Рішення про передачу комунальникам статуй, що розміщені на променаді поряд з гольфклубом, та спортмайданчику на набережній у Київраді пояснюють незадовільним станом і безхазяйністю
Проєктом рішення Київської міської ради, який зареєстрований 26 вересня 2024 року, передбачається прийняття до комунальної власності територіальної громади Києва об’єктів благоустрою Оболонської набережної. Мається на увазі Алея муз, створена на початку 2000-х, та спортмайданчик, які не закріплені за жодним комунальним підприємствоам столиці і є нічийними. Але власника цим об’єктам знайшли - ним буде КП Плесо, “профіль” якого не тільки внутрішні водойми Києва, а й охорона, утримання та експлуатація земель водного фонду.
Як зазначається у проєкті рішення Київради, звернути увагу на Оболонську набережну та стан “елементів її благоустрою” довелося внаслідок обурення мешканців району. Кияни скаржились і на спортивний майданчик, зовнішний вигляд якого зовсім не спонукає до спорту, і на стан нещасних муз на чолі з Аполлоном. Вони за майже 20 років втратили і білосніжний колір, і деякі частки тіл, і наразі можуть хіба шо відлякувати тих, хто в сутінках прогулюється Набережною.
Цей мистецький проєкт був створений у 2005-2007 роках київськими скульпторами. За задумкою, Алея муз - це вісім фігур, зокрема покровитель всіх муз Аполлон та сім його “підлеглих”- муза драми, музики, живопису, скульптури, танцю, астрономії, науки. Тепер їхня доля, після затвердження проєкту рішення Київрадою, опиниться в руках працівників КП Плесо. А вже завдання комунальників, як зазначається в пояснювальній записці до проєкту, зберегти та ефективно використовувати це надбання.
Унікальному зразку модерністської паркової архітектури у сквері “Закоханих” на Ялтинській, 11 В, знайшли власника у вигляді територіальної громади Києва . Причиною стало звернення мешканців Дарницького району щодо відновлення працездатності та санітарно-технічного стану фонтану, розташованого у сквері «Закоханих». А аби відновити його працездатність, яка за рішенням тієї ж Київради закінчилася ще у 2017 році, та привести до ладу територію навколо нього, що встигла постраждати через спробу знесення фонтану, він буде зарахований до комунальної власності міста.
Також Інформатор розповідав про демонтаж композиції, встановленої під Аркою Свободи українського народу на честь Переяславської ради. Вага скульптурної композиції, виконаної з червоного граніту, настільки велика, що лише на те, щоб розібрати її, пішло декілька діб. При цьому робітники спробували зберегти цілісність композиції, не пошкодивши при демонтажі, для перенесення на нове місце.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.