Віталію Кличко доводиться виправдовуватись за події у Києві вже на загальносвітовому рівні: видання POLITICO помітило безлад в українській столиці щодо охорони культурної спадщини, аварію в метро та ситуацію з витрачанням коштів на непотрібні у воєнні часи забаганки
Київському міському голові доводиться тримати удари через руйнування садиби Зеленських вже на міжнародному рівні. У свіжій статті американське видання POLITICO критикує Віталія Кличка за низку проблем, з якими зітнувся Київ за його каденції на посаді мера, зокрема - руйнування історичних будівель, аварія у столичному метро та будівництво відпочинкової зони на Оболонському острові, потреба в якій, на думку авторів, є сумнівною, зважаючи на те, що Київ і без того має більше, за 740 парків та скверів - і ще два десятки пляжів на додачу.
Серед спікерів, що висунули претензії до Віталія Кличка у публікації POLITICO, - київський пам'яткоохоронець Дмитро Перов, депутатка Київради Ксенія Семенова та активіст, ветеран війни Олег Симороз. Претензій до Кличка багато, головний акцент зроблений саме на знесенні садиби Зеленських на вул. Кониського 19 липня. На це питання Кличко відповідає у звичайній для себе манері: по-перше, каже про власне відчуття міста; по-друге, перекидає відповідальність на центральну владу.
"Моя перша професія навіть не спортсмен, а гід по Києву. Я знаю, наскільки важливо зберегти культурну спадщину, і роблю все, що в моїх силах... Легко просто сказати, я як мер несу відповідальність за все в місті. З одного боку, так, але є нюанси. Місто не дає дозволи на будівництво і не має впливу на забудовників, які є власниками історичних будівель", – сказав Кличко.
Міський голова повторює тезу про те, що насправді відповідальність за знесення садиби Зеленських лежить на центральній владі, яка нібито відмовляється приймати законопроєкт, що дозволить місту конфісковувати історичні будівлі у їхніх власників, чи принаймні їх штрафувати. Днями він вже розповідав про цей план, зазначив також конкретні адреси будівель, які треба порятувати. Також цитує власне ж послання про "цинічне руйнування" та неможливість Києва вплинути на таку поведінку власників.
Цікавою є відповідь на наступне запитання журналіста - про близькість Кличка до високопоставлених забудовників. Зокрема, використання мером того ж приватного літака, що й колишній керівник корпорації Укрбуд, екснардеп Максим Микитась (відповідне розслідування ще 2017 року зробили "Схеми").
"Це брехня. Я знаю багатьох людей у цьому місті. Але мої стосунки з ними суто професійні. Фото з Кличком не означає, що ми друзі", - пояснює Кличко.
Зрештою, міському голові також доводиться виправдовуватись за витрачання з бюджету міста близько 200 млн грн на будівництво нової зони відпочинку на Оболонському острові. Він називає її "рекреаційною зоною", каже, що такі об'єкти є важливими для зняття стресу під час війни, і повторює тезу про те, що до нього звернулися поранені солдати з проханням створити таку зону.
"Наші поранені бійці сказали мені, що їм потрібне місце для реабілітації на свіжому повітрі… Хлопці просили місце, де можна порибалити і так далі", - додає Кличко.
Міський голова завершує екскурс у київські реалії ще однією фразою, яку вже не раз чули від нього оглядачі. Так, він стверджує, що "в когось на меті вже проведення виборів", і додає, що кампанія та політичні амбіції нині - не на часі, а всі передвиборчі елементи треба відкласти в сторону, "бо інакше ми втратимо країну".
Нагадаємо, Інформатор вже писав про те, що у нещодавній публікації американського видання The Daily Beast йшлося про сподівання київського мера на ймовірного наступного президента США Дональда Трампа, який зможе "розблокувати фінансування у Вашингтоні" для України. Затримку у наданні військової допомоги для Києва Кличко вважає наслідком передвиборчої кампанії у США. А самого Трампа порівнює з Рональдом Рейганом та Джоном Маккейном - політичними діячами, що походили з Республіканської партії та були непримиренними супротивниками радянської, а потім - і російської, влади.
А днями ми писали про небезпечну для міського голови столиці кількість непрогнозованих подій, негативних для його іміджу. В усіх випадках у мерії зробили круглі очі, спробувавши перекласти відповідальність, втім, зробити це навряд чи вдасться, і міський голова таки отримає свою частину негативу від цих подій. Про те, чому реакція Віталія Кличка є невчасною та не зовсім адекватною, - читайте у матеріалі Інформатора.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.