Ми впадемо, й ви - наступні: Віталій Кличко знову дав резонансне інтерв'ю для західного читача

Міський голова Києва розповів про власне бачення розвитку військових та геополітичних подій, а ще, поділився з журналісткою жартом про власне бачення своєї ж роботи, як кризового менеджера

Віталій Кличко інтерв'ю війна Київ відповідальність міський голова тези
Фото з сімейного архіву, що публікує The Times, має підкреслити "патерналістську" роль, яку перейняв Віталій Кличко після смерті батька - каже, відчуває відповідальність за родину так саме, як і за Київ

Віталій Кличко продовжує крокувати сторінками європейських ЗМІ. Цього разу акцент на британській публіці: інтерв'ю в братів Кличків (читай - у Віталія, бо Володимир нині повноцінно задіяний в "групі підтримки" брата, політичного важковаговика) взяло видання The Times. Це досить потужний інструмент впливу - текст вже почали передруковувати інші видання, транслюючи головні посили братів Кличків.

Одразу зазначимо, що на головне питання від The Times, яке нині задають Кличкові геть усі західні журналісти, той відповідає, як професійний політик: ухиляючись від відповіді. Йдеться, звісно, про питання "чи підете ви в президенти на наступних виборах, коли їх буде оголошено". Віталій кличко повторює власну тезу про те, що бажає успіхів Володимирові Зеленському, бо той має "найскладнішу роботу у світі", і про те, що "про посаду не мріє", та й нині це питання зовсім "не на часі".

Теза №1: Ви - наступні

Головна фраза-"гачок", на яку журналістка The Times Джейн Малкеррінс ловить читача, звучить химерно для західної публіки. І все ж, вона працює: саме її таблоїд Daily Star, що зробив передрук статті з першоджерела, обрав у якості заголовку (а це вже пів-справи).

"Якщо ми зазнаємо поразки, ви будете наступними. Я знаю, що це неприємно. Я знаю, що це важко, я знаю, що це дорого. Але воно постукає до ваших дверей - і тоді буде вже надто пізно", - каже Віталій Кличко.

Теза №2: Безпека у Києві оманлива

Розмова з The Times відбулася в липні, коли російські терористичні війська вже поцілили у НДСЛ Охматдит у Києві. Цей момент яскраво відображений в публікації: журналістка пише, що столиця демонстративно живе нібито мирним життям, її вуличні кафе і бари повні метушні, але місто закривається на комендантську годину, вулицями крокують озброєні солдати, а в стінах деяких будинків помітні сліди обстрілів.

"Ви приїхали до Києва просто зараз, маєте ілюзію мирного часу. Голубе небо, сонце, багато людей на вулиці. Але лише пару сотень кілометрів на південь чи схід - і побачите жахливі картини. Зруйновані будинки, села, бомбування, артилерія, стрілянина, вбивства", - коментує Віталій Кличко.

А його брат додає, що Київ - це місто, яке за планом мали завоювати. Але й нинішній його статус столиці воюючої держави досить тендітний - саме так сталося 8 липня.

"Прекрасний сонячний день. Бум! За три хвилини після спрацьовування повітряної сирени лікарню було зруйновано, загинули люди", - каже Володимир Кличко.

Суха статистика від мера: у столиці зруйновано чи пошкоджено майже 900 будівель вбито більше, ніж 200 мирних мешканців. Але, каже журналістка, за 2,5 роки після початку війни кияни стали менш лякливими - вона наводить приклад, що до сховища готелю, де її поселили, раз-у-раз спускається лише один відвідувач з числа гостей закладу (додамо, що прості кияни навряд чи відвідуватимуть сховище у чотири- чи п'ятизірковому готелі: їх туди просто не пускатимуть).

Теза №3: Мер як політик

Показово, що журналістка звертає увагу також на політичні амбіції Віталія Кличка. Вона пише, що міський голова є "номінальним главою родини та лідером після батька", підкреслюючи тим самим його "патерналістську" роль - нині він, пише, піднімає моральний дух киян, відвідуючи місця вибухів, постраждалих в лікарні та поховання загиблих. Але водночас веде й буденні справи мера столиці із зібраннями з планування, дорогами, ігровими майданчиками.

"Місцеві мешканці, з якими я зустрічаюся, скаржаться на його лідерство та управління, на те що усі гроші та увага витрачаються на військові дії, коли немає, де припаркуватися. Дехто говорить, що він нічого не зробив із транспортною інфраструктурою міста, що руйнується (відсутні мости, їздять старовинні жовті автобуси), але дозволив забудовникам звести сяючі "пам'ятники жадобі", - пише у редакційному тексті журналістка.

Прикметно, що Кличка критикують (ще й добряче шпетять - зважаючи на кількість скарг, петицій, мітингів тощо) не за надмірну увагу до ЗСУ, а саме за її нестачу. Тож тут журналістка явно помилилася: ще з моменту прийняття бюджету Києва на 2024 рік міський голова стикнувся зі справжньою кампанією, що мала на меті підвищення відсотку грошей в бюджеті найбільшого українського міста, що направляються на ЗСУ.

"В усьому, що відбувається у місті, винуватий мер. Один з моїх жартів: йде сніг - мер винуватий. Дощ, забагато води - мер винуватий. Вітер, дерева падають - і це теж відповідальність мера. Сонце, голубе небо, чудова погода - і ніхто не скаже: "Спасибі, мер!" Мер - кризовий менеджер", - віджартувався на це Кличко.

Теза №4: Трамп змінить ставлення до України

Не оминули тему виборів у США. Клички кажуть: допомоги ніколи не буде достатньо, адже йдеться про лінію фронту у 2 тис км. А саме в день, коли журналістка зустрічалася з міським головою та його братом, кандидат від Республіканської партії на виборах у США, Дональд Трамп, отримав "майже месіанський прийом на національному з'їзді партії разом з новоявленим кандидатом на посаду віце-президента, Дж. Д. Венсом, людиною, яка відкрито заявила, що їй байдуже, що станеться з Україною". Тож наступне питання очевидне.

"Урок, який я засвоїв у спорті: ніколи, ніколи не обговорюйте рішення перед боєм. Давайте подивимось, як вирішить американський народ, хто стане президентом США... Якщо Україна програє, ми усі втратимо демократію. А республіканцям чи демократам потрібна історія успіху про мир в Україні, про демократію в усьому світі. Якщо Україна не досягне успіху у цій війні, це буде болюча історія не лише для Європи, а й для США та лідера США", - відповів Віталій Кличко.

Також міський голова сказав головну фразу, заради якої, власне, замислювався цей блок інтерв'ю. Як вже писав раніше Інформатор, в Кличка є певні сподівання на президентство Трампа - не схибив мер і цього разу.

"Якщо Трамп дійсно виграє перегони, він повністю змінить свою політику, свою офіційну позицію по Україні", - зазначив Кличко.

Теза №5: Новий імідж для Заходу

Цікаво, що Віталій Кличко при цьому "продає" західному читачеві достеменно інший образ політика-боксера, ніж той, що він створює всередині країни. У той час, як на "внутрішньому" ринку він постає в образі захисника та оборонця Києва, для західних медіа він експлуатує імідж "self-made man", хлопця з низів, який майже випадково добився результатів у спорті, і таким саме чином намагається робити в політиці.

"Спочатку в боксі ніхто не сприймав мене серйозно. Високий, худорлявий хлопець без гарної координації - всі дивилися на мене й казали: "Він ніколи не отримає хороших результатів". Про моє рішення піти до політики усі казали: "Боксер? Політика? - Нізащо". Це дає мені величезну мотивацію довести, що я справляюся у цьому теж", - каже Кличко.

"Чорні лебеді" Кличка та підготовка до зустрічі західних гостей

Нагадаємо, наприкінці липня Інформатор писав про надмірну кількість негативних подій для Віталія Кличка у Києві. 19 липня у середмісті знесли Садибу Зеленських 1890 року. Вже через декілька годин під вікнами КМДА зібрався чималий мітинг, учасники якого звинуватили Віталія Кличка у "мародерстві". А наступного дня обірвався трос на зіп-лайні через Дніпро, поруч з Пішохідним мостом. В обидвох випадках у мерії зробили круглі очі, спробувавши перекласти відповідальність, втім, зробити це навряд чи вдасться, і міський голова таки отримає свою частину негативу від цих подій.

Також ми розповідали, що апарат Київської міськради збирається приймати іноземні делегації. Такий висновок можна зробити з закупівель, які проводять (і вже завершили) його представники. Йдеться як про послуги з розміщення делегацій у готелях столиці, так і про послуги професійного послідовного перекладу під час проведення офіційних заходів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube