На Київщині перейменували понад триста вулиць на честь військових та вчених

У семи районах Київської області перейменовано 316 вулиць, що нагадують про минулу залежність від Росії: тепер багатьом топонімам повернули історичні назви, не забули й про відзначення сучасних українських героїв

Перейменування топонімів Київська область назви вулиць
Одне з найдражливіших питань, перейменування міста Бровари на "Броварі", наразі відкладено

У семи районах Київської області перейменовано 316 вулиць, що нагадують про минулу залежність від Росії. Деяким вулицям повернули історичні назви, деяким – присвоїли імена українських вчених, художників, державних діячів. Загалом робота топонімічних комісій тривала 9 місяців. А найчутливіші питання допомагав вирішувати Український інститут національної пам'яті.

Значна частина вулиць перейменовані на честь українських воїнів, які загинули, захищаючи українські міста та села. Про це повідомили у Київській обласній адміністрації. Там зазначили, що очищення публічного простору Київщина почала рік тому, після набрання чинності Законом “Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні та деколонізацію топонімії”.

Дев’ять місяців тривали робота топонімічних комісій, обговорення та консультації із фахівцями щодо нових назв топонімів. На найбільш чутливі питання реалізації закону роз’яснення надавав Український інститут національної памʼяті.

Київська ОДА відповідно до закону здійснила зміни назв топонімів, які не були у визначені терміни перейменовані у громадах.

Як Бровари перейменували у "Броварі" за допомогою болгарки

Нагадаємо, Інформатор писав про те, що у місті Бровари під Києвом місцеві активісти влаштували акцію з "перейменування" міста, підправивши назву міста на "Броварі" в інсталяції "я люблю Бровари", розташованій просто навпроти міськради. Дискусія про назву міста точиться вже не перший рік - і частина громади виступає за повернення історичної та обґрунтованої з погляду мови назви. Втім, поліція запал активістів не оцінила.

Також ми розповідали, що у Києві перейменували в процесі дерусифікації та декомунізації десять міських об'єктів, зокрема проспект Повітрофлотський. Відповідне рішення прийняли на засіданні сесії Київської міської ради. Зміна назв міських об'єктів сприяє тому, що на карті столиці з'являються топоніми, пов'язані з історією нашої держави.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube