Довжелезний і величний: у Софії Київській показали, як реставрують головний хрест собору

Читать на русском

Чималу конструкцію занесли всередину майстерні, поклали на задню поверхню хреста та провели детальні обміри з обстеженням на предмет дефектів і пошкоджень

Читать на русском
У Софії Київській реставрують головний хрест Собору
Щоб точно встановити, скільки років хресту, науковцям довелося перечитати цілу купу архівних документів

Чималу конструкцію занесли всередину майстерні, поклали на задню поверхню хреста та провели детальні обміри з обстеженням на предмет дефектів і пошкоджень

У заповіднику "Софія Київська" показали процес реставрації хреста з центрального купола Софійського собору. Чималу конструкцію занесли всередину майстерні, поклали на задню поверхню хреста та провели детальні обміри з обстеженням на предмет дефектів і пошкоджень. Реставратори вже почали роботу з відновлення оздоблення, а платять за це виключно меценати.

Про реставраційні роботи повідомив у Facebook перший заступник гендиректора заповідника "Софія Київська" Вадим Кириленко. Він пише, що в ході реставраційних робіт вже зробили детальні обміри, описи та обстеження хреста. Фахівці вже приступили безпосередньо до реставрації його оздоблення.

Також вже було проведено хіміко-технологічні дослідження, створено тривимірну модель святині, а також складено картограми наявних на ній дефектів та пошкоджень. Зокрема, щоб точно встановити, скільки років хресту, науковцям довелося перечитати та опрацювати цілу купу архівних та фондових документів. Що важливо, пише Кириленко, роботи проводяться виключно коштами меценатів.

Деякі деталі хреста явно старіші за 50 років
Деякі деталі хреста явно старіші за 50 років

Історія про створення саме цього хреста має незвичний поворот: раніше вважалося, що головний хрест Софії Київської замінили під час реставрації собору у 1970-х роках. Ця інформація була вказана в архівах, проте вона виявилась не зовсім вірною. Адже, коли хрест оглядали перед демонтажем, виявилося, що його каркас 70-х років, але довкола каркасу є старовина чеканна поверхня.

Нові хідники на покрівлі музею та відцифровані графіті

Нагадаємо, в лютому Інформатор писав про облаштування на покрівлі Софіївського собору нових дерев'яних хідців для співробітників музею. Потреба у цьому була давно, оскільки попередні конструкції від впливу зовнішнього середовища зогнили і перетворилися на труху. А сам собор був і залишається однією з найскладніших споруд міста - зверху ж він нагадує справжній лабіринт. Тоді ж Вадим Кириленко розповів, що на покрівлі насправді можна легко заблукати, якщо видертися нагору в туман чи мряку.

А у середині січня Інформатор повідомляв, що у Національному заповіднику "Софія Київська" стартував проєкт з цифрової документації масиву графіті. Мета проєкту — отримати 3D макет зображень графіті для створення їх цифрової документації і зберігання. Проєкт лазерного сканування, фотограмметрії та технології Трансформації зображення за допомогою відтиску керівництву та науковцям у Національному заповіднику представили професори шведського університету Гуннар Альмевік і Джонатан Вестін. Мета проєкту — отримати 3D макет зображень графіті для створення їх цифрової документації і зберігання.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.