В Кличка розробили законопроєкт, що дозволятиме вилучати історичні будівлі та штрафувати власників на 90 млн грн

Міський голова Києва оприлюднив подробиці ініціативи, згідно з якою власники старих та історичних будівель нестимуть посилену відповідальність за стан та збереження власної нерухомості, а у разі порушення законодавства можуть бути оштрафовані на 15-91 млн гривень

Садиба Зеленських законопроєкт Віталій Кличко ініціатива порятунок історичних будинків
"Було/стало": щоб не допустити повторення історії з садибою Зеленських, в Кличка пропонують механізм покарання недобросовісних власників історичних будівель у Києві

Міський голова Києва Віталій Кличко оприлюднив деталі змін до законодавства про охорону культурної спадщини, які запропоновано Верховній Раді. Так, збільшити штрафні санкції до суб'єктів господарювання за порушення пропонується з нинішніх 17 тисяч гривень до 15 млн грн, а максимальну суму штрафу хочуть встановити на рівні 30-91 млн грн. Також у законопроєкті пропонується посилити суворість санкцій за кримінальні та адміністративні правопорушення у цій сфері.

Про ініціативу повідомив міський голова столиці Віталій Кличко у своєму дописі в соцмережах. Так, за його словами, відповідний проєкт змін до законодавства про охорону культурної спадщини вже було зареєстровано у Верховній Раді. Минулий проєкт, зазначив Кличко, був ухвалений лише у І читанні, депутати так і не повернулися до нього, а зрештою взагалі зняли з реєстрації.

У новому проєкті є такі норми:

  • Пам'ятку можна буде примусово викупити у комунальну власність;
  • Штрафи за порушення законодавства суттєво збільшаться;
  • Буде запроваджений порядок відшкодування у разі, якщо пам'ятці завдано шкоду;
  • Розширюється перелік складів кримінальних та адмін- правопорушень (зміни до інших законів);
  • Посилюються санкції за правопорушення (зміни до інших законів);
  • Запроваджується кримінальна відповідальність за воєнні злочини проти культурної спадщини (зміни до інших законів).

Штрафи пропонують збільшити у 10 разів: нині санкції, встановлені у Кодексі про адмінправопорушення, складають від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів. Це - за максимальною межею у 17 тис грн, - зазначає Кличко. Натомість, він пропонує збільшити нижню межу до рівня у 15 млн грн. Максимальна ж межа (або у випадку, якщо правопорушення здійснено повторно) становитиме 30-91 млн грн.

"Якщо депутатам справді болить ця тема і вони розуміють свою відповідальність теж, то розглянуть і ухвалять зареєстровані законопроєкти найближчим часом. Бо це вкрай важливо. Важливо, щоб міста, і це не тільки Київ, мали ефективні механізми для захисту об’єктів культурної спадщини та впливу на недобросовісних власників старовинних будівель", - зазначив міський голова Києва у дописі.

Важкі уроки: як Кличко реагував на знесення садиби Зеленських та що пропонував робити зі старими будівлями

Нагадаємо, Інформатор писав про те, що київському міському голові доводиться тримати удари через руйнування садиби Зеленських вже на міжнародному рівні. У свіжій статті американське видання POLITICO критикує Віталія Кличка за низку проблем, з якими зітнувся Київ за його каденції на посаді мера, зокрема - руйнування історичних будівель, аварія у столичному метро та будівництво відпочинкової зони на Оболонському острові, потреба в якій, на думку авторів, є сумнівною, зважаючи на те, що Київ і без того має більше, за 740 парків та скверів - і ще два десятки пляжів на додачу.

Раніше ми писали про те, що Кличко зробив висновки з історії із руйнуванням садиби Зеленських на вул. Кониського у Києві. Тепер, каже він, місто повинне отримати можливість забирати споруди у власників, які не хочуть ремонтувати свої історичні будівлі. Тоді місто отримає можливість ремонтувати їх коштом громади.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube