Міліметр за міліметром: у Софії Київській розповіли, як реставрують хрест центрального куполу

Читать на русском

Реставратори вже повністю завершили роботу з очищення та полірування східної площини хреста, наразі приступили до західної, а також виготовляють новий каркас хреста

Читать на русском
Як реставрують старий хрест над Софією Київською
Так виглядають бічні площини хреста, що височіє над Софією Київською. Фото: Facebook Вадима Кириленка

Реставратори вже повністю завершили роботу з очищення та полірування східної площини хреста, наразі приступили до західної, а також виготовляють новий каркас хреста

У заповіднику "Софія Київська" реставрують хрест з центрального купола Софійського собору. Майстри проходять конструкцію дуже поступово, буквально по міліметру відчищаючи та поліруючи поверхню. Вже завершили реставрацію східної площини хреста і почали західну - також тривають роботи зі створення нового каркасу.

Про хід реставраційних робіт повідомив у Facebook перший заступник гендиректора заповідника "Софія Київська" Вадим Кириленко. Фахівець каже: конструкцію ХVІІІ століття ремонтують неквапливо, зберігаючи усі деталі.

"Міліметр за міліметром триває реставрація Хреста центрального куполу Софійського собору. Станом на сьогодні майстри завершили реставрацію східної площини облачення хреста та приступили до реставрації західної площини. Виготовлення нового каркасу виконано більш ніж на 60%", - зазначив Кириленко у дописі.

Як каже заступник гендиректора заповідника "Софія Київська", роботи тривають без відхилення від запланованого графіку. А здійснюють їх виключно за кошт меценатів.

Як починали ремонт: побудували дерев'яні хідці, зняли хрест і заледве занесли до майстерні

Нагадаємо, раніше ми розповідали, як почали реставраційні роботи. Чималу конструкцію занесли всередину майстерні, поклали на задню поверхню хреста та провели детальні обміри з обстеженням на предмет дефектів і пошкоджень. Реставратори вже почали роботу з відновлення оздоблення. Також вже було проведено хіміко-технологічні дослідження, створено тривимірну модель святині, а також складено картограми наявних на ній дефектів та пошкоджень.

А в лютому Інформатор писав про облаштування на покрівлі Софіївського собору нових дерев'яних хідців для співробітників музею. Потреба у цьому була давно, оскільки попередні конструкції від впливу зовнішнього середовища зогнили і перетворилися на труху. А сам собор був і залишається однією з найскладніших споруд міста - зверху ж він нагадує справжній лабіринт. Тоді ж Вадим Кириленко розповів, що на покрівлі насправді можна легко заблукати, якщо видертися нагору в туман чи мряку.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.