Археологи запрошують ветеранів ЗСУ попрацювати на розкопках у Митрополичому саду київської Лаври

Читать на русском

Головна задача програми "Духовне відновлення культурою" - моральна та духовна підтримка захисників після найважчих випробувань війною

Читать на русском
Військових запрошують до Лаври на археологічні розкопки
Минулоріч ветерани вже приїздили до Лаври, на фото - група військових з медико-соціального центру Циблі

Головна задача програми "Духовне відновлення культурою" - моральна та духовна підтримка захисників після найважчих випробувань війною

Національний заповідник Києво-Печерська лавра бажає запрошувати до себе ветеранів ЗСУ на польові археологічні розкопки. Вчена рада заповідника вже затвердила план польового сезону науково-дослідного відділу археології на 2024 р., і, якщо їй довірять роботу з ветеранами, до команди долучиться британський дослідник, старший археолог оборонного відомства Сполученого королівства Річард Осгуд. А розкопки проводитимуть там само, де й тогоріч (і де вдалося знайти чимало цікавих артефактів) - у Митрополичому саду Лаври.

Про ініціативу повідомив Сергій Тараненко, завсектором археології у Національному заповіднику у своєму Facebook. Археолог пише, що план польового сезону науково-дослідного відділу археології на літо затверджений, і тепер заповідник чекатиме на залучення ветеранів в рамках програми "Духовне відновлення культурою". Вона вже працювала минулоріч, головною її задачею є моральна та духовна підтримка захисників після найважчих випробувань, що принесла війна.

"Якщо нам довірять ветеранів, то, як і в минулому році, нашим консультантом офіційно стане мій колега з Великої Британії Річард Осгуд - він має понад 10-річний досвід роботи з ветеранами на розкопках", - зазначив Сергій Тараненко у Facebook.

Вчений додав, що на розкопках допомагатимуть також студенти Київського університету імені Бориса Грінченка. А основні роботи цьогоріч будуть проходити з прирізки до розкопу, зробленого 2023 року, та продовження дослідження склоробного комплексу ХІ-ХІІ ст. у Митрополичому саду.

На території Лаври знайшли 4 тисячі елементів - кераміка, скло, метал, у т.ч. 2,5-тисячолітньої давності

Нагадаємо, раніше Інформатор розповідав, що 2023 року під час археологічних досліджень на території Києво-Печерської лаври знайшли понад 4 тисячі більш чи менш значимих елементів - керамічних уламків різних видів, виробів зі скла, металу тощо. Частина з них датується раннім залізним віком - тобто, 6-5 ст. до н.е., і, ймовірно, належить до Милоградсько-Підгірцівської культури. Більшість знайшли у розкопах як раз під час дослідження Митрополичого саду у лаврі.

Також ми розповідали з посиланням на Сергія Тараненка, що з 2002 по 2008 роки на території Нижньої лаври було незаконно побудовано 16 великих корпусів. Всі роботи проводились без належних археологічних досліджень, через що державі нанесено збитки, що оцінюються в десятки мільйонів гривень. Мова про території всередині Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, де розташовано православний монастирський комплекс Української православної церкви на правах оренди.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.