Креатив на Хрещатику: Київрада таки створила комісію, щоб дзеркалити комісію Верховної Ради

Читать на русском

Серед завдань нового органу - слідкувати за тим, щоб центральні органи влади (та ж Верховна Рада чи Кабмін), бува, не порушили права місцевих обранців - Київради та мера столиці

Читать на русском
Рішення Київради про утворення контрольної комісії
Київська влада у особі Київради відповіла на виклик влади центральної, уособлений у ТСК від Верховної Ради

Серед завдань нового органу - слідкувати за тим, щоб центральні органи влади (та ж Верховна Рада чи Кабмін), бува, не порушили права місцевих обранців - Київради та мера столиці

Київська місьрада створила тимчасову контрольну комісію з питань взаємодії органів місцевого самоврядування Києва з Верховною радою, Кабміном та іншими центральними органами виконавчої влади. Тим самим депутати "віддзеркалили" рішення Верховної Ради про створення відповідної ТСК - "тимчасової спеціальної комісії", яка досліджуватиме ефективність київської влади. Втім, новопризначений очільник ТКК каже: цей орган буде "майданчиком для комунікації" з центральною владою.

Про створення тимчасової контрольної комісії повідомила Київська міськрада. Її завдання - взаємодія з органами центральної влади (Верховна Рада, Кабмін тощо). Міськрада тлумачить появу ТКК, як можливість вивчити "стан взаємодії" відносно забезпечення державних гарантій та додаткових прав самої Київської міськради та міського голови, що передбачені Законом "Про столицю України - місто-герой Київ". Простіше кажучи, новий орган буде слідкувати за тим, щоб центральна влада, бува, не порушила права місцевої у Києві.

"Ми створюємо майданчик для продуктивної комунікації та взаємодії центральної та міської влади на благо Києва. Щобільше, запрошуємо до спільної роботи народних депутатів-членів ТСК Верховної Ради, створеної минулого тижня нібито для оцінки ефективності роботи місцевої влади столиці. Київ відкритий до продуктивної та ґрунтовної співпраці. Не до маніпуляцій, політичних заяв, гучних ефірів про те, що "все пропало", а саме для спільної ефективної роботи. Важливо провести чесний діалог, зокрема, про те, чому в столиці забирають найбільше податків та коли парламент нарешті ухвалить довгоочікуваний законопроєкт щодо збереження культурної спадщини", - каже очільник нового органу Дмитро Білоцерковець.

Цікаво, що депутат (фракція "УДАР", є дуже близьким до Віталія Кличка) досить дослівно повторює аргументацію, яку його політичний шеф висловив напередодні в інтерв'ю муніципальному телеканалу "Київ". Так, мер столиці також зазначив, що деякі депутати демонструють "всепропадницькі" настрої, і треба співпрацювати з Верховною Радою задля голосування потрібних для столиці проєктів.

Втім, якими будуть перші ініціативи нової ТКК, поки невідомо. Згідно з рішенням, до неї увійшло п'ять депутатів: з УДАРівців, крім очільника Білоцерківця, - Валентин Мондриївський; від "Слуг народу" - Ксенія Семенова, Володимир Слончак від "Батьківщини", Григорій Маленко з "Голосу" та Ярослав Федоренко з "Єдності". Згідно з документом, ТКК може залучати до свого складу нардепів-членів ТСК, пропонувати їм проводити спільні засідання тощо. Діятиме ТКК впродовж 6 місяців.

Верховна Рада бажає зробити з Кличка "англійську королеву", Київрада - "дзеркалить" у відповідь: історія конфлікту

Нагадаємо, Верховна Рада 22 лютого ухвалила проєкт постанови про створення Тимчасової спеціальної комісії з дослідження ефективності київської міської влади у часи військового стану. Народні депутати хочуть дослідити причини збоїв у критичній інфраструктурі - метро, мостах та підземних комунікаціях. У кращому випадку, це може стати для Віталія Кличка неприємною публічною екзекуцією (його шпетитимуть у прямому ефірі). У гіршому - коштуватиме йому посади очільника КМДА.

Своєю чергою, про посилення конфлікту між центральною та місцевою владами свідчить рішення, що наприкінці лютого продекларували у команді мера. У відповідь на запровадження Тимчасової спеціальної комісії Верховною Радою у четвер, 22 лютого, у Київраді вирішили "дзеркально" створити Тимчасову контрольну комісію щодо взаємодії з центральною владою. Сам Віталій Кличко скаржиться у соцмережах на податки, які забирають у столиці, і "кошмарення" міської влади.

Адвокат Станіслав Ліфлянчик висловлює свою думку щодо реакції МЗС на ситуацію з українським зерном на кордонах з Польщею. У відео він розкриває ставлення до дій МЗС та пропонує свої рекомендації щодо подальших кроків. Приєднуйтеся до перегляду, щоб почути думку відомого адвоката.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.