Яка компанія реставрувала башту Київської фортеці та зацікавила поліцію: дані з реєстрів

Вартість робіт могли завищити на покрівельних матеріалах, за які могли заплатити понад 1,4 млн грн, хоча їх ринкова вартість, за результатами експертизи, склала 536 тис. 951,84 грн.

Яка компанія реставрувала башту Київської фортеці та зацікавила поліцію: дані з реєстрів
Справи розгляне суд

До 12 років позбавлення волі може отримати директорка фірми, яка взялася реставрувати 4 башту Київської фортеці. На ці роботи уклали не один, а три угоди на понад 12,6 млн грн, починаючи з червня 2020 року до серпня 2021 року. На такий же термін – 12 років можуть посадити за ґрати й директорку музею «Київська фортеця». Про це повідомила поліція Києва 14 травня 2024 року. 

За даними слідства, між директоркою музею та підрядною організацією було укладено договір на реставраційні роботи нібито за завищеною ціною. Внаслідок цього музей міг втратити майже 900 тис. грн. 

«Слідчі викрили директорку підрядної організації, яка зловживаючи своїм службовим становищем, відобразила в актах приймання виконаних будівельних робіт завищену вартість будівельних матеріалів», - йдеться у повідомленні поліції.

Одну з башен Київської фортеці реставрували.
Одну з башен Київської фортеці реставрували.

Жінці вже повідомили про підозру, й наразі їй загрожує до 12 років за ґратами. Такий саме термін ув’язнення загрожує й директорці музею «Київська фортеця» Оксані Новикова-Вигран, яка укладала угоди на проведення реставраційних робіт однієї з башт фортеці. 

Що відомо про тендери

За даними системи публічних закупівель Prozorro, у червні 2020 року національний історико-архітектурний музей «Київська фортеця» уклав угоду на реставрацію пам’ятки національного значення – башту №4 на вулиці Старонаводницькій, 2. Роботи мала виконати фірма «КИЇВСЬКЕ МІЖОБЛАСНЕ СПЕЦІАЛЬНЕ НАУКОВО-РЕСТАВРАЦІЙНЕ ВИРОБНИЧЕ УПРАВЛІННЯ» з кінця квітня по кінець жовтня 2020 року за 10,6 млн грн.

Через рік – у червні 2021 року домовилися про додаткові роботи, за які мали заплатити 1,2 млн грн. Останню угоду на 811 тис. 865,17 грн підписали у серпні 2021 року. 

За даними з судового реєстру, вартість реставрації могли завищити на покрівельних матеріалах. За них могли заплатити понад 1,4 млн грн, хоча їх ринкова вартість, за результатами експертизи, склала 536 тис. 951,84 грн. Різниця між цими цифрами й склала шкоду, про яку говорить поліція - 868 тис. 547,64 грн.

Нагадаємо, що башта № 4 — це одна зі споруд Київської фортеці, яка була зведена у XIX столітті. Будувалася впродовж 6 років з 1833 по 1838 роки. Була найменшою з усіх башт фортеці, тому отримала назву «Мала». Первісно призначалася для лазарету. 

Що відомо про підрядника

За інформацією аналітичної платформи YouControl, «КИЇВСЬКЕ МІЖОБЛАСНЕ СПЕЦІАЛЬНЕ НАУКОВО-РЕСТАВРАЦІЙНЕ ВИРОБНИЧЕ УПРАВЛІННЯ» зареєстрували понад 8 років тому у Києві.

Засновником вказана інша компанія – «РЕМОНТНО-РЕСТАВРАЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО «УКРАЇНА-РЕСТАВРАЦІЯ», проте всі ці фірми належать киянці Олені Колеснік. Жінку з таким ім’ям та прізвищем вказав у декларації після звільнення ексначальник Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області Олег Колеснік. 

Цікаво, що на 17 травня 2024 року призначений аукціон у новому тендері музею «КИЇВСЬКА ФОРТЕЦЯ» щодо реставрації капоніра І-го полігону Госпітального укріплення Київської фортеці. На ці роботи планують витратити до 17,8 млн грн, проте на конкурс вже поскаржилися.

«Чи впевнені ви що саме на часі займатися реконструкцією історичних пам'яток в країні, а не будівництвом реальних фортифікаційних споруд на кордоні з нашим ворогом? У нас критична ситуація на фронті про що говорить, в т.ч. і наше вище військове та політичне керівництво. В цей час всі вільні кошти повинні наближати нашу перемогу, а не віддаляти її», - такий коментар щодо тендеру залишили в оголошенні.

У музеї на це відповіли, що роботи необхідні «для збереження пам’ятки архітектури та містобудування ХІХ ст., який зазнав значних руйнувань».

«Бездіяльність призведе до повної втрати пам’ятки. Проект погоджено Міністерством культури та інформаційної політики», - повідомили представники музею.

У Києві під виглядом ремонту розбирають фундамент палацу останнього гетьмана Кирила Розумовського

Будівлі інженерних служб Київської фортеці є складовою фортифікаційного комплексу Микільської брами, більш відомої сьогодні за проєктом реновації Арсенальної площі. Офіційно роботи там називаються «капітальний ремонт громадського будинку», який виконує фірма колишніх помічників нардепів Василя Горбаля та Віталія Хомутинніка. 

Дерев’яний палац стояв на вулиці Івана Мазепи біля Арсенальної площі. Від цього комплексу до недавнього часу у відносно історичному вигляді залишилися дві споруди - одноповерхові служби кінця 19 століття та двоповерховий флігель середини 19 століття.

Інформатор писав, коли закінчиться реставрація Будинку зі зміями.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

КИЇВ: Останні новини

Вимагав хабар у власному антикварному магазині: слідство у справі екс-депутата Київради Трубіцина завершено

У Києві діятиме новий графік відключень світла: можна перевірити свою групу

Пожежа на 200 тисяч доларів: на трасі Київ-Одеса палає Bentley

Український Беверлі-Хіллз: у Козині під Києвом здається елітний маєток, який неможливо побачити стороннім

Через трагедію на канатній дорозі у Києві схожі бізнеси припиняють роботу

Демонтують усі банери: із транспортних розв’язок у Києві зникне зовнішня реклама

Врятувати Житній: для вирішення долі найстарішого ринку Києва створено робочу групу

Руйнівники садиби Зеленських роками отримували кошти від Кличка - розслідування

Пустять автобуси великої місткості: у Голосіївському районі Києва відновлюється рух маршруту №39

Пішов з життя видатний авіаконструктор і колишній президент ДП Антонов Дмитро Ківа

Більше новин
Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube