Археологи Інституту археології НАН України знайшли унікальний артефакт у селі Білогородка на Київщині: йдеться про гончарний горн із залишками посуду XVII століття
Археологи Інституту археології НАН України знайшли унікальний артефакт у селі Білогородка на Київщині. Йдеться про гончарний горн із залишками посуду, що датується XVII століттям. Втім, знахідку, на жаль, зберегти не вдалося.
Про археологічну знахідку повідомляє Департамент культури та туризму Київської обласної держадміністрації. Там розповіли, що горн знайшли просто на дитинці стародавнього Білгорода. Гончарний горн із залишками гончарного посуду датується XVII століттям (козацька доба).
За словами археологів, знахідка унікальна та єдина, виявлена за 2024 рік по всій території України. Гончарний горн та артефакти свідчать про розвиток тогочасного гончарного мистецтва. На жаль, через незадовільний стан горн не підлягає збереженню.
Однак у майбутньому планується його реконструкція. Це дозволить використовувати відтворений горн, як туристичний обʼєкт, спрямований на популяризацію культурної спадщини. Зазначимо, що гончарний горн – це спеціальна піч, яка використовується для випалу керамічних виробів (горщики, посуд, статуетки тощо). Під час випалу в горні глина піддається високим температурам, від 900 до 1300°C, в результаті вона твердіє і набуває міцності. Гончарні горни можуть бути різних типів, включаючи прості примітивні ями, відкриті печі або складніші електричні або газові горни.
Нагадаємо, у червні Інформатор розповідав про те, що у заповіднику "Софія Київська" проходять археологічні розкопки. Йдеться про залишки апсиди (виступу будівлі, здебільшого півкруглого) XI століття. Відкриття стало сюрпризом для науковців і вже принесло декілька цікавих знахідок.
А ще раніше ми писали, що Національний заповідник Києво-Печерська лавра бажає запрошувати до себе ветеранів ЗСУ на польові археологічні розкопки. Вчена рада заповідника вже затвердила план польового сезону науково-дослідного відділу археології на 2024 р., і, якщо їй довірять роботу з ветеранами, до команди долучиться британський дослідник, старший археолог оборонного відомства Сполученого королівства Річард Осгуд.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.