На честь садівника та загиблого героя: які безіменні парки Києва отримають назву

Київська міська рада підтримала нові найменування зелених зон, які запропонували кияни під час голосування в Києві Цифровому

парк
На місці колишнього садового господарства Вільгельма Крістера, що залишилося після забудови території, розташована Гірка Крістера

Зелена мапа Києва, який на початку ХХ століття мав репутацію одного з найзеленіших міст світу, поповниться новими назвами. На цей раз справа не у перейменуванні, а в отриманні назви безіменними до цього парками. Парк біля кінотеатру ім. Шевченка в Подільському районі буде названий Гіркою Крістера. А сквер на вул. Михайла Котельникова у Святошинському районі запропоновано назвати на честь добровольця та учасника російсько-української війни Михайла Реуцького.

Відповідні проєкти рішення були підтримані на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань місцевого самоврядування та міжнародних зв'язків, повідомляють у Київраді. Чиновники спиралися на результати голосування киян, яке проводилось у Києві Цифровому ще на початку року. Щодо назви парку біля кінотеатру ім. Шевченка, вони були передбачуваними, адже кияни давно називають цю місцевість Крістеровою гіркою. Проте, можливо, не всі знають, хто такий Крістер, хоча саме його величезними зусиллями Київ колись був одним із найзеленіших міст світу. 

У середині XIX століття Вільгельм Крістер, який все життя захоплювався садівництвом, купив ділянку площею близько 40 га на Пріорці та оселився там. Його фірма «Садівництво і насіннєве господарство В. Крістер» стала знаменитим розплідником, що постачав саджанці плодових і декоративних рослин для благоустрою паркових зон у Києві. Пізніше на базі цього господарства була відкрита агрошкола. 

Щодо скверу на вул. Михайла Котельникова у Святошинському районі, він буде названий на честь добровольця та учасника російсько-української війни Михайла Реуцького. Старший сержант Збройних Сил України, Герой України був активним учасником Революції Гідності та входив до складу Святошинської самооборони. У 2014 році добровольцем пішов служити в батальйон «Київська Русь», у 2018 був важко поранений. Але в 2022-му пішов добровольцем до лав ЗСУ. Брав участь у звільненні Харківщини, воював під Бахмутом та Соледаром, загинув 18 лютого 2023 року.

На Київщині перейменували понад триста вулиць на честь військових та вчених

У семи районах Київської області перейменовано 316 вулиць, що нагадують про минулу залежність від Росії . Деяким вулицям повернули історичні назви, деяким – присвоїли імена українських вчених, художників, державних діячів. Загалом робота топонімічних комісій тривала 9 місяців. А найчутливіші питання допомагав вирішувати Український інститут національної пам'яті.Значна частина вулиць перейменовані на честь українських воїнів, які загинули, захищаючи українські міста та села.Також Інформатор писав про те, що у місті Бровари під Києвом місцеві активісти влаштували акцію з "перейменування" міста, підправивши назву міста на "Броварі" в інсталяції "я люблю Бровари", розташованій просто навпроти міськради. Дискусія про назву міста точиться вже не перший рік - і частина громади виступає за повернення історичної та обґрунтованої з погляду мови назви. Втім, поліція запал активістів не оцінила.

 Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube