У новому опитуванні від Інформатора половина наших читачів обрала варіант, в якому держава облишила б ситуацію з Булгаковим у тому стані, якою все є зараз; а кожен четвертий вимагає прибрати з вулиць столиці усі згадки про письменника
Кожен другий з читачів Інформатор-Київ просить лишити Михайла Булгакова в спокої, а чверть із наших респондентів вимагають прибрати усі згадки про письменника з вулиць міста, включно з музеєм. Так кияни реагують на публікацію уточнених висновків про діяча з боку експертної комісії Українського інституту національної пам'яті (УІНП) днями. Там йдеться про "виразні ознаки українофобії" з боку письменника і в його творчому доробку.
Такими є результати опитування, що провів Інформатор на сайті про те, чи варто у Києві залишати пам'ятник, пам'ятну дошку та, зрештою, сам музей Михайлові Булгакову. Думки киян розділилися: кожен другий (51%) опитаний обрав варіант відповіді "Відчепіться вже від Булгакова, невже немає інших проблем".
Натомість на другому місці за популярністю опинився варіант відповіді "Прибрати усе включно з музеєм - це глорифікація антиукраїнського діяча". За такий варіант проголосували 27% читачів. Відтак, кожен четвертий опитаний вважає, що Булгакову і всьому, що пов'язане з письменником, не місце у Києві.
Ще 12% опитаних обрали варіант, що дозволив би залишити у якості винятку пам'ятник митцю на Андріївському узвозі, "адже Булгаков стільки писав про Київ". Ще менша кількість респондентів проголосувала за те, щоб прибрати пам'ятник і дошку, але лишити музей, щоб досліджувати творчий доробок письменника. Власне, цей варіант і пропонує експертна комісія УІНП. І ще 2% наших читачів обрали варіант "не маю думки з цього приводу" (найімовірніше, проголосували з цікавості - щоб переглянути результати).
Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що кияни не надто цікавляться активізацією нового штаму коронавірусу FLiRT, який є субваріантом штаму Omicron, і навряд чи масово підуть вакцинуватися. Третина не вірить у те, що щеплення взагалі може допомогти у боротьбі з новим штамом (до речі, так само кажуть і лікарі у Києві), ще в третини є скептична налаштованість щодо захворюваності коронавірусом у принципі. Ще невеликий відсоток містян зазначають, що вони не вважають штам небезпечним.
Також ми розповідали, що після аварії за участі трамвая-втікача на Глибочицькій під питанням може опинитися уся мережа трамваїв у Києві. Про це Інформатору заявив Дмитро Беспалов, експерт з питань транспортного моделювання. Втім, кияни вважають, що такий вид транспорту місту потрібен - і замість того, щоб списувати його з рахунків, треба, навпаки, розвивати мережу, закупати нові вагони та оновлювати колії.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.