Київрада бере на баланс нічийний фонтан на Дарниці, який намагався знести Київблагоустрій

Знесення фонтану, яке традиційно не погоджувалося із громадськістю, зупинило лише активне протистояння місцевих мешканців та розголос

фонтан
Модерністський фонтан прикрашав Нову Дарницю з кінця 1970-х років

Унікальний зразок модерністської паркової архітектури у сквері “Закоханих” на Ялтинській, 11 В, можна вважати майже врятованим. Щоправда, для цього його треба було почати зносити, але громаді Дарниці вдалося майже неймовірне. Демонтаж зупинили, а нічийному фонтану, який нікому не належав, знайшли власника у вигляді територіальної громади Києва.

Як зазначається у проєкті рішення Київради, причиною стало “звернення мешканців Дарницького району щодо відновлення працездатності та санітарно-технічного стану фонтану, розташованого у сквері «Закоханих»”. А аби відновити його працездатність, яка за рішенням тієї ж Київради закінчилася ще у 2017 році, та привести до ладу територію навколо нього, що встигла постраждати через спробу знесення фонтану, він має бути зарахований до комунальної власності міста.

Як розповів у Facebook автор проєкту Ukrainian Modernism Дмитро Соловйов, який першим повідомив про спробу знищення фонтану та рятував його разом із місцевими мешканцями, виявилося, що він просто заважав встановити на цьому місці пам'ятник.

“До Дарницької РДА звернулася Прикордонна служба з проханням знайти місце для встановлення пам'ятника загиблим прикордонникам, і РДА запропонувала їм ділянку, де розміщувався фонтан. Разом з пам’ятником обіцяли облагородити територію і зробити новий фонтан. Я все ж наполягав, що місцевим цінна не концепція фонтану, а саме конкретно цей модерністський фонтан”, - повідомив Дмитро Соловйов.

Але всі сторони змогли досягти компромісу: нова локація для пам’ятника знайшлась за один день, фонтан вирішили зберегти та реставрувати коштом меценатів. Виявилося, що кілька років поспіль, вже після відключення води у фонтані у 2017 році, місцеві неодноразово звертались до влади із проханням полагодити його, але їх проігнорували. На цьому місці унікальний зразок модерністської паркової архітектури стоїть вже майже 50 років, до 2000-х він був оздоблений мармуровою плиткою, яка після “реставрації” змінилась на туалетну, і ось вже сім років не працює взагалі. Втім, як і більшість київських фонтанів.

Демонтують меморіали радянської доби та "поповняшки"

Нагадаємо, Інформатор розповідав, як комунальники почали демонтаж композиції, встановленої під Аркою Свободи українського народу на честь Переяславської ради. Вага скульптурної композиції, виконаної з червоного граніту, настільки велика, що лише на те, щоб розібрати її, пішло декілька діб. При цьому робітники спробували зберегти цілісність композиції, не пошкодивши при демонтажі, для перенесення на нове місце.

А днями ми повідомляли, що департамент територіального контролю Києва почав демонтаж терміналів самообслуговування. Передовсім, взялися за ті з них, що розміщені у Печерському районі столиці. Комунальники кажуть, що проблема у відсутності дозвільних документів або в тому, що вони прострочені. А ще - деякі термінали "поповняшки", як виявилося, не відповідають високим естетичним стандартам комунальників.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube