Скільки Київрада могла заплатити за облаштування Оболонського острова під час війни: дані Prozorro

Читать на русском

Угоду на капітальний ремонт на Оболонському острові підписали у квітні 2022 року, за якою за 171,3 мільйона гривень мали зробити пішохідні та велосипедні доріжки, сучасний пляж та зону для йоги, але на все коштів не вистачило.

Читать на русском
Київ, тендер, острів Оболонський, Кличко
Потрібні були додаткові роботи

Угоду на капітальний ремонт на Оболонському острові підписали у квітні 2022 року, за якою за 171,3 мільйона гривень мали зробити пішохідні та велосипедні доріжки, сучасний пляж та зону для йоги, але на все коштів не вистачило.

Потрібні були ще гроші, щоб капітальний ремонт відповідав проєкту. Для цього у жовтні 2023 року на Оболонському острові зібралася нарада, яка вирішила, що підряднику потрібно ще заплатити 13,1 млн грн. 

Для цього КП «ПЛЕСО» у грудні минулого року опублікувало договір про закупівлю додаткових робіт. Їх мали виконати менш ніж за місяць. 

Так має виглядати острів після капітального ремонту.
Так має виглядати острів після капітального ремонту.

Цим договором зацікавилася державна аудиторська служба та попросила пояснити, чому одна й та ж компанія отримує гроші на виконання робіт на одній локації. В КП «Плесо» пояснили, що початковим проєктом ці роботи не були передбачені, а без них не вдасться зробити все, що обіцяли. Тем більше, якщо для додаткових робіт обрати іншого виконавця, то не буде зрозуміло, з кого запитувати щодо гарантійного ремонту.

Без додаткових робіт на 13,1 млн грн роботи не відповідали б проєкту.
Без додаткових робіт на 13,1 млн грн роботи не відповідали б проєкту.

За додатковою угодою на Оболонському острові за 13,1 млн грн мали виконати вертикальне планування, встановити поребрики в дитячій зоні та на території воркауту, зробити прогулянкову доріжку, улаштувати додаткову зону поливу та встановити насосну станцію.

Додаткові роботи мали виконати швидко.
Додаткові роботи мали виконати швидко.

«Хто з Оболоні ви ж в курсі, що роботи на острові тривали весь минулий рік. Але тендер ось він. В тендері лежить договір. За договором, всі роботи були виконані протягом грудня. Ото швидкі», - прокоментувала роботи на острові депутатка Київради Ксенія Семенова.

Що хотіли зробити на Оболонському острові

КП «Плесо» у грудні 2021 року оголосило тендер на масштабні роботи на острові. Для них шукали підрядника, який зможе:

  • викинути все сміття, яке знайде на острові;
  • облаштувати пішохідні та велосипедні доріжки;
  • упорядкує кущі та прибере очерет;
  • покладе газони;
  • облаштує зону для йоги та пляж з душовими кабінами.

Планувалося, що на острові буде три зони відпочинку: активна, транзитна та тиха. У транзитній зоні будуть бігові та велодоріжки, стежки для прогулянок. У тихій частині острова - місця для риболовлі та барбекю.

В активній зоні розмістять фотозони, спортивну зону з місцем для тренажерів, мотузковий парк, скейт-парк, причал зі станціями для човнів та дитячі майданчики. Там також буде пляж та зони для перевдягання, майданчики для волейболу та місце для фестивалів вуличної їжі з амфітеатром та оглядовими майданчиками.

Мер Києва Віталій Кличко у травні 2023 року показав, як виглядатиме нова рекреаційна зона на Оболоні.

«Створюємо, як ви знаєте, нову рекреаційну зону, на яку вже очікують багато киян. Вона зʼєднає між собою парк Наталка, набережну та острів Оболонський, куди вестиме новий пішохідний міст», - писав торік Віталій Кличко.

Тендер на ремонт могли скасувати

В основній закупівлі Держаудитслужба знайшла порушення та у висновку вказала, що тендер потрібно скасувати. Однак КП «Плесо» звернулось до Окружного адміністративного суду Києва, щоб оскаржити висновок аудиторів. З судового реєстру не відомо, чим закінчилася ця суперечка.

Але відомо, що до участі у судових засіданнях хотіли залучити компанію «Гідробуд Лімітед». Саме ця фірма повинна була отримати 171,3 млн грн за капітальний ремонт на острові та ще їй мали заплатити 13,1 млн грн за додаткові роботи. Загалом, з бюджету Києва вже під час повномасштабного вторгнення на благоустрій острова могли витратити 184,5 млн грн.

За інформацією аналітичної платформи YouControl, будівельну фірму «Гідробуд Лімітед» зареєстрували понад 5 років тому у Києві. Зараз фірма має юридичну адресу у місті Кагарлик на Київщині. Засновником, директором та власником вказаний мешканець Дніпропетровщини Володимир Федько. Сайт «Наші гроші» пов’язує компанію з колишнім депутатом Криворізької міськради Миколою Земляним. 

Інформатор писав, що Кличко хоче побудувати автопарковку біля Оболонської набережної.

Сьогодні до нас приєднується Павло Коваль, генеральний директор української аграрної конфедерації. Будемо обговорювати ситуацію на українсько-польському кордоні, можливі домовленості між польськими та українськими чиновниками, а також прогнози щодо завершення протестів на кордоні. Приєднуйтеся до перегляду, щоб почути експертні висновки з цих питань.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.