережної.
А на них наразі боляче дивитися - за 20 років нещасні музи втратили не тільки білий колір, а й деякі частки тіл. Окремі скульптури змінилися до невпізнаності, тож, комунальникам довелося звертатися до сина ініціатора створення Алеї муз Михайла Чембержі. Він надав матеріали, що відображають оригінальний вигляд скульптур на момент встановлення їх на алеї.
Про це повідомили у КП “Плесо”, зазначив, що разом зі скульптуром Олесієм Леоновим, який був одним з авторів, наразі планується реставрація усіх семи муз та фігури їхнього покровителя Аполлона. Почнуть відновлення з музи театру, яка зазнала найбільших пошкоджень. У “Плесо” не повідомляють, кого з митців залучать до реставрації, а головне, де планують знайти фінансування на повернення алеї пристойного вигляду. Можливо, музам допоможе близькість до улюблених проєктів Кличка - “моста-хвилі” та парку “Наталка”, але це не точно.
Мистецький проєкт Алея муз був створений у 2005-2007 роках молодими київськими скульпторами, а його ініціатором та координатором був народний артист України Михайло Чембержі. Саме йому довелося бігати по кабінетах чиновників для отримання згоди, домовлятися з майстрами, знайти фінансування та організувати будівельні роботи. Втім, за два роки на набережній з’явилися вісім скульптур зі штучного мармуру - покровитель всіх муз Аполлон та сім його “підлеглих”: муза драми, музики, живопису, скульптури, танцю, астрономії, науки.
Унікальному зразку модерністської паркової архітектури у сквері “Закоханих” на Ялтинській, 11 В, знайшли власника у вигляді територіальної громади Києва . Причиною стало звернення мешканців Дарницького району щодо відновлення працездатності та санітарно-технічного стану фонтану, розташованого у сквері «Закоханих». А аби відновити його працездатність, яка за рішенням тієї ж Київради закінчилася ще у 2017 році, та привести до ладу територію навколо нього, що встигла постраждати через спробу знесення фонтану, він зарахований до комунальної власності міста.
Також Інформатор розповідав про демонтаж композиції, встановленої під Аркою Свободи українського народу на честь Переяславської ради. Вага скульптурної композиції, виконаної з червоного граніту, настільки велика, що лише на те, щоб розібрати її, пішло декілька діб. При цьому робітники спробували зберегти цілісність композиції, не пошкодивши при демонтажі, для перенесення на нове місце.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.