Учасники повинні мати поглиблені знання з алгоритмізації та програмування в технологіях Node.JS + TypeScript + C++
Чи слід знижувати швидкісний режим у Києві
Активісти просять залишити швидкість на рівні 50 км/год на основних магістралях
Чи варто залишити швидкість на рівні 50 км/год, чи, як завжди, підвищити її до 80 км/год?
голосів
Поворот не туди
"Війна не прощає помилок, і однією з найбільших є підміна понять. І якщо в головах українських дітей український військовий — ворог, а "втащити" йому - прояв героїзму, то всім нам - величезна жирна "двійка"
Начальник управління комунікацій командування Сухопутних військ ЗСУ Віталій Саранцев - про скандал зі шкільною постановою, де "герої" б'ють співробітника ТЦК
"Шахрая - до відповідальності"
"В партії розуміють, що скандал із шахраєм, який використовував ім’я політичної сили, б’є по репутації всієї організації. Ми закликаємо правоохоронців та суд притягнути шахрая до максимальної відповідальності, згідно закону"
Заява партії УДАР про свого колишнього члена, очільника Одеського осередку, який намагався вирішити "земельне" питання у Києві
416627 внутрішньо переміщених осіб зареєстровано у Києві
Київрада створює КП, яке опікуватиметься долею людей, що приїхали до столиці у пошуках спокійного життя
Закупівлі влади у Києві
Улюблений телеканал Віталія Кличка накупив начиння та приладдя на понад 13 млн грн
Колапс у метро скасовано
У Києві нарешті відкрили рух оновленою ділянкою тунелю "синьої" лінії метро
Чи відчули ви на собі перекриття руху?
голосів
Цитата тижня
"Іде сніг - мер винуватий. Дощ, забагато води - мер винуватий. Вітер, дерева падають - і це теж відповідальність мера. Сонце, голубе небо, чудова погода - і ніхто не скаже: "Спасибі, мер!" Мер - кризовий менеджер".
Віталій Кличко, міський голова Києва, в інтерв'ю The Times
Курс валют на сьогодні
Дізнайтесь актуальну інформацію станом на
07.04.2025
У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
Кулінарний рецепт від Інформатора
Євген Кошовий випадково приготував арабський сніданок з єврейським відтінком
"Не можу сказати, що я великий кулінар, але дещо таки виходить добре. А історія в тому, що мої дівчатка залишили мене одного і все, що було в холодильнику, я засунув у сковорідку й, як виявилося, ця яєчня називається шакшука", - розповів артист.
Ціни на пальне у мережевих АЗС України
Оновлено станом на 07.04.2025
А95+
А95
ДП
ГАЗ
57.99
56.59
56.99
37.82
60.82
57.66
56.82
36.82
61.99
58.99
57.99
37.98
-
52.82
50.04
34.44
61.99
58.99
57.99
37.99
56.99
54.99
53.99
34.99
ТОП-5 найбагатших людей України у рейтингу Forbes
Вказана динаміка змін за поточний рік
1
Рінат Ахметов
$4,0 млрд.
2
Віктор Пінчук
$2,0 млрд.
3
Вадим Новинський
$1,2 млрд.
4
Костянтин Жеваго
$1,2 млрд.
5
Геннадій Боголюбов
$1,0 млрд.
Актуальний курс кріптовалют
BINANCE COIN (BNB)
547.48
DOGECOIN (DOGE)
0.14
THETA (THETA)
0.69
LITECOIN (LTC)
68.51
BITCOIN (BTC)
77222.27
Як Ігор Рець вижив на стежці ухилянтів із Закарпаття в Румунію
Кореспондент Інформатора забрався на високогір'я Карпат і прожив тиждень у притулку для туристів, щоби взяти інтерв'ю у ухилянтів; на шляху він зустрів прикордонників, військкомів із Хуста, а також численні порушення закону
Подорож Ігоря закінчилася у ТЦК та СП Хуста, звідки, як вважають ухилянти, одна дорога – до учебки, а потім на фронт. У Хусті кореспондент Інформатора зафіксував численні порушення закону. Підсумком поїздки став докладний звіт про пригоди. Інформатор публікує цей звіт у кількох частинах.
Яка компанія реставрувала башту Київської фортеці та зацікавила поліцію: дані з реєстрів
Вартість робіт могли завищити на покрівельних матеріалах, за які могли заплатити понад 1,4 млн грн, хоча їх ринкова вартість, за результатами експертизи, склала 536 тис. 951,84 грн.
До 12 років позбавлення волі може отримати директорка фірми, яка взялася реставрувати 4 башту Київської фортеці. На ці роботи уклали не один, а три угоди на понад 12,6 млн грн, починаючи з червня 2020 року до серпня 2021 року. На такий же термін – 12 років можуть посадити за ґрати й директорку музею «Київська фортеця». Про це повідомила поліція Києва 14 травня 2024 року.
За даними слідства, між директоркою музею та підрядною організацією було укладено договір на реставраційні роботи нібито за завищеною ціною. Внаслідок цього музей міг втратити майже 900 тис. грн.
«Слідчі викрили директорку підрядної організації, яка зловживаючи своїм службовим становищем, відобразила в актах приймання виконаних будівельних робіт завищену вартість будівельних матеріалів», - йдеться у повідомленні поліції.
Одну з башен Київської фортеці реставрували.
Жінці вже повідомили про підозру, й наразі їй загрожує до 12 років за ґратами. Такий саме термін ув’язнення загрожує й директорці музею «Київська фортеця» Оксані Новикова-Вигран, яка укладала угоди на проведення реставраційних робіт однієї з башт фортеці.
Що відомо про тендери
За даними системи публічних закупівель Prozorro, у червні 2020 року національний історико-архітектурний музей «Київська фортеця» уклав угоду на реставрацію пам’ятки національного значення – башту №4 на вулиці Старонаводницькій, 2. Роботи мала виконати фірма «КИЇВСЬКЕ МІЖОБЛАСНЕ СПЕЦІАЛЬНЕ НАУКОВО-РЕСТАВРАЦІЙНЕ ВИРОБНИЧЕ УПРАВЛІННЯ» з кінця квітня по кінець жовтня 2020 року за 10,6 млн грн.
За даними з судового реєстру, вартість реставрації могли завищити на покрівельних матеріалах. За них могли заплатити понад 1,4 млн грн, хоча їх ринкова вартість, за результатами експертизи, склала 536 тис. 951,84 грн. Різниця між цими цифрами й склала шкоду, про яку говорить поліція - 868 тис. 547,64 грн.
Нагадаємо, що башта № 4 — це одна зі споруд Київської фортеці, яка була зведена у XIX столітті. Будувалася впродовж 6 років з 1833 по 1838 роки. Була найменшою з усіх башт фортеці, тому отримала назву «Мала». Первісно призначалася для лазарету.
Засновником вказана інша компанія – «РЕМОНТНО-РЕСТАВРАЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО «УКРАЇНА-РЕСТАВРАЦІЯ», проте всі ці фірми належать киянці Олені Колеснік. Жінку з таким ім’ям та прізвищем вказав у декларації після звільнення ексначальник Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області Олег Колеснік.
Цікаво, що на 17 травня 2024 року призначений аукціон у новому тендері музею «КИЇВСЬКА ФОРТЕЦЯ» щодо реставрації капоніра І-го полігону Госпітального укріплення Київської фортеці. На ці роботи планують витратити до 17,8 млн грн, проте на конкурс вже поскаржилися.
«Чи впевнені ви що саме на часі займатися реконструкцією історичних пам'яток в країні, а не будівництвом реальних фортифікаційних споруд на кордоні з нашим ворогом? У нас критична ситуація на фронті про що говорить, в т.ч. і наше вище військове та політичне керівництво. В цей час всі вільні кошти повинні наближати нашу перемогу, а не віддаляти її», - такий коментар щодо тендеру залишили в оголошенні.
У музеї на це відповіли, що роботи необхідні «для збереження пам’ятки архітектури та містобудування ХІХ ст., який зазнав значних руйнувань».
«Бездіяльність призведе до повної втрати пам’ятки. Проект погоджено Міністерством культури та інформаційної політики», - повідомили представники музею.
У Києві під виглядом ремонту розбирають фундамент палацу останнього гетьмана Кирила Розумовського
Будівлі інженерних служб Київської фортеці є складовою фортифікаційного комплексу Микільської брами, більш відомої сьогодні за проєктом реновації Арсенальної площі. Офіційно роботи там називаються «капітальний ремонт громадського будинку», який виконує фірма колишніх помічників нардепів Василя Горбаля та Віталія Хомутинніка.
Дерев’яний палац стояв на вулиці Івана Мазепи біля Арсенальної площі. Від цього комплексу до недавнього часу у відносно історичному вигляді залишилися дві споруди - одноповерхові служби кінця 19 століття та двоповерховий флігель середини 19 століття.
Інформатор писав, коли закінчиться реставрація Будинку зі зміями.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.