Місто Бровари перейменували на Броварі за допомогою болгарки: що трапилося далі

Читать на русском

Поліція не оцінила іронії активістів і зафіксувала інцидент, як пошкодження комунального майна - тепер дії можуть кваліфікувати, як хуліганство

Читать на русском
Процес перейменування міст у Київській області
Назву міста "підправили" за допомогою болгарки, утім, поліція, що прибула на місце, швидко зупинила запал активістів

Поліція не оцінила іронії активістів і зафіксувала інцидент, як пошкодження комунального майна - тепер дії можуть кваліфікувати, як хуліганство

У місті Бровари під Києвом 28 лютого місцеві активісти влаштували акцію з "перейменування" міста, підправивши назву міста на "Броварі" у інсталяції "я люблю Бровари", розташованій просто навпроти міськради. Дискусія про назву міста точиться вже не перший рік - і частина громади виступає за повернення історичної та обґрунтованої з точки зору мови назви. Втім, поліція запал активістів не оцінила.

Підправити назву міста - були "Бровари", стали "Броварі" - вирішили за допомогою болгарки. Дискусія про перейменування точиться кілька років. У 2023-му, зрештою, Нацкомісія зі стандартів державної мови надала міській раді рекомендацію змінити назву на історичну, але питання "зависло" у депутатських комісіях.

"У старослов'янській мові слово "бровар" означало "пивовар". І якщо хтось не згоден із назвою "броварі", то давайте згадаємо, як у наших документах - штатних розкладах адміністрації, комунальних підприємствах - пишуться назви професій: друкарі, лікарі, сміттярі. Це слово - таке саме", - розповів перед початком акції її ініціатор, міський активіст Олександр Остапкович.

Помилку виправили за допомогою болгарки. Втім, щойно від літери "и" відпиляли зайве, з'явилися співробітники поліції міста. Активісту пояснили: свою акцію він не узгоджував, а інсталяція, яку він "виправив", належить місту і є комунальним майном. Відтак, дії отримають кваліфікацію. Остапковичу запропонували пройти до відділку поліції для проведення опитування, втім, він відмовився - але факт пошкодження інсталяції було зафіксовано правоохоронцями.

Одночасно історик, журналіст Вахтанг Кіпіані створив петицію про повернення місту історичної назви "Броварі". У тексті він зазначив, що нинішню назву почали використовувати більшовики 1918 року з метою штучного наближення назви до російської фонетики та орфографії.

"Однак історичне іменування Броварі і далі вживалася, у тому числі офіційно. Останні відомі офіційні документи радянської влади з цією назвою датуються 1968-м роком", - додав історик, зазначивши, що обидві назви у радянські часи використовувалися одночасно.

Скандали у Броварах - спиляли каштани та демонтували цінне художнє панно

Нагадаємо, нещодавно Інформатор розповідав, що у Броварах спиляли 60-річні каштани під будівництво ресторану швидкого харчування McDonald’s. Дозвіл на зрізання дерев було видано компанії-підряднику ще навесні 2023 року. Місцеві активісти та депутати протестували проти знищення зелених насаджень і намагалися убезпечити каштани від зрізання, втім, дерева все одно загинули.

А у кінці 2023 року в Броварах розгорівся скандал, пов'язаний з рішенням міської ради про демонтаж карбованого радянського панно 1970-х років з будівлі головного відділення Укрпошти. Активісти вже давно вимагали зняти його через зображення російських міст (на п'яти платівках - символи Києва, Риги, Самарканду, Москви та Ленінграду). Проте тепер вже адвокати мистецтва заявляють про некомпетентність чиновників, що прийняли рішення про демонтаж.

Сьогодні ми обговоримо інцидент, коли польські фермери напали на потяг і висипали українське зерно прямо на землю із самого вагона. Наш гість - адвокат Станіслав Ліфлянчик, розповість про аграрний бізнес у Польщі та корінь конфлікту між поляками та українцями. Приєднуйтеся, щоб почути коментар експерта.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.