У Софії Київській оцифрують графіті ХІ - ХVIII століть – хто фінансує об’ємну роботу

Читать на русском

Стіни Софії Київської вкривають понад сім тисяч графіті

Читать на русском
Софія Київська
В Софії Київській оцифровують графіті

Стіни Софії Київської вкривають понад сім тисяч графіті

У Національному заповіднику «Софія Київська» стартував проєкт з цифрової документації масиву графіті. Мета проєкту — отримати 3D макет зображень графіті для створення їх цифрової документації і зберігання.

Проєкт лазерного сканування, фотограмметрії та технології Трансформації зображення за допомогою відтиску керівництву та науковцям у Національному заповіднику представили професори шведського університету Гуннар Альмевік і Джонатан Вестін. Мета проєкту — отримати 3D макет зображень графіті для створення їх цифрової документації і зберігання.

«У подальшому інформація, яку зможуть використовувати як науковці, так і широкий загал, зберігатиметься на серверах в Україні і Швеції», — повідомляють у Заповіднику.

У Софії Київській оцифрують графіті ХІ - ХVIII століть – хто фінансує об’ємну роботу 1

Україно-шведська співпраця в галузі охорони і збереження культурної спадщини триває багато років. Даний проєкт втілюється завдяки напрацюванням Національного заповідника «Софія Київська», Національного історичного музею України, Ґетеборзького університету і підтримці низки грантодавців — шведських установ.

Вони профінансували придбання необхідного сучасного обладнання: Шведської дослідницької ради FORMAS, Шведської королівської академії літератури, історії та старожитностей, Шведської ради національної спадщини.

«Наразі дуже важливе використання таких провідних технологій, як 3D-скануванням об’ємних структур, адже подібна цифрова фіксація вкрай необхідна для збереження і популяризації нашої культурної спадщини, ще й в умовах війни», — зазначила генеральний директор заповідника Неля Куковальська.

Наразі шведські експерти з Ґетеборзького університету діляться знаннями з нашими фахівцями. Оскільки процес цифрової документації достатньо трудомісткий, команда планує завершити перший етап проєкту до кінця 2024 року.

«Цей міжнародний глобальний проєкт — яскрава сторінка українсько-шведської співпраці з охорони і збереження культурної спадщини України і його мета не тільки її зберегти, а й репрезентувати світові», — резюмував генеральний директор Національного музею історії України Федір Андрощук.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.